Placewinner History


20132012201120102009200820072006200520042003200220012000
19991998199719961995199419931992199119901989198819871986198519841983

2013 Back To Top

106
1.   Riley Lull   (Riverdale ) Dec 2-1
2.  Jaden VanMaanen   (La Crosse Central )
3.   Paul Bianchi   (Two Rivers) Fall 0:12
4.   Dustin Hatfield   (River Valley )
5.   Trevor Hanson   (Baraboo) MD 11-2
6.  Nick Burns   (Aquinas)
7.   Chris Ruf   (Mauston) UTB 3-2
8.  Kyle Cavanaugh   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
9.   Noah Reedy   (West Salem/Bangor) Dec 8-2
10.  Kyle VanGalder   (D.C. Everest)
11.   Luke Iverson   (Burlington) MD 9-0
12.  Sam Wenzel   (Stratford)

113
1.   Taylor Elliott   (Prairie du Chien) Dec 11-5
2.  Hunter Dischler   (Weston/Ithaca )
3.   Anthony Gliniecki   (Stratford) SV-1 15-11
4.  Clay Lieber   (Nekoosa/Port Edwards)
5.   Trenton McManus   (Adams-Friendship) MD 11-3
6.  Gavin Wipperfurth   (River Valley )
7.   Matt Waller   (Verona Area) MD 8-0
8.  Gavin Greenlee   (Eastview)
9.   Josh Kuhse   (La Crosse Central ) SV-1 9-7
10.  Ryan Bennett   (Holmen)
11.   Justin Stemper   (Caledonia/Houston/Spring Grove) Dec 12-7
12.  Brandon Henke   (La Crosse Logan)

120
1.   Ben Thornton   (La Crosse Central ) Dec 7-3
2.  JJ McClelland   (Viroqua)
3.   Ty Pelot   (Two Rivers) Fall 3:36
4.   Jacob Winjum   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
5.   Don Veverka   (D.C. Everest) Dec 5-3
6.  Bryce Younger   (New Richmond)
7.   Hunter Hayes   (Portage ) Dec 7-6
8.  Matt Koski   (Hudson)
9.   Anders Lantz   (Ellsworth) Dec 3-0
10.  Bradon Roen   (Riverdale )
11.   Nick Houlihan   (La Crosse Logan) Dec 8-1
12.  Tyson Wolf   (Lancaster)

126
1.   Jens Lantz   (Ellsworth) MD 11-2
2.  Austin Quartullo   (Muskego)
3.   Spencer Davies   (Mauston) Dec 9-2
4.  Curt Palodichuk   (South Saint Paul)
5.   Eric Peters   (Luxemburg-Casco) Dec 2-0
6.  John Maiers   (Bloomington Kennedy)
7.   Hunter Hauser-Caldwell   (Caledonia/Houston/Spring Grove) MD 15-2
8.  Jake Obert   (La Crosse Central )
9.   Phil Sersch   (Stratford) TF 3:27
10.   Hunter Pierce   (Tomah)
11.   Brady Bastyr   (Lakeville South ) SV-1 6-4
12.  Mitchell Golke   (Portage )

132
1.   Devin Bahr   (West Salem/Bangor) Dec 9-3
2.  Kyle Mezera   (Lancaster)
3.   Ben Hornickle   (Burlington) Dec 7-3
4.  George Farmah   (Eastview)
5.   JJ Donar   (Cuba City/Southwestern ) Dec 5-2
6.  Ryan Duffy   (South Saint Paul)
7.   Alex Heiden   (Stratford) Dec 6-2
8.  Dylan Lee   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
9.   Stetson Clary   (Weston/Ithaca ) Dec 6-3
10.  Kyle Routhieaux   (Luxemburg-Casco)
11.   Elijah Alt   (River Valley ) SV-1 7-5
12.  John Maki   (Mauston)

138
1.   Ryan Stalsberg   (Holmen) Dec 5-4
2.  Ross Withington   (Westby )
3.   Orhan Azizi   (Bloomington Kennedy) MD 11-3
4.  Chris Yauch   (Two Rivers)
5.   Derek Dowd   (New Richmond) Dec 4-3
6.  Brad Cain   (Ellsworth)
7.   Paul Willfahrt   (Auburndale) Dec 5-0
8.  Dustin Reynolds   (Lancaster)
9.   Mason Berceau   (Luxemburg-Casco) MD 15-1
10.  Drew Stemper   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
11.   Josh Donar   (Cuba City/Southwestern ) MFOR 0-0
12.  Anthony Marten   (Stratford)

145
1.   Joe Crook   (River Valley ) Dec 5-2
2.  Austin Worachek   (Luxemburg-Casco)
3.   Joe Ziolkowski   (D.C. Everest) Dec 4-0
4.  Eric Schmid   (Verona Area)
5.   Jared Roen   (Riverdale ) Dec 3-2
6.  Tristen Mueller   (Ellsworth)
7.   Sawyer Massie   (Hudson) Dec 3-2
8.  Tanner Baine   (Wausau West)
9.   Jacob Poches   (Portage ) SV-1 6-4
10.  Luke Nowak   (Iowa-Grant/Highland)
11.   John Hentrich   (Belmont/Platteville ) SV-1 6-4
12.  Carsten Lovstad   (Marshfield)

152
1.   Trenton Cornell   (Lancaster) UTB 6-5
2.  Cullen Pedersen   (New Lisbon)
3.   Mitch Hertel   (Marshfield) Dec 5-1
4.  Wyatt Weiler   (Auburndale)
5.   Dalton Peterson   (Lakeville South ) MD 14-2
6.  Connor Williams   (La Crosse Central )
7.   Brian Halverson   (Iowa-Grant/Highland) Dec 3-1
8.  Dylan Blemke   (Luxemburg-Casco)
9.   Sean Luedtke   (D.C. Everest) Dec 4-2
10.  Wes Gavin   (Burlington)
11.   Cody Willis   (Weston/Ithaca ) Dec 3-1
12.  Zachary Raymond   (Baraboo)

160
1.   Gable Frandsen   (Ellsworth) Dec 9-7
2.  Travis Hettinga   (Wausau West)
3.   Jacob Rukavina   (Eastview) Dec 9-3
4.  Mason McCauley   (Weston/Ithaca )
5.   Matt Blome   (Mt Horeb/Barneveld) Dec 7-5
6.  Myles Connor   (New Lisbon)
7.   Brady McFarland   (Muskego) Dec 8-4
8.  Nathan Dresen   (Middleton )
9.   Dylan Anderson   (Hudson) Dec 7-2
10.  Caleb Neumann   (New Richmond)
11.   Lucas Kastner   (Cuba City/Southwestern ) Dec 10-5
12.  Josh Lang   (Marshfield)

170
1.   Justin Dolata   (Mauston) Dec 7-6
2.  Ben Kostroski   (Wausau West)
3.   Logan Kemmerer   (Ellsworth) Fall 3:19
4.   Taggart Haase   (Middleton )
5.   Brady Wetter   (Dodgeville) Dec 8-2
6.  Duncan McKinney   (Holmen)
7.   Dominic Ficociello   (New Richmond) Dec 4-3
8.  Luke Dodd   (Eastview)
9.   Brandon Schmitz   (Cashton) Fall 3:45
10.   Justin Giebel   (New Lisbon)
11.   Kaleb Davenport   (North Crawford/Seneca) MFOR 0-0
12.  Trevor Troxel   (Riverdale )

182
1.   David Chadd   (Lancaster) Dec 10-3
2.  Dalton Lunde   (Royall)
3.   Connor Price   (Muskego) Dec 12-8
4.  Cody Rider   (Iowa-Grant/Highland)
5.   Kamren Bornbach   (Stratford) Dec 5-3
6.  Bobby Geiger   (Two Rivers)
7.   David Rusher   (Portage ) Dec 5-4
8.  Dakin Coons   (Verona Area)
9.   Hegeman Tiedt   (Burlington) SV-1 4-2
10.  Max Sebranek   (Hillsboro)
11.   Jordan Swanson   (Eastview) MFOR 0-0
12.  Alex Goergen   (Caledonia/Houston/Spring Grove)

195
1.   Jordan Reisinger   (Tomah) Dec 4-3
2.  Scott Skornicka   (Two Rivers)
3.   Dondrick Tackes   (Stratford) Dec 8-5
4.  Dan Dorner   (Luxemburg-Casco)
5.   David Gale   (Baraboo) For. 0-0
6.  Noah Risch   (Holmen)
7.   Nick Pegelow   (Eastview) For. 0-0
8.  Zach Koch   (River Valley )
9.   Silas Coleman   (Richland Center ) Fall 1:39
10.   Adam Lucast   (Lakeville South )
11.   Chris Marks   (Burlington) Dec 3-2
12.  Jay Turner   (New Lisbon)

220
1.   Luke Destiche   (Luxemburg-Casco) Dec 1-0
2.  Chase Nottestad   (Westby )
3.   Hunter Kauffman   (Stratford) MD 10-2
4.  Paxton Woods   (South Saint Paul)
5.   Dylan Bauer   (Nekoosa/Port Edwards) Dec 1-0
6.  Kyle Soderstrom   (Iowa-Grant/Highland)
7.   Eliot Motu   (Hudson) Dec 6-4
8.  Greg Miller   (Burlington)
9.   Blake Mauss   (Caledonia/Houston/Spring Grove) For. 0-0
10.  Forfeit Forfeit   (Unknown School)
11.   Hudson Greenwood   (Baraboo) For. 0-0
12.  Forfeit Forfeit   (Unknown School)

285
1.   Hunter Hauser   (Holmen) Fall 1:55
2.   Tristan Wilson   (Marshfield)
3.   Mathias Tobin   (Hudson) Dec 4-1
4.  Tristin Holden   (Nekoosa/Port Edwards)
5.   Sean Benedict   (Middleton ) Dec 5-3
6.  Noah Brown   (North Crawford/Seneca)
7.   Jose Brito   (South Saint Paul) Fall 4:16
8.   Tyler Wanek   (Riverdale )
9.   Tyler Kirkeeng   (Burlington) Fall 2:35
10.   Bryce Murray   (Stratford)
11.   Taylor Allen   (Independence/Gilmanton) Fall 2:51
12.   Ryan Sutherland   (Tomah)

2012 Back To Top

106
1.   Taylor Elliott   (Prairie du Chien) Dec 10-7
2.  JJ McClelland   (Viroqua)
3.   Bee Lor   (Wausau West) Dec 4-0
4.  Riley Lull   (Riverdale )
5.   Trenton McManus   (Adams-Friendship) TB-1 4-1
6.  Clay Lieber   (Nekoosa/Port Edwards)
7.   Hunter Dischler   (Weston/Ithaca ) Dec 8-1
8.  Trevor Hanson   (Baraboo)
9.   Anthony Gliniecki   (Stratford) Fall 1:48
10.   Josh Kuhse   (La Crosse Central )
11.   Dylan Willemssen   (Athens) MD 16-6
12.  Ryan Bennett   (Holmen)

113
1.   Ben Thornton   (La Crosse Central ) Dec 5-3
2.  Shane Blackman   (New Richmond)
3.   Clayton Beers   (Prairie du Chien) Dec 4-1
4.  Curt Palodichuk   (South Saint Paul)
5.   Cole Clark   (Adams-Friendship) Dec 9-2
6.  Dustin Reynolds   (Lancaster)
7.   Trevor Wunnicke   (Dodgeville) Dec 14-10
8.  Hunter Hauser-Caldwell   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
9.   Eric Peters   (Luxemburg-Casco) Dec 4-1
10.  Travis Syvrud   (Mt Horeb/Barneveld)
11.   Matt Koski   (Hudson) Fall 5:00
12.   Ashton Dahlgren   (Mauston)

120
1.   Jens Lantz   (Ellsworth) MD 14-3
2.  Cole Martin   (Lancaster)
3.   Austin Quartullo   (Muskego) Dec 5-3
4.  Ryan Mindham   (Boscobel)
5.   Trevor McManus   (Adams-Friendship) Dec 10-4
6.  Dylan Lee   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
7.   Derek Dowd   (New Richmond) Dec 2-0
8.  Nick Nelson   (Hudson)
9.   Stetson Clary   (Weston/Ithaca ) Dec 5-0
10.  Phil Sersch   (Stratford)
11.   John Maiers   (Bloomington Kennedy) UTB 1-0
12.  John Maki   (Mauston)

126
1.   Colin Baine   (Wausau West) MD 12-1
2.  Kyle Mezera   (Lancaster)
3.   Spencer Davies   (Mauston) Dec 3-1
4.  JJ Donar   (Cuba City/Southwestern )
5.   George Farmah   (Eastview) Fall 0:55
6.   Ryan Crum   (Mt Horeb/Barneveld)
7.   Alex Heiden   (Stratford) Dec 5-2
8.  Jordan Corcoran   (Aquinas)
9.   Ben Hansen   (Verona Area) Dec 5-2
10.  Lane Peyton   (De Soto)
11.   Mason Berceau   (Luxemburg-Casco) Fall 2:03
12.   Jacob Erbe   (Arcadia )

132
1.   Trevor Spears   (Riverdale ) Fall 2:59
2.   Darius Wright   (Holmen)
3.   Shamar Williams   (Lakeville South ) Dec 8-3
4.  Orhan Azizi   (Bloomington Kennedy)
5.   Abram Anderson   (New Richmond) Dec 4-2
6.  Brad Cain   (Ellsworth)
7.   Daniel Rice   (Lancaster) Dec 5-1
8.  Luke Werner   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
9.   Alex Glodowski   (Arcadia ) Dec 7-2
10.  Paul Willfahrt   (Auburndale)
11.   Aaron Hesgard   (Monroe ) Dec 10-4
12.  Tou Vang   (D.C. Everest)

138
1.   Joe Umlauf   (Wausau West) Dec 6-3
2.  Colin Dolata   (Mauston)
3.   Jake Cain   (Middleton ) Dec 8-3
4.  Kevin Klopfenstein   (Monroe )
5.   Ryan Stalsberg   (Holmen) MD 12-2
6.  Isaac Brosinski   (De Soto)
7.   Ross Withington   (Westby ) Dec 7-4
8.  Dalton Peterson   (Lakeville South )
9.   Brandon Blemke   (Luxemburg-Casco) Dec 8-2
10.  Spencer Bisek   (Arcadia )
11.   Tristen Mueller   (Ellsworth) Dec 6-2
12.  Dylan Stemper   (Caledonia/Houston/Spring Grove)

145
1.   Cullen Pedersen   (New Lisbon) Fall 1:53
2.   Joseph Ziolkowski   (D.C. Everest)
3.   Eric Schmid   (Verona Area) Dec 11-5
4.  Austin Worachek   (Luxemburg-Casco)
5.   Trenton Cornell   (Lancaster) Dec 6-5
6.  Joe Crook   (River Valley )
7.   Austin Koski   (Hudson) Dec 3-1
8.  Jasper Meeker   (Dodgeville)
9.   Trenton Pasch   (Royall) Dec 5-1
10.  Avery Hackett   (Holmen)
11.   Jacob Poches   (Portage ) Dec 5-2
12.  Wyatt Weiler   (Auburndale)

152
1.   Seth Liegel   (River Valley ) Dec 5-4
2.  Travis Hettinga   (Wausau West)
3.   Connor Price   (Muskego) Dec 4-2
4.  Andy Jackson   (South Saint Paul)
5.   Anthony Munos   (Eastview) Fall 3:52
6.   Grant Laurent   (Middleton )
7.   Cameron Dahlgren   (Mauston) MFOR 0-0
8.  Danny Trimner   (Athens)
9.   Myles Connor   (New Lisbon) Dec 11-7
10.  Jerry Hotelling   (Arcadia )
11.   Mathew Koch   (Riverdale ) MFOR 0-0
12.  Cody Willis   (Weston/Ithaca )

160
1.   Dominic Flock   (Cashton) Dec 4-2
2.  Ethan Soderstrom   (Lancaster)
3.   Jacob Rukavina   (Eastview) Dec 4-3
4.  Tristian Luther   (Mt Horeb/Barneveld)
5.   Austen Bauer   (South Saint Paul) Dec 2-1
6.  Jared Mataczynski   (Wausau West)
7.   Justin Dolata   (Mauston) Dec 4-2
8.  Garrett Riek   (River Valley )
9.   Jimmy Masonick   (Nekoosa/Port Edwards) Fall 3:34
10.   Brandon Bahr   (West Salem/Bangor)
11.   Spencer Treu   (Hillsboro) MFOR 0-0
12.  Shay Haase   (Middleton )

170
1.   Gable Frandsen   (Ellsworth) Fall 5:17
2.   Dima Hawksford   (Hudson)
3.   Daylon Bowar   (Mt Horeb/Barneveld) Dec 11-5
4.  Cody Gruenwald   (Wausau West)
5.   Alex Peters   (West Salem/Bangor) Fall 4:52
6.   Austin Britnell   (Lakeville South )
7.   Wyatt Seep   (Weston/Ithaca ) Fall 2:46
8.   Dalton Lunde   (Royall)
9.   Clay Fitzpatrick   (Viroqua) Dec 8-6
10.  Charlie Keith   (Bloomington Kennedy)
11.   Brandon Schmitz   (Cashton) Dec 5-4
12.  Eric LeBeau   (Mauston)

182
1.   Quinn Faust   (Mt Horeb/Barneveld) SV-1 6-4
2.  Derek Schindler   (Hudson)
3.   Ethan Peters   (Luxemburg-Casco) Dec 4-2
4.  Jordan Reisinger   (Tomah)
5.   Vincent Anderson   (Belmont/Platteville ) SV-1 5-3
6.  Dusty Burkhalter   (Monroe )
7.   Kane Seubert   (Marshfield) SV-1 4-2
8.  Duncan McKinney   (Holmen)
9.   Hank Holdorf   (Ellsworth) Dec 1-0
10.  David Chadd   (Lancaster)
11.   Hayden Cameron   (South Saint Paul) MFOR 0-0
12.  Trevin Oertel   (Auburndale)

195
1.   Tommy Petersen   (Lakeville South ) Dec 8-2
2.  Noah Risch   (Holmen)
3.   Atticus Sharp   (Weston/Ithaca ) Dec 9-3
4.  Nick Buisman   (West Salem/Bangor)
5.   Zach Koch   (River Valley ) Fall 2:40
6.   David Gale   (Baraboo)
7.   Dylan Bauer   (Nekoosa/Port Edwards) Fall 0:46
8.   Garrett Serna   (Tomah)
9.   Dan Dorner   (Luxemburg-Casco) Fall 3:33
10.   Jay Robinson   (Bloomington Kennedy)
11.   Silas Coleman   (Richland Center ) Dec 8-3
12.  Victor Guth   (Caledonia/Houston/Spring Grove)

220
1.   Christian Moore   (Royall) MD 9-1
2.  Lucas Stromberg-Windau   (Tomah)
3.   Luke Destiche   (Luxemburg-Casco) Fall 1:18
4.   Hunter Kauffman   (Stratford)
5.   Trevor Gorr   (Monroe ) Dec 3-2
6.  Eliot Motu   (Hudson)
7.   Chase Nottestad   (Westby ) Dec 5-0
8.  Lucas Stoney   (Belmont/Platteville )
9.   Calvin Wright   (La Crosse Logan) Dec 4-3
10.  Spencer Hall   (Nekoosa/Port Edwards)
11.   Jared Grimsled   (North Crawford/Seneca) Fall 2:47
12.   Jose Brito   (South Saint Paul)

285
1.   Cole Johnson   (De Soto) Dec 4-1
2.  Newton Smerchek   (Luxemburg-Casco)
3.   Hunter Hauser   (Holmen) Dec 6-2
4.  Ryan Fay   (Wausau West)
5.   Tristan Wilson   (Marshfield) Fall 2:43
6.   Brett Zimmerman   (Monroe )
7.   Mark Doudna   (Richland Center ) SV-1 5-1
8.  Daryl Waukau   (Mauston)
9.   Spencer Shier   (Portage ) Dec 1-0
10.  Tristin Holden   (Nekoosa/Port Edwards)
11.   Mathias Tobin   (Hudson) Fall 3:11
12.   Noah Brown   (North Crawford/Seneca)

2011 Back To Top

106
1.   Ben Thornton   (La Crosse Central ) Decision 8-5
2.  Cole Martin   (Lancaster)
3.   JJ McClelland   (Viroqua) Decision 7-5 OT
4.  Joey Majerus   (Zumbrota-Mazeppa )
5.   Taylor Elliott   (Prairie du Chien) Decision 2-0
6.  Bee Lor   (Wausau West)
7.   Patrick Adler   (Tomah) Decision 7-2
8.  Dylan Willemssen   (Athens)
9.   Jason Tomaloff   (Mauston) Decision 2-1
10.  Hunter Hauser Caldwell   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
11.   Clay Lieber   (Nekoosa/Port Edwards) Decision 11-7
12.  Lane Schuld   (Auburndale)

113
1.   Jens Lantz   (Ellsworth) Decision 7-2
2.  Austin Quartullo   (Muskego)
3.   Jordan Corcoran   (Aquinas) Decision 3-2
4.  Ryan Crum   (Mt Horeb/Barneveld)
5.   Ben Hansen   (Verona Area) Decision 4-0
6.  Ryan Mindham   (Boscobel)
7.   JJ Donar   (Cuba City/Southwestern ) Major 10-2
8.  Trevor McManus   (Adams-Friendship)
9.   Austin DeVoss   (Dodgeville) Decision 8-3
10.  Derek Dowd   (New Richmond)
11.   Hunter Kuehl   (Wausau West) Decision 6-2
12.  John Maiers   (Bloomington Kennedy)

120
1.   Spencer Davies   (Mauston) Decision 6-4
2.  Kyle Mezera   (Lancaster)
3.   Sam Schank   (Holmen) Decision 3-1
4.  Dustin Clements   (Kickapoo/LaFarge )
5.   Alex Heiden   (Stratford) Decision 4-2
6.  Ben Ayres   (Nekoosa/Port Edwards)
7.   Willy Krage   (Caledonia/Houston/Spring Grove) Major 11-3
8.  Joshua Noll   (Wausau West)
9.   Shane Blackman   (New Richmond) Decision 5-0
10.  Brad Cain   (Ellsworth)
11.   Nick Nelson   (Hudson) Decision 4-2
12.  Joe Obert   (De Soto)

126
1.   Joey Munos   (South Saint Paul) Decision 4-3
2.  Justin Scherkenbach   (Muskego)
3.   Joe Umlauf   (Wausau West) Decision 4-2 OT
4.  Austyn Alt   (River Valley )
5.   James Bennett   (Holmen) Major 8-0
6.  Orhan Azizi   (Bloomington Kennedy)
7.   Hunter Mulock   (Baraboo) Decision 6-3
8.  Brent Stockwell   (Ellsworth)
9.   Brady Gartner   (Black River Falls) Decision 4-1
10.  Ross Withington   (Westby )
11.   Alex Spatz   (D.C. Everest) Decision 4-2
12.  Jesse Segura   (Kickapoo/LaFarge )

132
1.   Cody See   (Westby ) Decision 4-2
2.  Roarke Langer   (Ellsworth)
3.   Trevor Spears   (Riverdale ) Decision 11-7
4.  Marcus McCauley   (Weston/Ithaca )
5.   Colin Baine   (Wausau West) Major 19-5
6.  Jake Cain   (Middleton )
7.   Joe Ziolkowski   (D.C. Everest) Decision 6-0
8.  Mitch Hertel   (Marshfield)
9.   Kyle McKenzie   (La Crosse Logan) Fall 3:58
10.   Kyle Kundinger   (Auburndale)
11.   Daniel Rice   (Lancaster) Decision 6-5
12.  Alex Glodowski   (Arcadia )

138
1.   Jarod Donar   (Cuba City/Southwestern ) Fall 1:51
2.   Eric Schmid   (Verona Area)
3.   Nate Hettinga   (Wausau West) Decision 3-1
4.  Trey Theisen   (New Lisbon)
5.   Trenton Cornell   (Lancaster) Decision 3-2
6.  Michael Keilen   (La Crosse Central )
7.   Kevin Klopfenstein   (Monroe ) Fall 1:47
8.   Stefan Jobe   (La Crosse Logan)
9.   Joe Crook   (River Valley ) Decision 5-0
10.  Dan Niccum   (Holmen)
11.   BJ Groskreutz   (Eastview) Decision 5-2
12.  Jasper Meeker   (Dodgeville)

145
1.   Seth Liegel   (River Valley ) Decision 5-1
2.  Travis Hettinga   (Wausau West)
3.   Cullen Pedersen   (New Lisbon) Decision 3-2
4.  Nick Davis   (Adams-Friendship)
5.   Scott Digman   (Cuba City/Southwestern ) Decision 7-3
6.  Kolt Bode   (Baraboo)
7.   Brett Von Ruden   (Cashton) Decision 2-0
8.  John Paul Soldner   (Aquinas)
9.   Austin Koski   (Hudson) Decision 3-1
10.  Jacob Rukavina   (Eastview)
11.   Cameron Dahlgren   (Mauston) Decision 4-0
12.  Ian Gaertner   (Marshfield)

152
1.   Kolya Hawksford   (Hudson) Decision 5-3 OT
2.  Ethan Soderstrom   (Lancaster)
3.   Ben Cousins   (Bloomington Kennedy) Major 10-1
4.  Jacob Kruse   (Mt Horeb/Barneveld)
5.   Nick Gore   (D.C. Everest) Decision 3-1 OT
6.  Dillon Flock   (Cashton)
7.   Anthony Munos   (Eastview) Decision 5-0
8.  Devan Daniels   (Verona Area)
9.   Austin Clary   (Weston/Ithaca ) Decision 7-2
10.  Eric LeBeau   (Mauston)
11.   Brandon Baltus   (Marshfield) Decision 4-3
12.  Brandon Hogan   (River Valley )

160
1.   Mitch Rechtzigel   (Eastview) Decision 8-5
2.  Dominic Flock   (Cashton)
3.   Tanner Owens   (Hudson) Major 9-1
4.  Daylon Bowar   (Mt Horeb/Barneveld)
5.   Arich Juberian   (Bloomington Kennedy) I-D 0-0
6.  Alex Peters   (West Salem/Bangor)
7.   Clay Fitzpatrick   (Viroqua) Decision 8-4
8.  Austin Mahoney   (Marshfield)
9.   Billy Silvers   (Riverdale ) Fall 3:38
10.   Shay Haase   (Middleton )
11.   Jared Mataczynski   (Wausau West) Major 10-0
12.  Jesse Olson   (North Crawford/Seneca)

170
1.   Dusty Jentz   (Belmont/Platteville ) Decision 4-3
2.  Dylan Detert   (Wausau West)
3.   Quinten Strand   (De Soto) Fall 3:52
4.   Dakota Daniels   (Baraboo)
5.   Dima Hawksford   (Hudson) Decision 12-6
6.  Wyatt Seep   (Weston/Ithaca )
7.   Gable Frandson   (Ellsworth) Decision 4-2
8.  Shane Loken   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
9.   Tristian Luther   (Mt Horeb/Barneveld) Fall 4:41
10.   Bryce LaMont   (Nekoosa/Port Edwards)
11.   Darren Mott   (Richland Center ) Fall 4:46
12.   Greg Howard   (Eastview)

182
1.   Adair Ebright   (Baraboo) Decision 6-4
2.  Quinn Faust   (Mt Horeb/Barneveld)
3.   Justin Sternweis   (Marshfield) Decision 6-4
4.  Mike Von Haden   (Tomah)
5.   Casey Stemper   (Caledonia/Houston/Spring Grove) Decision 7-0
6.  Derek Schindler   (Hudson)
7.   Dondrick Tackes   (Stratford) Decision 2-0
8.  Andy Siems   (Zumbrota-Mazeppa )
9.   Duncan McKinney   (Holmen) Decision 5-1 OT
10.  Dusty Burkhalter   (Monroe )
11.   Brian Lenz   (Wausau West) Fall 1:14
12.   Chris Jankowski   (Muskego)

195
1.   Roland Dunlap   (Muskego) Major 12-4
2.  Parker Hines   (Ellsworth)
3.   Tom Petersen   (Lakeville South ) Decision 6-5
4.  Connor McCormick   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
5.   Christian Moore   (Royall) Fall 3:55
6.   Caleb Schmidt   (Shell Lake)
7.   Logan Schendel   (Cashton) Decision 2-1
8.  Joe Inglett   (Holmen)
9.   Kevin Sutter   (Mt Horeb/Barneveld) Decision 3-2
10.  Jace Simonson   (Richland Center )
11.   Tyler Wanek   (Riverdale ) Fall 1:53
12.   Jordan Dodd   (Bloomington Kennedy)

220
1.   Jordan Gruettner   (Muskego) Major 17-5
2.  Clayton Jennings   (Weston/Ithaca )
3.   Trent Vesbach   (Viroqua) Decision 6-1
4.  Trevor Gorr   (Monroe )
5.   Tyler Burrows   (Adams-Friendship) Fall 1:21
6.   Henry Holdorf   (Ellsworth)
7.   Travis Frank   (Caledonia/Houston/Spring Grove) Decision 5-2
8.  Dan Welsch   (Prairie du Chien)
9.   Lucas Stromberg-Windau   (Tomah) Decision 8-6 OT
10.  Dave Stoney   (Belmont/Platteville )
11.   Caleb Bryant   (Stratford) Fall 2:09
12.   Tyler Shockey   (Holmen)

285
1.   Austin Goergen   (Caledonia/Houston/Spring Grove) Fall 1:51
2.   Cole Johnson   (De Soto)
3.   Logan Schmidt   (Richland Center ) Decision 5-2
4.  Brad Raasch   (Westby )
5.   Hunter Hauser   (Holmen) Fall 1:36
6.   Alex Arentz   (West Salem/Bangor)
7.   Andrew Murdaugh   (Stratford) Fall 4:18
8.   Daryl Waukau   (Mauston)
9.   Alonte Alexander   (Lakeville South ) Fall 5:22
10.   Mitchell Kern   (New Richmond)
11.   Tristin Holden   (Nekoosa/Port Edwards) Fall 2:39
12.   Mathias Tobin   (Hudson)

2010 Back To Top

103
1.   Ben Thornton   (La Crosse Central ) OT 4-2
2.  Jens Lantz   (Ellsworth)
3.   JJ Donar   (Cuba City/Southwestern ) Decision 8-1
4.  Darius Wright   (Holmen)
3.   JJ Donar   (Cuba City/Southwestern ) Decision 8-1
4.  Darius Wright   (Holmen)
5.   Shane Blackman   (New Richmond) Major Decision 8-0
6.  Ryan Crum   (Mt Horeb/Barneveld)
5.   Shane Blackman   (New Richmond) Major Decision 8-0
6.  Ryan Crum   (Mt Horeb/Barneveld)
7.   Trevor Wunnicke   (Dodgeville) Fall 4:48
8.   Patrick Adler   (Tomah)
9.   Trevor McManus   (Adams-Friendship) OT 10-8
10.  Taylor Elliott   (Prairie du Chien)
11.   Jordan Corcoran   (Aquinas) OT 8-4
12.  Ryan Mindham   (Boscobel)

112
1.   Evan Miller   (De Soto) Decision 6-1
2.  Joe Umlauf   (Wausau West)
3.   Spencer Davies   (Mauston) Major Decision 10-2
4.  Jesse Segura   (Kickapoo/LaFarge )
5.   Kyle Mezera   (Lancaster) Fall 1:53
6.   Josh McClelland   (Viroqua)
7.   Blade Spindler   (La Crosse Central ) Major Decision 9-1
8.  Brent Stockwell   (Ellsworth)
9.   Nick Lechnir   (River Valley ) Decision 4-2
10.  Roger Stahl   (Black River Falls)
11.   Ben Ayres   (Nekoosa/Port Edwards) OT 4-2
12.  Austin DeVoss   (Dodgeville)

119
1.   Cody See   (Westby ) Decision 8-3
2.  James Bennett   (Holmen)
3.   Colin Baine   (Wausau West) Fall 0:55
4.   Austyn Alt   (River Valley )
7.   Alex Spatz   (D.C. Everest) Decision 5-4
8.  Kyle Sobotta   (Arcadia )
9.   Hunter Mulock   (Baraboo) Decision 5-0
10.  Jacob Rukavina   (Eastview)
11.   Willy Krage   (Caledonia/Houston/Spring Grove) Decision 5-4
12.  Curtis Hagens   (Verona Area)

125
1.   Nate Hettinga   (Wausau West) Decision 3-1
2.  Roarke Langer   (Ellsworth)
3.   Jake Cain   (Middleton ) Decision 3-0
4.  Marcus McCauley   (Weston/Ithaca )
5.   Joe Crook   (River Valley ) Decision 5-1
6.  Andy Jackson   (South Saint Paul)
7.   Cullen Pedersen   (New Lisbon) Decision 2-0
8.  Kevin Klopfenstein   (Monroe )
9.   Erik Vesbach   (Viroqua) Decision 6-3
10.  Chris Townsend   (Kickapoo/LaFarge )
11.   Alex Parsons   (D.C. Everest) Decision 6-1
12.  Stefan Jobe   (La Crosse Logan)

130
1.   Joey Munos   (South Saint Paul) Decision 9-2
2.  Jacob Volkey   (Adams-Friendship)
3.   Colin Dolata   (Mauston) Decision 7-1
4.  Kyle McKenzie   (La Crosse Logan)
5.   Dillon Schmieder   (Cuba City/Southwestern ) Decision 5-4
6.  Zachary Oleson   (New Lisbon)
7.   Trenton Cornell   (Lancaster) 2 OT 8-7
8.  Dustin Finck   (Athens)
9.   Lucas Johnson   (Royall) Major Decision 9-1
10.  Travis Hettinga   (Wausau West)
11.   Felipe Martinez   (Arcadia ) Fall 2:06
12.   Jayme Olson   (Independence/Gilmanton)

135
1.   Jarod Donar   (Cuba City/Southwestern ) Major Decision 13-0
2.  Cal Thornton   (La Crosse Central )
3.   Stuart Hogan   (New Lisbon) Decision 7-6
4.  Tanner Owens   (Hudson)
5.   Brian Woods   (Verona Area) Major Decision 8-0
6.  Daniel Barton   (Marshfield)
7.   Nate Duren   (Weston/Ithaca ) Fall 3:39
8.   Austin Welch   (Ellsworth)
9.   Nate Kuehl   (Wausau West) Decision 11-6
10.  Trae Vance   (Dodgeville)

140
1.   Torin Boernke   (Marshfield) Major Decision 14-0
2.  DJ Yarwood   (Ellsworth)
3.   Seth Liegel   (River Valley ) Decision 5-0
4.  Trey Theisen   (New Lisbon)
5.   Michael Keilen   (La Crosse Central ) Decision 7-2
6.  Kolya Hawksford   (Hudson)
7.   Josh Dupuis   (D.C. Everest) Decision 7-4
8.  Mitchell Pohlman   ()
9.   Tanner Benson   (Caledonia/Houston/Spring Grove) Major Decision 9-1
10.  Zach Raifsnider   (Black River Falls)
11.   Tanner Turany   (New Richmond) Decision 5-2
12.  Alex Beckius   (Riverdale )

145
1.   Ethan Soderstrom   (Lancaster) Major Decision 10-2
2.  Lyndon Becker   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
3.   Josh Shupe   (Marshfield) Decision 6-2
4.  Dylan Detert   (Wausau West)
5.   Charlie Gartner   (New Richmond) 2 OT 4-3
6.  Nick Davis   (Adams-Friendship)
7.   Dillon Flock   (Cashton) Fall 0:52
8.   Dima Hawksford   (Hudson)
9.   Luke Medinger   (Holmen) Decision 3-2
10.  Austin Britnell   (Lakeville South )
11.   Jake Kruse   (Mt Horeb/Barneveld) Fall 2:41
12.   Eric LeBeau   (Mauston)

152
1.   Jesse Munos   (South Saint Paul) Decision 8-3
2.  Dominic Flock   (Cashton)
3.   Cadyn McKeeth   (Arcadia ) Decision 7-4
4.  Mark Marquardt   (Stratford)
5.   Levi Kuesel   (Ellsworth) Decision 2-1
6.  Logan Keding   (D.C. Everest)
7.   Mitch Rechtzigel   (Eastview) Decision 2-1
8.  Ryan Smith   (Hudson)
9.   Dylan Schwitz   (Monroe ) Decision 2-1
10.  Ben Cousins   (Bloomington Kennedy)
11.   Mubarak Kiyamov   (Baraboo) Tech Fall 21-6
12.  Damian Wood   (Independence/Gilmanton)

160
1.   Brad Dolezal   (Marshfield) Decision 2-1
2.  Nick Larson   (Hudson)
3.   Austin Nottestad   (Westby ) Decision 5-1
4.  Randy Wade   (Portage )
5.   Tyler Von Haden   (Tomah) Fall 2:15
6.   Tanner Eggenberger   (Ellsworth)
7.   David Trimner   (Athens) Decision 9-4
8.  Shane Westrich   (Lakeville South )
9.   Isaac Hackett   (Holmen) Decision 7-5
10.  Steven Weyer   ()

171
1.   Eric Hensel   (Lakeville South ) Decision 6-5
2.  Dusty Jentz   (Belmont/Platteville )
3.   Noah McLay   (Ellsworth) Decision 3-0
4.  Quinn Faust   (Mt Horeb/Barneveld)
5.   Jimmy Coady   (Aquinas) Decision 12-10
6.  Casey Stemper   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
7.   Jarod Rau   (Bloomington Kennedy) Decision 3-2
8.  Dustin Kirsenlohr   (Adams-Friendship)
9.   Justin Sternweis   (Marshfield) Fall 4:56
10.   Scott Writz   (Wausau West)
11.   Mitchell Ricco   (Weston/Ithaca ) Decision 7-6
12.  Gage Ferkey   (Nekoosa/Port Edwards)

189
1.   Josh Vaughan   (Bloomington Kennedy) Decision 9-3
2.  Luke Radke   (Stratford)
3.   Parker Hines   (Ellsworth) Decision 9-3
4.  Caleb Schmidt   (Shell Lake)
7.   Ben Fiers   (Holmen) Decision 6-5
8.  Tom Petersen   (Lakeville South )
9.   Dylan Brener   (Portage ) Decision 4-1
10.  Logan Shendel   (Cashton)

215
1.   Zane Petersen   (Lakeville South ) Fall 5:40
2.   Lucas Shappell   (Aquinas)
3.   Trent Vesbach   (Viroqua) Decision 7-3
4.  James McCrossen   (Nekoosa/Port Edwards)
5.   Clayton Jennings   (Weston/Ithaca ) Decision 7-0
6.  Trent Zander   (Mt Horeb/Barneveld)
7.   Christian Moore   (Royall) Decision 8-5
8.  Logan Schmidt   (Richland Center )
9.   Erik Ehresmann   (Eastview) Tech Fall 16-0
10.  Andrew Prusinski   ()
11.   Tyler Burrows   (Adams-Friendship) Fall 4:36
12.   Nick Lindner   (Portage )

285
1.   Austin Goergen   (Caledonia/Houston/Spring Grove) Decision 8-2
2.  Taylor Henry   (Viroqua)
3.   Evan Knutson   (Wausau West) Decision 6-0
4.  Joel Neumann   (New Richmond)
5.   Jordan Mukite   (Baraboo) Fall 1:54
6.   Cole Johnson   (De Soto)
7.   Brad Raasch   (Westby ) 2 OT 3-2
8.  Andrew Murdaugh   (Stratford)
9.   Nick Walker   (Monroe ) Fall 4:48
10.   Dalton Beinborn   (Boscobel)
11.   Corey Myers   (Lakeville South ) Fall 0:51
12.   Luke Albarado   (Ellsworth)

2009 Back To Top

103
1.   Evan Miller   (De Soto) Decision 6-0
2.  Jason Munoz   (Wisconsin Rapids)
3.   Tanner Dworak   (Tomah) OT 9-7
4.  Alex Valentine   (La Crosse Central )
5.   Tyler Thoen   (Ellsworth) Decision 3-0
6.  Nick Lechnir   (River Valley )
7.   Ryan Larson   (Adams-Friendship) Decision 9-4
8.  Danny Trimner   (Athens)
9.   Roger Stahl   (Black River Falls) Decision 12-10
10.  Jordan Baumgartner   (Hudson)
11.   Austin Helmer   (D.C. Everest) Fall 1:54
12.   Kyle Mader   (Fond du Lac)

112
1.   Cody See   (Westby ) Decision 7-2
2.  Marcus McCauley   (Weston/Ithaca )
3.   James Bennett   (Holmen) Fall 1:51
4.   Gordon Johnson   (Hudson)
5.   Jake Jaborek   (Wisconsin Rapids) OT 10-8
6.  Austyn Alt   (River Valley )
7.   Zurik Adler   (Tomah) Decision 6-0
8.  Cody Urban   (Hillsboro)
9.   Dustin Clements   (Kickapoo/LaFarge ) Decision 3-0
10.  Hubert Monroe   (Adams-Friendship)
11.   Tyler Jenamann   (Cuba City/Southwestern ) Fall 0:37
12.   Blade Spindler   (La Crosse Central )

119
1.   Zachary Oleson   (New Lisbon) Decision 4-3
2.  Jake Cain   (Middleton )
3.   Keegan Einerson   (Wisconsin Rapids) Fall 3:39
4.   Sam Huppert   (Ellsworth)
5.   Kyle McKenzie   (La Crosse Logan) Decision 4-0
6.  Kevin Klopfenstein   (Monroe )
7.   Tanner Owens   (Hudson) Major Decision 11-1
8.  Alex Parsons   (D.C. Everest)
9.   Adam Yde   (Arrowhead) Fall 3:36
10.   Casey Schuh   (New Richmond)
11.   Nick Laack   (Weston/Ithaca ) Forfeit 0-0
12.  Cameron Segura   (Kickapoo/LaFarge )

125
1.   Jarod Donar   (Cuba City/Southwestern ) Decision 7-0
2.  Joey Munos   (South Saint Paul)
3.   Ben Westover   (Wisconsin Rapids) Major Decision 10-2
4.  Nate Duren   (Weston/Ithaca )
5.   Colin Dolata   (Mauston) Fall 2:40
6.   Matt Hoffman   (Arrowhead)
7.   Roarke Langer   (Ellsworth) Decision 4-1
8.  Dustin Finck   (Athens)
9.   Nate Misenheimer   (Middleton ) Decision 4-0
10.  Cody Kundinger   (Auburndale)
11.   Daylon Bowar   (Mt Horeb/Barneveld) Decision 5-1
12.  Stefan Jobe   (La Crosse Logan)

130
1.   Kasey Einerson   (Wisconsin Rapids) Decision 11-6
2.  Jacob Volkey   (Adams-Friendship)
3.   Seth Liegel   (River Valley ) Decision 3-0
4.  DJ Yarwood   (Ellsworth)
5.   Jared Kissinger   (Verona Area) OT 5-3
6.  Mitchell Berenz   (Arrowhead)
7.   Marcus Ingalls   (Riverdale ) Decision 6-4
8.  Brett VonRuden   (Cashton)
9.   Joe Garofalo   (Arcadia ) Decision 6-3
10.  Tylor Cornell   (Boscobel)
11.   Peter Nguyen   (Eastview) Decision 2-1
12.  Zach Miller   (North Crawford/Seneca)

135
1.   Jake Sueflohn   (Arrowhead) Major Decision 11-2
2.  Jake Raflik   (Wisconsin Rapids)
3.   Evan Bohman   (Stratford) Injury Default
4.   Jason Raasch   (Westby )
5.   Andrew Strachan   (Viroqua) Decision 14-8
6.  Cal Thornton   (La Crosse Central )
7.   Larry Masonick   (Nekoosa/Port Edwards) Decision 10-3
8.  Dillon Schmieder   (Cuba City/Southwestern )
9.   Stuart Hogan   (New Lisbon) Major Decision 15-5
10.  Trae Vance   (Dodgeville)
11.   Derrick Scott   (Tomah) Decision 7-1
12.  Brandon Hogan   (River Valley )

140
1.   Rylan Lubeck   (Wisconsin Rapids) Tech Fall 21-6
2.  Trey Theisen   (New Lisbon)
3.   Logan Keding   (D.C. Everest) Decision 7-2
4.  Phil Bates   (Hudson)
5.   Joey Organ   (Tomah) Decision 5-4
6.  Chris Schmid   (Verona Area)
7.   Brandon Sleeman   (Adams-Friendship) Decision 7-1
8.  Zac Reister   (Ellsworth)
9.   Mitch Rechtzigel   (Eastview) Decision 11-4
10.  Josh Sandven   ()
11.   Dillon Flock   (Cashton) Decision 4-1
12.  Michael Keilen   (La Crosse Central )

145
1.   Dylan Ness   (Bloomington Kennedy) Fall 5:40
2.   Zak Benitz   (Wisconsin Rapids)
3.   Levi Kuesel   (Ellsworth) Decision 5-4
4.  Austin Cooley   (Lancaster)
5.   Jesse Munos   (South Saint Paul) Major Decision 12-3
6.  Dylan Schwitz   (Monroe )
7.   Tyler Von Haden   (Tomah) Forfeit 0-0
8.  Joey Riedel   (Black River Falls)
9.   Dominic Flock   (Cashton) Fall 4:00
10.   Ethan Zastrow   (D.C. Everest)
11.   Joe Baumgart   (New Lisbon) Decision 8-3
12.  Ryan Smith   (Hudson)

152
1.   Brad Dolezal   (Marshfield) Injury Default
2.   Kyle Crain   (Hudson)
3.   Dawson Lovestrand   (Bloomington Kennedy) Decision 5-1
4.  Ian Hackett   (Holmen)
5.   Ryan Cone   (Wisconsin Rapids) Decision 6-3
6.  Austin Nottestad   (Westby )
7.   Nathan Bowe   (Nekoosa/Port Edwards) Decision 6-5
8.  Mark Marquardt   (Stratford)
9.   Tommy Ruckmar   (South Saint Paul) Fall 2:45
10.   Quinten Strand   (De Soto)
11.   Cody Groskreutz   (Eastview) Decision 9-5
12.  Cody Rizner   (New Lisbon)

160
1.   Nick Larson   (Hudson) Decision 4-3
2.  Nels Pederson   (Eastview)
3.   Al Yde   (Arrowhead) Decision 5-3
4.  Kevin Bright   (Lakeville South )
5.   Dusty Jentz   (Belmont/Platteville ) OT 5-1
6.  Randy Wade   (Portage )
7.   Noah McLay   (Ellsworth) Fall 4:55
8.   Luke Roffers   (Fond du Lac)
9.   Trenton Larson   (Marshfield) Decision 8-2
10.  Cody Chouinard   (New Richmond)
11.   Addison Lucey   (La Crosse Central ) Forfeit 0-0
12.  Quinn Faust   (Mt Horeb/Barneveld)

171
1.   Devin Peterson   (Wisconsin Rapids) Fall 1:22
2.   Shane Hughes   (Arrowhead)
3.   Eric Hensel   (Lakeville South ) Decision 5-2
4.  Tyler Ryan   (River Valley )
5.   Josh Eastlick   (Belmont/Platteville ) Decision 11-5
6.  Ethan Sebranek   (Hillsboro)
7.   Justin Birschbach   (Fond du Lac) Decision 7-2
8.  Ethan Strasser   (De Soto)
9.   Mat Rieckhoff   (D.C. Everest) Injury Default
10.   Dustin Kirsenlohr   (Adams-Friendship)
11.   Michael Johnson   (Shell Lake) Decision 12-6
12.  Josh Weinberg   (Eastview)

189
1.   Chris Alexander   (Fond du Lac) Decision 8-3
2.  Anthony Edgren   (New Lisbon)
3.   Vaughn Grube   (Wisconsin Rapids) Decision 1-0
4.  Evan Sinram   (Prairie du Chien)
5.   Luke Radke   (Stratford) Decision 7-5
6.  Quinn Sedlak   (Riverdale )
7.   Josh Vaughan   (Bloomington Kennedy) Fall 1:56
8.   Ben Fiers   (Holmen)
9.   Joey Scott   (Eastview) Decision 6-3
10.  Dylan Hoiland   (Viroqua)
11.   Tom Petersen   (Lakeville South ) Fall 3:23
12.   Dylan Brener   (Portage )

215
1.   Zane Petersen   (Lakeville South ) Decision 5-4
2.  Chad Johnson   (De Soto)
3.   Jordan Koranda   (Marshfield) Decision 8-2
4.  Kevin Mcbride   (Bloomington Kennedy)
5.   Nathan Kaul   (River Valley ) Decision 7-4
6.  James McCrossen   (Nekoosa/Port Edwards)
7.   Dusty Foth   (Wisconsin Rapids) Decision 6-4
8.  Jordon Panka   (Prairie du Chien)
9.   Nick Gurrath   (Fond du Lac) Fall 1:46
10.   Dylan Eickmeier   (Holmen)
11.   Erik Ehresmann   (Eastview) Decision 4-3
12.  Trent Vesbach   (Viroqua)

285
1.   Curt Fuller   (Wisconsin Rapids) OT 3-2
2.  Andrew Hermann   (Bloomington Kennedy)
3.   Taylor Henry   (Viroqua) Decision 3-0
4.  Joel Neumann   (New Richmond)
5.   Indy Spindler   (Stratford) Fall 0:37
6.   Cale Schliesman   (Marshfield)
7.   Jaysen Sargent   (Black River Falls) Fall 0:51
8.   Nick Walker   (Monroe )
9.   Tom Hensley   (Eastview) OT 2-1
10.  Dave Altmann   (Auburndale)
11.   Dalton Beinborn   (Boscobel) Fall 1:33
12.   Josh Remsza   ()

2008 Back To Top

103
1.   Josh Breuch   (Auburndale) OT 4-2
2.  Evan Ellison   (Fond du Lac)
3.   Kevin Betthauser   (Tomah) Decision 2-1
4.  Cody See   (Westby )
5.   James Bennett   (Holmen) Decision 3-2
6.  Evan Miller   (De Soto)
7.   Adam Yde   (Arrowhead) Major Decision 14-0
8.  Jordan Baumgartner   (Hudson)
9.   Samuel Connor   (New Lisbon) Fall 2:34
10.   Andy Jackson   (South Saint Paul)
11.   Stefan Jobe   (La Crosse Logan) Decision 3-1
12.  Cody Urban   (Hillsboro)

112
1.   Gavin Wels   (Monroe ) Decision 3-2
2.  Ryan Hayes   (Portage )
3.   Dylan Kansier   (North Crawford/Seneca) Fall 2:54
4.   Tim Crockett   (Bloomington Kennedy)
5.   Brad Hogan   (Eastview) Decision 3-0
6.  Sam Huppert   (Ellsworth)
7.   Gordon Johnson   (Hudson) Fall 1:29
8.   Matt Hoffman   (Arrowhead)
9.   Bob Donar   (Cuba City/Southwestern ) Major Decision 11-2
10.  Zurik Adler   (Tomah)
11.   Seth Roberts   (Lakeville South ) Fall 3:59
12.   Josh Dupuis   (D.C. Everest)

119
1.   Jarod Donar   (Cuba City/Southwestern ) Decision 6-0
2.  Jacob Volkey   (Adams-Friendship)
3.   Thomas Campbell   (Fond du Lac) Decision 9-7
4.  Eric Oleson   (New Lisbon)
5.   Zach Miller   (North Crawford/Seneca) Decision 2-0
6.  Billy Lorenz   (La Crosse Logan)
7.   Nathan Misenheimer   (Middleton ) Decision 5-0
8.  DJ Yarwood   (Ellsworth)
9.   Mitch Rechtzigel   (Eastview) OT 6-2
10.  Dillon Flock   (Cashton)
11.   Cameron Segura   (Kickapoo/LaFarge ) Major Decision 14-3
12.  Jake Nelson   (La Crescent)

125
1.   Justin Pollack   (New Lisbon) Major Decision 21-12
2.  Jake Sueflohn   (Arrowhead)
3.   Dylan Shaffer   (River Valley ) Fall 4:40
4.   Alex Peck   (Bloomington Kennedy)
5.   Jared Kerr   (New Richmond) Decision 8-7
6.  Jared Kissinger   (Verona Area)
7.   Cal Thornton   (La Crosse Central ) Fall 4:45
8.   Levi Porter   (Baraboo)
9.   Evan Bohman   (Stratford) Decision 5-3
10.  Jake Doudna   (Richland Center )
11.   Marcus Ingalls   (Riverdale ) Decision 2-0
12.  Dillon Schmieder   (Cuba City/Southwestern )

130
1.   Luke Wiegman   (Cuba City/Southwestern ) Major Decision 9-0
2.  Jason Raasch   (Westby )
3.   Brad Gartner   (New Richmond) 2 OT 2-1
4.  CJ Hale   (Auburndale)
5.   Tyler Biba   (Riverdale ) Decision 10-7
6.  Andrew Strachan   (Viroqua)
7.   Lucas McGann   (Baraboo) Major Decision 8-0
8.  Nick LeBeau   (Mauston)
9.   Brandon Sleeman   (Adams-Friendship) Decision 7-2
10.  Steven Thompson   (Fond du Lac)
11.   Taylor Boettcher   (Ellsworth) Decision 5-2
12.  Stuart Hogan   (New Lisbon)

135
1.   Robby Fisher   (Bloomington Kennedy) Decision 5-1
2.  Ryan Seidler   (Adams-Friendship)
3.   Scott Hogan   (Eastview) Decision 3-2
4.  Andy Phelan   (Dodgeville)
7.   Cameron Flock   (Cashton) Decision 12-10
8.  Cadyn McKeeth   (Arcadia )
9.   Ethan Urban   (Hillsboro) Decision 3-2
10.  Trey Theisen   (New Lisbon)
11.   Chris Schmid   (Verona Area) Fall 4:14
12.   Spencer Beard   (Ellsworth)

140
1.   Dylan Ness   (Bloomington Kennedy) Fall 4:34
2.   Ian Hackett   (Holmen)
3.   Steve Stark   (West Salem/Bangor) Decision 11-4
4.  Austin Nottestad   (Westby )
5.   Phil Bates   (Hudson) Fall 1:37
6.   Tyler Karl   (Auburndale)
9.   Ryan Morrissey   (Fond du Lac) Decision 6-2
10.  Scott Snyder   (Lancaster)
11.   Brian Woods   (Verona Area) Fall 3:38
12.   Josh Sandven   (La Crescent)

145
1.   Hayden Hauschildt   (Ellsworth) Decision 8-1
2.  Dawson Lovestrand   (Bloomington Kennedy)
3.   Tim Emerson   (River Valley ) Decision 2-1
4.  Michael Priem   (Holmen)
5.   Jared Hunt   (Riverdale ) Decision 3-2
6.  Joey Riedel   (Black River Falls)
7.   Ty Groskreutz   (Eastview) Decision 6-2
8.  Alex Rogers   (Hudson)
9.   Chris Ingersoll   (Fond du Lac) Major Decision 10-1
10.  Taylor Hammond   (Adams-Friendship)
11.   Tyler Arentz   (West Salem/Bangor) OT 10-8
12.  Cody Biermeier   (Royall)

152
1.   Kyle Crain   (Hudson) Fall 1:57
2.   Steve Baumel   (Adams-Friendship)
3.   Cobretti Forsythe   (New Lisbon) Decision 5-4
4.  Jake Sanders   (Bloomington Kennedy)
5.   Nels Pederson   (Eastview) Injury Default
6.   Andy Chitwood   (Riverdale )
7.   Tony Mlsna   (Hillsboro) Decision 3-0
8.  Tommy Ruckmar   (South Saint Paul)
9.   Jordan Gilmore   (Lakeville South ) Decision 11-5
10.  Noah McLay   (Ellsworth)
11.   Jared Eberle   (River Valley ) Decision 7-2
12.  Will Davis   (Prairie du Chien)

160
1.   Scott Liegel   (River Valley ) Major Decision 8-0
2.  Al Yde   (Arrowhead)
3.   Josh Eastlick   (Belmont/Platteville ) Injury Default
4.   Travis Grant   (La Crescent)
5.   Kevin Bright   (Lakeville South ) Decision 4-3
6.  Quinn Sedlak   (Riverdale )
7.   Randy Wade   (Portage ) Decision 3-2
8.  Nick Larson   (Hudson)
9.   Justin Birschbach   (Fond du Lac) Decision 13-7
10.  Randy Blaha   (Hillsboro)
11.   Shawn Helmueller   (Ellsworth) Fall 1:59
12.   Ryan McCrary   (Bloomington Kennedy)

171
1.   Ben Brummel   (Middleton ) Major Decision 9-1
2.  Dusty Jentz   (Belmont/Platteville )
3.   Shane Hughes   (Arrowhead) Decision 5-4
4.  Trevor Dammon   (Aquinas)
5.   Marty Guza   (Independence/Gilmanton) Decision 4-2
6.  Jordan Borst   (Ellsworth)
7.   Evan Sinram   (Prairie du Chien) Decision 3-2
8.  Trevor Odeen   ()
9.   Chris Alexander   (Fond du Lac) Decision 6-3
10.  Ethan Strasser   (De Soto)
11.   Dillon Weckerly   (Monroe ) Decision 1-0
12.  Art Vinzant   (Hudson)

189
1.   Tyler Christensen   (Middleton ) Decision 9-5
2.  Wes Dodd   (Bloomington Kennedy)
3.   Jordan Coryell   (Holmen) OT 7-5
4.  Jacob Gross   (La Crescent)
5.   Matthew Gordon   (Aquinas) Decision 3-2
6.  Anthony Edgren   (New Lisbon)
7.   Blake Jacobson   (New Richmond) Decision 6-4
8.  Josh Haney   (Baraboo)
9.   Andy Rongholt   (Arcadia ) Decision 7-1
10.  Cory Deiss   (Ellsworth)
11.   Joey Scott   (Eastview) Decision 6-1
12.  Billy Weiss   (Arrowhead)

215
1.   Chad Johnson   (De Soto) Decision 6-4
2.  Zane Petersen   (Lakeville South )
3.   Jordan Bauman   (Stratford) Decision 7-5
4.  Josh Viner   (La Crosse Logan)
5.   Tom Volkert   (New Richmond) Decision 5-2
6.  Taylor Riek   (River Valley )
7.   Kevin Mcbride   (Bloomington Kennedy) Decision 8-7
8.  Nick Gurrath   (Fond du Lac)
9.   David Pierce   (Tomah) Decision 7-4
10.  Alex Hoyer   (Ellsworth)
11.   Brent Henson   (Middleton ) Fall 4:55
12.   Shanon Smith   (Portage )

285
1.   Jake Hohlstein   (Portage ) Decision 7-0
2.  John Van Gundy   (Tomah)
3.   Cole Tobin   (Hudson) Decision 2-1
4.  Andrew Hermann   (Bloomington Kennedy)
5.   Taylor Henry   (Viroqua) Decision 3-1
6.  Indy Spindler   (Stratford)
7.   Austin McCarthy   (Cuba City/Southwestern ) Decision 7-3
8.  Eddie Madolimov   (Lakeville South )
9.   Jordan Mukite   (Baraboo) Fall 2:19
10.   Lucas Leu   (Monroe )
11.   Joel Neumann   (New Richmond) Fall 1:17
12.   Trevor Scholze   (Holmen)

2007 Back To Top

103
1.   Dylan Kansier   (North Crawford/Seneca) Major 9-1
2.  Kevin Betthauser   (Tomah)
3.   Billy Lorenz   (La Crosse Logan) Major 10-1
4.  Evan Ellison   (Fond du Lac)
5.   Josh Breuch   (Auburndale) Fall 2:26
6.   Josh Dupuis   (D.C. Everest)
7.   Alec Hopke   (Shell Lake) Dec 4-3
8.  Jon Keller   (New Richmond)
9.   Gordon Johnson   (Hudson) Dec 5-3
10.  Joey Munos   (South Saint Paul)
11.   Sam Huppert   (Ellsworth) Dec 5-4 2 OT
12.  Gavin Wels   (Monroe )

112
1.   Grant Sutter   (Dodgeville) Dec 5-0
2.  Chace Kinnemann   (Ellsworth)
3.   Korey Kenall   (Hudson) Dec 6-2
4.  Jacob Volkey   (Adams-Friendship)
5.   Joey Stader   (Lancaster) Dec 7-1
6.  Zach Miller   (North Crawford/Seneca)
7.   Jared Kissinger   (Verona Area) Dec 5-4
8.  Zurik Adler   (Tomah)
9.   Keaton Kulmaczewski   (Holmen) Dec 7-4
10.  Ryan Kluge   (Portage )
11.   Derek McDonald   (Sparta) Tech Fall 19-3
12.  Mitch Rechtzigel   (Eastview)

119
1.   Dylan Ness   (Bloomington Kennedy) Dec 11-6
2.  Andrew Dahl   (Cashton)
3.   Jake Sueflohn   (Arrowhead) Dec 6-2
4.  Scott Hogan   (Eastview)
5.   Jason Raasch   (Westby ) Dec 8-3
6.  Ian Duncan   (Tomah)
7.   Brian Lewis   (Verona Area) Dec 3-0
8.  DJ Sarver   (Nekoosa/Port Edwards)
9.   Brad Gartner   (New Richmond) Dec 4-3
10.  Brandon Sleeman   (Adams-Friendship)
11.   James Baker   (Portage ) Inj Def 0-0
12.  Trever McKeown   (River Valley )

125
1.   Bobby Wunnicke   (Dodgeville) Dec 5-1
2.  Justin Pollack   (New Lisbon)
3.   James Clark   (Arrowhead) Dec 6-4
4.  Dylan Schaffer   (River Valley )
5.   Ryan Seidler   (Adams-Friendship) Dec 7-1
6.  C.J. Hale   (Auburndale)
7.   Bruce Yang   (D.C. Everest) Dec 6-3
8.  Andrew Strachan   (Viroqua)
9.   Mike Holman   (Bloomington Kennedy) Dec 6-3
10.  Tyler Biba   (Riverdale )
11.   Larry Masonick   (Nekoosa/Port Edwards) Dec 7-4
12.  Charlie Gartner   (New Richmond)

130
1.   Adam Theisen   (Adams-Friendship) Dec 10-8
2.  Robby Fisher   (Bloomington Kennedy)
3.   Andy Phelan   (Dodgeville) Major 12-2
4.  Eric Hensel   (Lakeville South )
5.   Chad Schultz   (Mauston) Dec 7-4
6.  Luke Wiegman   (Cuba City/Southwestern )
7.   Kyle Stalsberg   (La Crosse Logan) Fall 1:30
8.   Jacob Ward   (Boscobel)
9.   Arik Yde   (Arrowhead) Dec 3-1
10.  Aaron Murray   (Holmen)
11.   Matt Pritzl   (D.C. Everest) Dec 7-3
12.  Scott Pierce   (Tomah)

135
1.   Nick Hucke   (Arrowhead) Major 12-1
2.  Aaron Gilling   (D.C. Everest)
3.   Jerrod Watkins   (Mt Horeb/Barneveld) Dec 4-2
4.  Justin Garcia   (Verona Area)
5.   Luke Wilcox   (Bloomington Kennedy) Fall 0:41
6.   Hayden Hauschildt   (Ellsworth)
7.   Hayden Silvers   (Baraboo) Dec 7-1
8.  Zach Taylor   (Tomah)
9.   Jeff Uptain   (Adams-Friendship) Dec 9-2
10.  Justin Sime   (North Crawford/Seneca)
11.   Drew Knoop   (Shell Lake) Fall 1:48
12.   Derik Dietel   (Stratford)

140
1.   Jed Domke   (Viroqua) Fall 5:25
2.   Chris Senner   (Arrowhead)
3.   Steve Stark   (West Salem/Bangor) Dec 3-2
4.  Zak Welke   (La Crosse Logan)
5.   Ben Thone   (Fond du Lac) Dec 3-1
6.  Reuben Huppert   (Ellsworth)
7.   Tim Emmerson   (River Valley ) Dec 5-1
8.  Ian Hackett   (Holmen)
9.   Willie Christ   (Shell Lake) Dec 7-2
10.  Jake Sanders   (Bloomington Kennedy)
11.   Joey Organ   (Tomah) Dec 2-1
12.  Lance Carlson   (Stratford)

145
1.   Jacob McGinnis   (Tomah) Dec 13-9
2.  Kyle Crain   (Hudson)
3.   Al Yde   (Arrowhead) Dec 5-0
4.  Ian Mann   (Auburndale)
5.   Josh Eastlick   (Belmont/Platteville ) Dec 7-5
6.  Tyler Stemper   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
7.   Tommy Ruckmar   (South Saint Paul) Dec 3-2
8.  Matt Newlin   (Bloomington Kennedy)
9.   Matt Tourdot   (Sparta) Dec 11-9
10.  Kyle Siebert   (D.C. Everest)
11.   Adam Maurer   (Verona Area) Dec 8-6
12.  Tyler Beeler   (La Crosse Logan)

152
1.   Andy Dement   (D.C. Everest) Dec 7-6
2.  Scott Liegel   (River Valley )
3.   Jason Winchel   (Hillsboro) Dec 9-3
4.  Brandon Henry   (Viroqua)
5.   Andres Caceres   (Verona Area) Dec 7-4
6.  Cullen Becker   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
7.   Kyle Vanderhoof   (Shell Lake) Dec 4-2
8.  Josh Vollmer   (Tomah)
9.   Torsten Nieminen   (Arrowhead) Dec 4-2
10.  Cobretti Forsythe   (New Lisbon)
11.   Hunter Lange   (La Crosse Central ) Dec 5-1
12.  Richard Chambers   (Hudson)

160
1.   Theo Jensen-Innis   (La Crosse Central ) Major 15-5
2.  Andy Chitwood   (Riverdale )
3.   Randy Blaha   (Hillsboro) Fall 2:01
4.   Kyle Tamke   (Arcadia )
5.   Connor Schmidt   (Shell Lake) Dec 11-6
6.  Nick Nigh   (Auburndale)
7.   Adam Guza   (Independence/Gilmanton) Dec 3-0
8.  Ryan McCrary   (Bloomington Kennedy)
9.   Kevin Schams   (Aquinas) Dec 4-2
10.  Lorenzo Nickelotti   (Westby )
11.   Nick Sinram   (Prairie du Chien) Dec 3-1
12.  Tyler Ryan   (River Valley )

171
1.   Grant Miller   (Dodgeville) Fall 0:27
2.   Trevor Dammon   (Aquinas)
3.   Ben Brummel   (Middleton ) Dec 6-3
4.  Marty Guza   (Independence/Gilmanton)
5.   Vinnie Pedretti   (Westby ) Dec 7-1
6.  Mark Madero   (Adams-Friendship)
7.   Andrew Rongholt   (Arcadia ) Dec 11-6
8.  Derek Thommesen   (Arrowhead)
9.   Chris Alexander   (Fond du Lac) Dec 5-1
10.  Derek Lavicka   (Athens)
11.   Ethan Sebranek   (Hillsboro) Dec 1-0
12.  Jordan Borst   (Ellsworth)

189
1.   Tyler Landon   (Lancaster) Dec 6-2
2.  Chris Buedding   (D.C. Everest)
3.   Tyler Christensen   (Middleton ) Dec 5-2
4.  Grant Brooks   (Verona Area)
5.   Eric Herbert   (Arrowhead) Fall 3:25
6.   Jordan Coryell   (Holmen)
7.   Josh Call   (Westby ) Dec 6-2
8.  Blake Jacobson   (New Richmond)
9.   Matt Gordon   (Aquinas) Fall 1:32
10.   Bailey Boardman   (De Soto)
11.   James Pudwill   (Eastview) Dec 10-5
12.  Zane Petersen   (Lakeville South )

215
1.   Matt Ripp   (Dodgeville) Dec 3-1
2.  Tom Volkert   (New Richmond)
3.   Josh Viner   (La Crosse Logan) Fall 2:11
4.   Jordan Bauman   (Stratford)
5.   Taylor Riek   (River Valley ) Dec 9-4
6.  Nick Gurrath   (Fond du Lac)
7.   Travis Truhler   (Hudson) Dec 7-1
8.  Kyle Gerasch   ()
9.   Andre Orr   (Arrowhead) Dec 6-4 OT
10.  Mark Mades   (Holmen)
11.   Kevin Schmitz   (Sparta) Fall 2:33
12.   Scott Kenning   (Eastview)

285
1.   Jake Hohlstein   (Portage ) Dec 5-0
2.  Jon Curtis   (Shell Lake)
3.   Cole Tobin   (Hudson) Fall 3:53
4.   Andrew Herman   (Bloomington Kennedy)
5.   Chris Starrett   (Prairie du Chien) Dec 7-2
6.  Taylor Henry   (Viroqua)
7.   Austin McCarthy   (Cuba City/Southwestern ) Dec 2-1 2 OT
8.  Dan Meier   (Arrowhead)
9.   Dijon Sanders   (Eastview) Dec 5-3 2 OT
10.  John Van Gundy   (Tomah)
11.   Indy Spindler   (Stratford) Fall 2:45
12.   David Linhart   (Aquinas)

2006 Back To Top

103
1.   Grant Sutter   (Dodgeville) Major 15-5
2.  Dylan Ness   (Bloomington Kennedy)
3.   Chace Kinneman   (Ellsworth) Dec 4-0
4.  Dylan Kansier   (North Crawford/Seneca)
5.   Kevin Betthauser   (Tomah) Dec 5-1
6.  Cory Campbell   (Shell Lake)
7.   Billy Lorenz   (La Crosse Logan) Dec 3-2
8.  Brandon Sleeman   (Adams-Friendship)
9.   Josh Breuch   (Auburndale) Dec 6-2
10.  Derek McDonald   (Sparta)
11.   Cody Groskreutz   (Eastview) Dec 3-1
12.  Gavin Wels   (Monroe )

112
1.   Andrew Zwirlein   (Arrowhead) Dec 5-0
2.  Jase Langkamp   (Lancaster)
3.   Zach Elliott   (Prairie du Chien) Dec 8-3
4.  Brandon Music   (Tomah)
5.   Hieu Pham   (Bloomington Kennedy) Dec 7-4
6.  Eric Hensel   (Lakeville South )
7.   Brian Lewis   (Verona Area) Dec 4-2 OT
8.  Scott Hogan   (Eastview)
9.   Justin Eley   (New Richmond) Fall 4:27
10.   Korey Kenall   (Hudson)
11.   Dane Solyntjes   (Ellsworth) Dec 5-4
12.  Eric Oleson   (New Lisbon)

119
1.   Bobby Wunnicke   (Dodgeville) Dec 8-6
2.  Tim Baumel   (Adams-Friendship)
3.   Robby Fisher   (Bloomington Kennedy) Dec 3-1 OT
4.  Jared Bagniewski   (Holmen)
5.   Andrew Dahl   (Cashton) Dec 3-0
6.  Hayden Silvers   (Baraboo)
7.   Mike Brunner   (Ellsworth) Dec 3-1
8.  Jason Raasch   (Westby )
9.   Chad Schultz   (Mauston) Dec 5-4
10.  Bruce Yang   (D.C. Everest)
11.   Jerod Schmocker   (Aquinas) Dec 3-1
12.  Bradley Gartner   (New Richmond)

125
1.   TJ Wunnicke   (Dodgeville) Major 11-1
2.  Justin Pollack   (Tomah)
3.   Jordan Foy   (Ellsworth) Dec 8-3
4.  Ryan Seidler   (Adams-Friendship)
5.   Luke Wiegman   (Cuba City/Southwestern ) Dec 4-1
6.  Jason Thompson   (Fond du Lac)
7.   Justin Garcia   (Verona Area) Major 8-0
8.  Arik Yde   (Arrowhead)
9.   Mike Holman   (Bloomington Kennedy) Dec 4-1
10.  Ethan Nelson   (Kickapoo/LaFarge )
11.   Jeffrey Crook   (River Valley ) Tech Fall 3:00
12.   Michael Strasser   (Viroqua)

130
1.   Nick Hucke   (Arrowhead) Dec 7-5
2.  Alex Dahl   (Cashton)
3.   Hayden Hauschildt   (Ellsworth) Dec 7-4
4.  Andres Caceres   (Verona Area)
5.   Jed Domke   (Viroqua) Dec 5-3 OT
6.  Zach Taylor   (Tomah)
7.   Josh Clearwater   (D.C. Everest) Dec 3-1
8.  Sean Miller   (Royall)
9.   Aaron Murray   (Holmen) Dec 9-4
10.  Luke Wilcox   (Bloomington Kennedy)
11.   Aaron Grosch   (La Crosse Central ) Dec 3-1
12.  Willie Christ   (Shell Lake)

135
1.   Ben Thone   (Fond du Lac) Dec 9-5
2.  Adam Theisen   (Adams-Friendship)
3.   Alex Stormoen   (Prairie du Chien) Dec 5-4
4.  Timmy Fisher   (Bloomington Kennedy)
5.   Craig McKelvey   (Lancaster) Fall 4:58
6.   Tyler Freund   (Auburndale)
7.   Aaron Gilling   (D.C. Everest) Dec 7-4
8.  Tyler Mlsna   (Cashton)
9.   Kyle Crain   (Hudson) Dec 8-7
10.  Adam Barta   (Tomah)
11.   Andy Rosene   (Baraboo) Dec 4-0
12.  Joey Phelan   (Dodgeville)

140
3.   Ben Oleson   (New Lisbon) Dec 10-5
4.  Scott Liegel   (River Valley )
5.   Trever Sutherland   (Eastview) Dec 10-5
6.  Jeremy Zimmerman   (Monroe )
7.   Charlie Soldner   (Aquinas) Fall 2:51
8.   Kevin Bubolz   (Stratford)
9.   Jeff Uptain   (Adams-Friendship) Dec 8-5
10.  Michael Priem   (Holmen)
11.   Kyle Kajewski   (Richland Center ) Fall 3:53
12.   Tyler O'Neal   (Viroqua)

145
1.   Jared Rickert   (Sparta) Dec 3-1
2.  Brent Hartley   (North Crawford/Seneca)
3.   Jacob McGinnis   (Tomah) Dec 5-2
4.  Casey Totten   (Auburndale)
5.   Kyle Siebert   (D.C. Everest) Dec 3-1
6.  Bobby Bennett   (Monroe )
7.   Shawn Helmueller   (Ellsworth) Fall 3:59
8.   Steve Baumel   (Adams-Friendship)
9.   Jared Patet   (South Saint Paul) Dec 3-2
10.  Alex Wettstein   (Aquinas)
11.   Chace Sefkar   (Baraboo) Fall 2:50
12.   Brad Winchel   (Hillsboro)

152
1.   Craig Meyers   (West Salem/Bangor) Dec 8-3
2.  Brandon Henry   (Viroqua)
3.   Kenny Konopacki   (Monroe ) Dec 3-2
4.  Andy Dement   (D.C. Everest)
5.   Jeff Dolan   (Sparta) Dec 1-0
6.  Tom Donar   (Cuba City/Southwestern )
7.   Ryan Foley   (Ellsworth) Major 11-2
8.  Kyle Vanderhoof   (Shell Lake)
9.   Greg Barlow   (Hudson) Dec 4-3
10.  Brandon Leis   (Cashton)
11.   Jason Winchel   (Hillsboro) Dec 2-0
12.  Tyson Riechers   (Belmont/Platteville )

160
1.   Grant Miller   (Dodgeville) Dec 12-6
2.  Derek Foley   (Ellsworth)
3.   Jon Friar   (Lancaster) Dec 11-10
4.  Benjamin Brummel   (Middleton )
5.   Theo Jensen-Innis   (La Crosse Central ) Dec 5-3
6.  Josh Von Haden   (Tomah)
7.   Nick Moore   (Royall) Dec 13-6
8.  Richard Chambers   (Hudson)
9.   Anthony Sedlak   (Riverdale ) Fall 2:59
10.   Chris Meurett   (D.C. Everest)
11.   Tommy Sanders   (Bloomington Kennedy) Dec 7-2
12.  Randy Blaha   (Hillsboro)

171
1.   Ben Sarbacker   (Verona Area) Dec 10-4
2.  Trevor Lyga   (Aquinas)
3.   Joe Hilby   (Cuba City/Southwestern ) Dec 8-2
4.  Cody Knoop   (Shell Lake)
5.   Vinnie Pedretti   (Westby ) Dec 4-0
6.  Jeremy Nelson   (Ellsworth)
7.   Michael Jacobson   (Sparta) Dec 7-4
8.  Tyler Christensen   (Middleton )
9.   Chris Buedding   (D.C. Everest) Default 0-0
10.  Marty Guza   (Independence/Gilmanton)
11.   Jeremiah Hatfield   (Cashton) Dec 5-1 OT
12.  Jon Quamme   (Prairie du Chien)

189
1.   Israel Neumann   (New Richmond) Dec 4-0
2.  Matt Scott   (Monroe )
3.   Tyler Landon   (Lancaster) Fall 0:35
4.   Dan Getzke   (Eastview)
5.   Neil Graefe   (D.C. Everest) Dec 5-3
6.  Tolga Ergun   (Middleton )
7.   Trevor Hutson   (Sparta) Dec 4-0
8.  Justin Breuch   (Auburndale)
9.   Eric Herbert   (Arrowhead) Fall 3:47
10.   T.J. LeBeau   ()
11.   Luke Erickson   (Bloomington Kennedy) Forfeit 0-0
12.  Nathaniel Slack   (Viroqua)

215
1.   Ryan Schmidt   (Richland Center ) Dec 3-1 OT
2.  Tyler Manning   (Westby )
3.   Kyle Thompson   (Mt Horeb/Barneveld) Dec 1-0
4.  Jake Hohlstein   (Portage )
5.   Josh Antonneau   (Arrowhead) Dec 7-2
6.  Dave Labarge   ()
7.   Dave Comer   (South Saint Paul) Default 0-0
8.  Andrew Acker   (Middleton )
9.   Matt Ripp   (Dodgeville) Dec 8-2
10.  Paul Sutter   (Mauston)
11.   Jacob Johnson   (Hillsboro) Fall 4:06
12.   Quincy Degenhardt   (Sparta)

285
1.   Sean Garrigan   (Mauston) Dec 3-1
2.  Jesse Olson   ()
3.   Joey Vogt   (Cuba City/Southwestern ) Dec 10-4
4.  Pat Canales   (Portage )
5.   Kody Zahrte   (Black River Falls) Dec 8-5
6.  Matt Stark   (Bloomington Kennedy)
7.   John Van Gundy   (Tomah) Dec 5-4 OT
8.  BJ Cizek   (Fond du Lac)
9.   Chris Starrett   (Prairie du Chien) Fall 3:35
10.   Tom Volkert   (New Richmond)
11.   Mark Mades   (Holmen) Dec 6-1
12.  Sam Marvell   ()

2005 Back To Top

103
1.   Adam Theisen   (Adams-Friendship) Dec 4-2
2.  Jase Langkamp   (Lancaster)
3.   Grant Sutter   (Dodgeville) Dec 5-3
4.  Hayden Silvers   (Baraboo)
5.   Brian Lewis   (Verona Area) Dec 6-0
6.  Cory Campbell   (Shell Lake)
7.   Chace Kinneman   (Ellsworth) Major 10-0
8.  Dylan Kansier   (North Crawford/Seneca)
9.   Kevin Betthauser   (Tomah) Dec 7-0
10.  Billy Lorenz   (La Crosse Logan)
11.   Aaron Rogers   (Hudson) Dec 4-2
12.  Cameron Flock   (Cashton)

112
1.   Bobby Wunnicke   (Dodgeville) Dec 10-4
2.  Andrew Dahl   (Cashton)
3.   Ryan Seidler   (Adams-Friendship) Dec 2-0
4.  Jared Bagniewski   (Holmen)
5.   Zach Elliott   (Prairie du Chien) Dec 11-4
6.  Mike Brunner   (Ellsworth)
7.   Andrew Zwirlein   (Arrowhead) Dec 7-6
8.  Robby Fisher   (Bloomington Kennedy)
9.   Cody Sorge   (Riverdale ) Dec 1-0
10.  Luke McGann   (Baraboo)
11.   Ryan Ramstack   (Fond du Lac) Dec 6-2
12.  Willie Christ   (Shell Lake)

119
1.   TJ Wunnicke   (Dodgeville) Tech Fall 15-0
2.  Matt Gaffney   (Portage )
3.   Tim Baumel   (Adams-Friendship) Dec 6-1
4.  Jed Domke   (Viroqua)
5.   Justin Garcia   (Verona Area) Fall :06
6.   Tyler Mlsna   (Cashton)
7.   Chad Schultz   (Mauston) Dec 4-2
8.  Arik Yde   (Arrowhead)
9.   Luke Wiegman   (Cuba City/Southwestern ) Dec 3-0
10.  Omar Martinez   (South Saint Paul)
11.   Devon Kansier   (North Crawford/Seneca) Dec 7-3
12.  Jerrod Watkins   (Mt Horeb/Barneveld)

125
1.   Alex Dahl   (Cashton) Dec 5-1
2.  Jordan Foy   (Ellsworth)
3.   Troy Clements   (Kickapoo/LaFarge ) Dec 7-6 OT
4.  Timmy Fisher   (Bloomington Kennedy)
5.   Matt Theisen   (Adams-Friendship) Major 9-0
6.  Dan Tisdale   (Riverdale )
7.   Ryan Johnson   (Hudson) Dec 9-4
8.  Jason Thompson   (Fond du Lac)
9.   Andres Caceres   (Verona Area) Dec 4-3
10.  Travis Prohaska   (Belmont/Platteville )
11.   Lee Herfel   (Mt Horeb/Barneveld) Dec 8-6
12.  Michael Strasser   (Viroqua)

130
1.   Travis Droessler   (Belmont/Platteville ) Dec 6-0
2.  Joe Poehnelt   (Loyal/Greenwood)
3.   Alex Stormoen   (Prairie du Chien) Dec 6-2
4.  Nick Hucke   (Arrowhead)
5.   Tyler Freund   (Auburndale) Major 14-4
6.  Michael Priem   (Holmen)
7.   Aaron Gilling   (D.C. Everest) Dec 5-4
8.  Jared Klimmer   (Stratford)
9.   Adam Larson   (Adams-Friendship) Major 14-2
10.  Alex Cerney   (Fond du Lac)
11.   Mike Barton   (Portage ) Dec 5-0
12.  Tommy Ruckmar   (South Saint Paul)

135
1.   Brandon Arentz   (Cashton) Dec 9-4
2.  Ben Thone   (Fond du Lac)
3.   Mike Munos   (South Saint Paul) Dec 3-2
4.  Paul Steffen   (Holmen)
5.   Craig Schank   (Arcadia ) Dec 3-0
6.  Kevin Bubolz   (Stratford)
7.   Drew Hendrickson   (Viroqua) Dec 3-0
8.  Craig McKelvey   (Lancaster)
9.   Derek Foley   (Ellsworth) Dec 10-5
10.  Ben Oleson   (New Lisbon)
11.   Wes Jacobus   (Boscobel) Dec 4-2
12.  Adam Barta   (Tomah)

140
1.   Jared Rickert   (Sparta) Dec 5-2
2.  Brad Hucke   (Arrowhead)
3.   Grant Miller   (Dodgeville) Dec 7-2
4.  Justin Flock   (Cashton)
5.   Jon Ames   (Viroqua) Dec 2-1 OT
6.  Justin Peterson   (Holmen)
7.   Tom Donar   (Cuba City/Southwestern ) Dec 5-0
8.  Bobby Bennett   (Monroe )
9.   Mike Seitz   (Royall) Default 0-0
10.  Cole Lambert   (Arcadia )
11.   Jared Patet   (South Saint Paul) Dec 15-8
12.  James Jordan   (River Valley )

145
1.   Trevin Hines   (Ellsworth) Major 14-0
2.  Casey Bode   (Prairie du Chien)
3.   Craig Meyers   (West Salem/Bangor) Dec 4-2
4.  Jon Friar   (Lancaster)
5.   Kenny Konopacki   (Monroe ) Dec 4-2
6.  Travis Brueggen   (Cashton)
7.   Brent Hartley   (North Crawford/Seneca) Dec 4-2
8.  Jacob McGinnis   (Tomah)
9.   Chris Limmex   (River Valley ) Major 12-4
10.  Matt Cincotta   (Hudson)
11.   Jerred Olson   (La Crosse Logan) Dec 9-7 OT
12.  Casey Totten   (Auburndale)

152
1.   Jordan Gerardy   (Holmen) Major 11-3
2.  Chris Karl   (Auburndale)
3.   Randy Young   (Baraboo) Dec 5-3 OT
4.  Tyler Lorenz   (La Crosse Logan)
5.   Nick Yoder   (Hudson) Dec 4-2
6.  Phil Blasco   (Cuba City/Southwestern )
7.   Myles Elsen   (Cashton) Dec 9-7
8.  Dave Hoy   (Arrowhead)
9.   Jeff Dolan   (Sparta) Dec 5-4 2OT
10.  Tony Lembeck   (Bloomington Kennedy)
11.   Nick Moore   (Royall) Dec 2-0
12.  Travis Klein   (Lancaster)

160
1.   Ben Sarbacker   (Verona Area) Fall :43
2.   Ben Haines   (Tomah)
3.   Mike Galles   (South Saint Paul) Major 16-6
4.  Joe Hilby   (Cuba City/Southwestern )
5.   Collin Radke   (West Salem/Bangor) Dec 7-0
6.  Tommy Sanders   (Bloomington Kennedy)
7.   Vinnie Pedretti   (Westby ) Dec 7-1
8.  Tyler Landon   (Lancaster)
9.   Cody Knoop   (Shell Lake) Dec 7-6
10.  Jon Quamme   (Prairie du Chien)
11.   Joel Mindham   (Boscobel) Dec 7-2
12.  Brendon Leis   (Cashton)

171
1.   Andrew Eastlick   (Belmont/Platteville ) Dec 6-2
2.  Trevor Lyga   (Aquinas)
3.   Jason Campbell   (Riverdale ) Dec 11-4
4.  Jamin Seippel   (Lancaster)
5.   Nick Michel   (Holmen) Default 0-0
6.  Max Smith   (Shell Lake)
7.   James Hollman   (D.C. Everest) Fall :52
8.   Jeremiah Hatfield   (Cashton)
9.   Jacob Sparrgrove   (Boscobel) Dec 4-1
10.  Michael Forsythe   (Arcadia )
11.   Phillip Vesbach   (Viroqua) Dec 12-8
12.  Travis Coates   (Baraboo)

189
1.   Nathan Clements   (West Salem/Bangor) Dec 9-8
2.  David Casper   (Westby )
3.   Israel Neumann   (New Richmond) Dec 3-1
4.  Josh Antonneau   (Arrowhead)
5.   A.J. Vogt   (Cuba City/Southwestern ) Dec 8-7
6.  Josh Puttkamer   (Baraboo)
7.   Andrew Rognholt   (Riverdale ) Dec 5-4
8.  Nick Kalscheur   (Mt Horeb/Barneveld)
9.   Steve Wozniak   (Loyal/Greenwood) Major 10-1
10.  Justin Randall   (Tomah)
11.   Jake Wagner   (Lancaster) Fall :30
12.   Nathaniel Slack   (Viroqua)

215
1.   Dustin Bauman   (Stratford) Dec 2-0
2.  Ryan Schmidt   (Richland Center )
3.   Tyler Manning   (Westby ) Dec 6-2
4.  Phil Zibrowski   (La Crosse Logan)
5.   Jesse Olson   (Loyal/Greenwood) Dec 3-1
6.  Kyle Thompson   (Mt Horeb/Barneveld)
7.   Adam Moranchek   (Arrowhead) Dec 6-3
8.  Micah Schwantes   (Lancaster)
9.   Lucas Clayton   (Belmont/Platteville ) Fall :56
10.   Jordan Eggenberger   (Ellsworth)
11.   Matt Scott   (Monroe ) Dec 4-0
12.  Jared Voss   (Nekoosa/Port Edwards)

275
1.   Joey Vogt   (Cuba City/Southwestern ) Dec 7-2
2.  Derik Laufenberg   (Cashton)
3.   Eric Stanford   (Portage ) Dec 5-4 2OT
4.  Grant Pauls   (Ithaca)
5.   Kevin Geurink   (D.C. Everest) Default 0-0
6.  Max Wiggert   (La Crosse Logan)
7.   Sean Garrigan   (Mauston) Fall 1:23
8.   Jordan Abeyta   (Holmen)
9.   Matt Stark   (Bloomington Kennedy) Dec 7-3
10.  Andy Fowler   (Lancaster)
11.   Jon Chisholm   (Ellsworth) Default 0-0
12.  Dave Comer   (South Saint Paul)

2004 Back To Top

103
1.   Zach Arentz   (West Salem/Bangor) Dec 5-1
2.  Jed Domke   (Viroqua)
3.   Arik Yde   (Arrowhead) Dec 8-6
4.  Brandon Karl   (Stratford)
5.   Bobby Wunnicke   (Dodgeville) Dec 4-0
6.  Colin Cunningham   (Mauston)
7.   Jase Langkamp   (Lancaster) Dec 5-4
8.  Adam Theisen   (Adams-Friendship)
9.   Mike Brunner   (Ellsworth) Dec 6-2
10.  Grant Sutter   (Mt Horeb/Barneveld)
11.   Robby Fisher   (Bloomington Kennedy) Fall :55
12.   Willie Christ   (Shell Lake)

112
1.   TJ Wunnicke   (Dodgeville) Major 12-3
2.  Wade Lorenz   (La Crosse Logan)
3.   Matt Gaffney   (Portage ) Dec 3-1
4.  Chad Uting   (La Crosse Central )
5.   Zach Elliott   (Prairie du Chien) Dec 10-8
6.  Jared Bagniewski   (Holmen)
7.   Tim Baumel   (Adams-Friendship) Major 16-4
8.  Stone Michael   (Sparta)
9.   Timmy Fisher   (Bloomington Kennedy) Dec 8-3 OT
10.  Devon Kansier   (North Crawford/Seneca)
11.   Michael Strasser   (Viroqua) Major 8-0
12.  Spencer Moore   (Riverdale )

119
1.   Zack Bigboy   (Bloomington Kennedy) Major 12-0
2.  Spencer Moore   (Riverdale )
3.   Joe Poehnelt   (Loyal/Greenwood) Dec 3-1
4.  Chris Wiegman   (Cuba City/Southwestern )
5.   Matt Theisen   (Adams-Friendship) Dec 6-1
6.  Mike Connor   (New Lisbon)
7.   Cody Stanchik   (Auburndale) Dec 5-3
8.  Matt Sisbach   (Viroqua)
9.   Troy Clements   (Kickapoo/LaFarge ) Fall 2:53
10.   Tyler Mlsna   (Cashton)
11.   Keith Klink   (Arcadia ) Major 8-0
12.  Brandon Page   (Holmen)

125
1.   Jayson Ness   (Bloomington Kennedy) Fall :44
2.   Jordan Foy   (Ellsworth)
3.   Alex Dahl   (Cashton) Dec 5-3
4.  Travis Droessler   (Belmont/Platteville )
5.   Craig McKelvey   (Lancaster) Dec 6-2
6.  Bill Buehler   (Nekoosa/Port Edwards)
7.   Loren Ruzic   (Loyal/Greenwood) Dec 5-2
8.  Cole Lambert   (Arcadia )
9.   Alex Stormoen   (Prairie du Chien) Fall :58
10.   Paul Steffen   (Holmen)
11.   Adam Barta   (Tomah) Dec 5-0
12.  Ross Crain   (Hudson)

130
1.   Scott Sigmund   (D.C. Everest) Major 10-2
2.  Brandon Arentz   (Cashton)
3.   Kyle Hazelwood   (Arrowhead) Dec 8-6
4.  Eric Wymer   (Richland Center )
5.   Willie Pettengill   (Mt Horeb/Barneveld) Dec 4-0
6.  Ken Caldwell   (Holmen)
7.   Matt Olson   (Bloomington Kennedy) Dec 6-0
8.  Wes Jacobus   (Boscobel)
9.   Brian Gaffney   (Portage ) Dec 3-1
10.  Craig Schank   (Arcadia )
11.   Nathan Chitwood   (Riverdale ) Dec 6-5
12.  Ben Oleson   (New Lisbon)

135
1.   Jordan Granum   (Holmen) Dec 6-2
2.  Brad Hucke   (Arrowhead)
3.   Grant Miller   (Dodgeville) Dec 5-3
4.  Tyler Lorenz   (La Crosse Logan)
5.   Chris Limmex   (River Valley ) Dec 6-4
6.  Travis Brueggen   (Cashton)
7.   J.P. Hartmon   (Hudson) Dec 5-3
8.  Trent McCormick   (Riverdale )
9.   Clint Lambert   (Arcadia ) Major 12-4
10.  Jared Rickert   (Sparta)
11.   Shane Monroe   (Viroqua) Major 10-2
12.  Dustin Wilke   (Auburndale)

140
1.   Trevin Hines   (Ellsworth) Dec 5-0
2.  Tom Reamer   (D.C. Everest)
3.   Casey Bode   (Prairie du Chien) Dec 4-2 OT
4.  Tom Donar   (Cuba City/Southwestern )
5.   Aubrey Audetat   (De Soto) Dec 8-7
6.  Jon Friar   (Lancaster)
7.   Jeff Dolan   (Sparta) Dec 7-3
8.  Justin Peterson   (Holmen)
9.   Casey Conner   (Athens) Dec 11-6
10.  Tony Chitwood   (Riverdale )
11.   Casey Cullen   (Tomah) Dec 1-5
12.  Tony Miller   (Dodgeville)

145
1.   Mike Seitz   (Royall) Dec 4-3
2.  Ben Sarbacker   (Verona Area)
3.   Jordan Gerardy   (Holmen) Dec 3-1
4.  Randy Young   (Baraboo)
5.   Dave Hoy   (Arrowhead) Fall :09
6.   Adam Ellefsen   (Hudson)
7.   Chris Karl   (Auburndale) Dec 3-1
8.  BJ Olson   (Viroqua)
9.   Derrick Brown   (Riverdale ) Dec 8-4
10.  Cody Knoop   (Shell Lake)
11.   Ben Jozwiak   (D.C. Everest) Major 8-0
12.  Ben Pagenkopf   (Lancaster)

152
1.   Nick Yoder   (Hudson) Dec 5-4
2.  Anthony Spies   (Riverdale )
3.   Zach LePoidevin   (Arrowhead) Major 8-0
4.  Jon Ames   (Viroqua)
5.   Kyle Kallenbach   (La Crosse Central ) Dec 5-1 OT
6.  Josh Cook   (Nekoosa/Port Edwards)
7.   Collin Radke   (West Salem/Bangor) Dec 6-2
8.  Ben Haines   (Tomah)
9.   Jacob Moody   (River Valley ) Dec 12-9
10.  Kyle Strand   (De Soto)
11.   Myles Elsen   (Cashton) Fall :00
12.   Jon Quamme   (Prairie du Chien)

160
1.   Adam Brager   (Mt Horeb/Barneveld) Dec 5-2
2.  Kevin Nolan   (Portage )
3.   David Fisher   (Bloomington Kennedy) Dec 3-1
4.  Lance Olson   (Nekoosa/Port Edwards)
5.   David Heser   (Tomah) Dec 4-0
6.  Jareth Hagen   (Prairie du Chien)
7.   Jon Feliciano   (South Saint Paul) Fall :45
8.   Trevor Lyga   (Aquinas)
9.   Max Smith   (Shell Lake) Dec 7-1
10.  Bryan Hanson   (Holmen)
11.   Dave Walleser   (De Soto) Dec 5-2
12.  Curtis Lindner   (Loyal/Greenwood)

171
1.   David Casper   (Westby ) Dec 5-0
2.  Nathan Clements   (West Salem/Bangor)
3.   Andrew Eastlick   (Belmont/Platteville ) Dec 5-2
4.  Jake Lisowski   ()
5.   Darren Drewek   (Athens) Default 0-0
6.  Jordan Pinney   (Nekoosa/Port Edwards)
7.   Joe Soldner   (Aquinas) Dec 3-1
8.  Garrett Knoop   (Shell Lake)
9.   Kris Lenorud   (Mauston) Dec 1-0
10.  Eric Kaiser   (Loyal/Greenwood)
11.   Luke Mathson   (Prairie du Chien) Default 0-0
12.  Dustin Skaya   (Stratford)

189
1.   Max Askren   (Arrowhead) Fall :09
2.   Spencer Nickelatti   (De Soto)
3.   Zach Eigenbrodt   (Fond du Lac) Fall :17
4.   Brian Tillotson   (Tomah)
5.   Josh Puttkamer   (Baraboo) Default 0-0
6.  Tyler Duerst   (Verona Area)
7.   Eddie Hanson   (Sparta) Dec 3-1
8.  Sam Knutson   (Westby )
9.   Jordan Gajewski   (Athens) Dec 10-3
10.  John Berlin   (Shell Lake)
11.   Mike Sherry   (South Saint Paul) Default 0-0
12.  Brad Novacheck   (Hillsboro)

215
1.   Dustin Bauman   (Stratford) Dec 1-0
2.  Charlie Fish   (Arrowhead)
3.   John Miller   (Royall) Dec 9-6
4.  Ryan Nyhus   (Verona Area)
5.   Adam Merriam   (D.C. Everest) Dec 5-1
6.  Brandon Lucus   (New Lisbon)
7.   Jordan Eggenberger   (Ellsworth) Dec 1-0
8.  Kevin Lackas   (Fond du Lac)
9.   Joe Duesterbeck   (Kickapoo/LaFarge ) Dec 5-4
10.  Micah Schwantes   (Lancaster)
11.   Max Brandt   (Weston) Default 0-0
12.  Nick Zimpel   (Mt Horeb/Barneveld)

275
1.   Mike Lenzendorf   (Prairie du Chien) Dec 4-1
2.  Kevin Laack   (Mauston)
3.   Nick Ryan   (Arrowhead) Fall 3:46
4.   Darrel Boyles   (Tomah)
5.   Derik Laufenberg   (Cashton) Dec 5-4
6.  Brady Hundt   (West Salem/Bangor)
7.   Brandon Boe   (Ellsworth) Fall :15
8.   Jim Peterson   (Auburndale)
9.   Rob King   (Verona Area) Fall 3:32
10.   Cory Scanlan   (La Crosse Central )
11.   Max Wiggert   (La Crosse Logan) Default 0-0
12.  Grant Pauls   (Ithaca)

2003 Back To Top

103
1.   TJ Wunnicke   (Ithaca) Fall :30
2.   Brandon Arentz   (Cashton)
3.   Ryan Dobbs   (Richland Center ) Dec 8-6
4.  Wade Lorenz   (La Crosse Logan)
5.   Jase Langkamp   (Lancaster) Dec 8-6
6.  Joey Phelan   (Dodgeville)
7.   Jeffrey Crook   (River Valley ) Dec 8-4
8.  Zach Arentz   (West Salem/Bangor)
9.   Erik Koglin   (Arrowhead) Major 13-5
10.  Cody Sorge   (Riverdale )
11.   Tyler Freund   (Auburndale) Fall 3:42
12.   Timmy Fisher   (Bloomington Kennedy)

112
1.   Zack Bigboy   (Bloomington Kennedy) Dec 7-3
2.  Zac Bartlett   (Nekoosa/Port Edwards)
3.   Richie Dunn   (Arrowhead) Dec 3-1
4.  Chris Wiegman   (Cuba City/Southwestern )
5.   Joe Poehnelt   (Loyal/Greenwood) Dec 4-2
6.  Mike Connor   (New Lisbon)
7.   Keith Klink   (Arcadia ) Dec 8-7
8.  Troy Clements   (Kickapoo/LaFarge )
9.   Drew Hendrickson   (Viroqua) Dec 6-4
10.  Craig McKelvey   (Lancaster)
11.   Josh Benjamin   (Shell Lake) Default 0-0
12.  Charlie Wiza   ()

119
1.   Jayson Ness   (Bloomington Kennedy) Fall 2:52
2.   Ben Kieler   (Cuba City/Southwestern )
3.   Matt Sisbach   (Viroqua) Dec 10-5
4.  Tyler Lorenz   (La Crosse Logan)
5.   Alex Switzky   (Verona Area) Dec 6-2
6.  Marty Schilcher   ()
7.   Matt Staads   (Eau Claire Memorial) Dec 5-4
8.  Trevor Hoff   (Portage )
9.   Alex Dahl   (Cashton) Dec 7-0
10.  Brett Olson   (Lancaster)
11.   Eric Adamany   (Prairie du Chien) Fall :41
12.   Jason Feyen   (La Crosse Central )

125
1.   Travis Grawin   (Royall) Dec 7-1
2.  Corey Binger   (Monroe )
3.   Scott Sigmund   (D.C. Everest) Dec 6-2
4.  Travis Droessler   (Belmont/Platteville )
5.   Kyle Kallenbach   (La Crosse Central ) Dec 3-2
6.  Jacob Kieler   (Cuba City/Southwestern )
7.   Aubrey Audetat   (De Soto) Dec 11-6
8.  Jake Fleet   (Ellsworth)
9.   Casey Conner   (Athens) Fall :38
10.   Jon Friar   (Lancaster)
11.   Jared Rickert   (Sparta) Dec 11-6
12.  Trevor Gartner   (New Richmond)

130
1.   Derek Coorough   (Hillsboro) Dec 7-1
2.  Mike Nell   (Fond du Lac)
3.   Jordan Granum   (Holmen) Major 9-1
4.  Kody Seekamp   (Sparta)
5.   Nate Gilling   (D.C. Everest) Dec 15-8
6.  Nathan Birdsill   (Weston)
7.   Robbie Lange   (Cuba City/Southwestern ) Dec 10-4
8.  Kyle Hazelwood   (Arrowhead)
9.   Cory McKelvey   (Lancaster) Major 9-0
10.  Ben Carey   (Belmont/Platteville )
11.   Adam Knoll   (Stratford) Dec 7-1
12.  Derek Brown   (Riverdale )

135
1.   Jose De Leon   (Fond du Lac) Dec 6-5
2.  Tom Reamer   (D.C. Everest)
3.   Zach Iverson   (Sparta) Dec 2-1
4.  Jacob Wagner   (Milton)
5.   Carson Huppert   (Ellsworth) Dec 3-1 OT
6.  Jordan Gerardy   (Holmen)
7.   Matt Radke   (West Salem/Bangor) Dec 10-6
8.  Robert Fay   (Portage )
9.   Clint Lambert   (Arcadia ) Dec 3-0
10.  BJ Olson   (Viroqua)
11.   Tony Chitwood   (Riverdale ) Dec 6-5
12.  Brett Martyniuk   (Ithaca)

140
1.   Pat Senzig   (Mauston) Dec 4-3
2.  Steven Sprecher   (Baraboo)
3.   Trevin Hines   (Ellsworth) Fall :47
4.   Mike Hart   (D.C. Everest)
5.   Aubrey McNett   (Monroe ) Dec 4-3
6.  Alex Knutson   (Westby )
7.   Josh Cook   (Nekoosa/Port Edwards) Dec 8-4
8.  Ben Haines   (Tomah)
9.   Kyle Luedtke   (New Lisbon) Major 10-2
10.  Dave Hoy   (Arrowhead)
11.   Bryce Anderson   (Onalaska) Dec 5-1
12.  Joe Suda   (Loyal/Greenwood)

145
1.   Tim Matzek   (Ellsworth) Dec 7-2
2.  Avery Cannady   (Bloomington Kennedy)
3.   Dan Gerow   (Arcadia ) Dec 6-4
4.  Ben Schams   (Aquinas)
5.   Tyler Peterson   (Holmen) Fall :43
6.   Sean Ryback   (D.C. Everest)
7.   Mike Bright   (Milton) Fall :36
8.   Chris Parker   (New Richmond)
9.   Jareth Hagen   (Prairie du Chien) Dec 3-2
10.  David Heser   (Tomah)
11.   Jacob Moody   (River Falls) Forfeit 0-0
12.  Ryan Metcalf   (Eau Claire Memorial)

152
1.   Kevin Nolan   (Portage ) Dec 7-4
2.  Jay Milz   (Loyal/Greenwood)
3.   Zach LePoidevin   (Arrowhead) Dec 6-4
4.  Charlie Mlsna   (Cashton)
5.   Tim Johnson   (Milton) Dec 3-2
6.  Brok Eitsert   (North Crawford/Seneca)
7.   Adam Brager   (Mt Horeb/Barneveld) Fall :15
8.   Mark Miller   (Aquinas)
9.   Garret Hines   (Ellsworth) Dec 3-2
10.  Lance Olson   (Nekoosa/Port Edwards)

160
1.   Cal Jensen   (River Valley ) Tech Fall 22-7
2.  Jake Lisowski   ()
3.   Jordan Pinney   (Nekoosa/Port Edwards) Dec 7-3
4.  Spencer Nickelatti   (De Soto)
5.   David Fisher   (Bloomington Kennedy) Dec 7-1
6.  Sean Heller   (La Crosse Central )
7.   Ryan Bowar   (Mt Horeb/Barneveld) Major 19-9
8.  Garrett Knoop   (Shell Lake)
9.   Ryan Rezin   (Tomah) Dec 7-2
10.  Travis Pierce   (Baraboo)
11.   Joe Soldner   (Aquinas) Dec 5-1
12.  Andy Alexander   (Fond du Lac)

171
1.   Max Askren   (Arrowhead) Fall :55
2.   Trent Vanderhoof   (Shell Lake)
3.   Kevin Chrapkowski   (D.C. Everest) Dec 2-0
4.  Rob Hopper   (New Lisbon)
5.   David Casper   (Westby ) Dec 5-4
6.  Ryan Arneson   (Mt Horeb/Barneveld)
7.   Ben Altman   (Auburndale) Fall :53
8.   Dustin Skaya   (Stratford)
9.   Mike Ryan   (Cashton) Dec 3-2
10.  Eddie Hanson   (Sparta)
11.   Andrew Eastlick   (Belmont/Platteville ) Fall 0:58
12.   Jesse Brandemuehl   (Lancaster)

189
1.   Josh Holferty   (Bloomington Kennedy) Major 11-1
2.  Derek Ackerman   (Mt Horeb/Barneveld)
3.   Justin Delo   (Loyal/Greenwood) Dec 7-2
4.  Jordan Gajewski   (Athens)
5.   Brad Novacheck   (Hillsboro) Dec 6-0
6.  Nick Ryan   (Arrowhead)
7.   Robert Neilland   (Sparta) Major 9-1
8.  Andy Wolff   (Fond du Lac)
9.   John Berlin   (Shell Lake) Dec 11-6
10.  Andy Beach   (Monroe )
11.   A.J. Vogt   (Cuba City/Southwestern ) Major 10-0
12.  Garret Granum   (Holmen)

215
1.   Jonathan Hart   (Ellsworth) Dec 13-8
2.  Lance Erwin   (Stratford)
3.   Lance Keenan   (Viroqua) Dec 5-2
4.  Seth Yager   (Prairie du Chien)
5.   Nick Zimpel   (Mt Horeb/Barneveld) Dec 3-1
6.  Mitch Austin   (Monroe )
7.   Anthony Holen   (Westby ) Dec 12-10 OT
8.  Charlie Fish   (Arrowhead)
9.   Mike Remus   (Holmen) Dec 8-5
10.  Zack Cook   (Nekoosa/Port Edwards)
11.   Steve Wozniak   (Loyal/Greenwood) Fall :50
12.   Mitch Martin   (Cuba City/Southwestern )

275
1.   Gilbert Chavez   (Baraboo) Dec 8-4
2.  Mike Lenzendorf   (Prairie du Chien)
3.   Ryan Lee   (West Salem/Bangor) Fall :24
4.   Kevin Laack   (Mauston)
5.   Rob King   (Verona Area) Dec 3-1 OT
6.  Nich Whalen   (Holmen)
7.   Eric Joswiak   (Stratford) Fall :25
8.   Brandon Boe   (Ellsworth)
9.   Cory Scanlan   (La Crosse Central ) Fall 0:32
10.   Mike Kenyon   (De Soto)
11.   Tom Baker   (Shell Lake) Default 0-0
12.  Gary Smart   (D.C. Everest)

2002 Back To Top

103
1.   Zack Bigboy   (Bloomington Kennedy) Dec 6-4
2.  Josh Hansen   (Wisconsin Rapids)
3.   Richie Dunn   (Arrowhead) Dec 5-3
4.  Chris Wiegman   (Cuba City)
5.   Mike Grenier   (Portage ) Major 15-6
6.  Troy Clements   (Kickapoo/LaFarge )
7.   Ryan Dobbs   (Richland Center ) Default 0-0
8.  Mike Connor   (New Lisbon)
9.   Mo Malone   (Boscobel) Dec 8-3
10.  Zac Barlett   (Nekoosa/Port Edwards)
11.   Keith Klink   (Arcadia ) Major 10-0
12.  Drew Hendrickson   (Viroqua)

112
1.   Jayson Ness   (Bloomington Kennedy) Dec 7-2
2.  Kelly Bires   (Mauston)
3.   Brandon Tewalt   (Westby ) Dec 1-0
4.  Jake Flett   (Ellsworth)
5.   Ben Kieler   (Cuba City/Southwestern ) Default 0-0
6.  Brett Olson   (Lancaster)
7.   BJ Olson   (Viroqua) Fall 4:39
8.   Travis Prohaska   (Platteville)
9.   Tyler Lorenz   (La Crosse Logan) Dec 1-0
10.  Andy Gasper   (Wisconsin Rapids)
11.   Aubrey Audetat   (De Soto) Dec 5-3
12.  Jim Fowler   (Tomah)

119
1.   Corey Binger   (Monroe ) Dec 13-7
2.  Travis Grawin   (Royall)
3.   Kody Seekamp   (Sparta) Dec 4-2
4.  Jacob Kieler   (Cuba City/Southwestern )
5.   Matt Sisbach   (Viroqua) Dec 5-3
6.  Matt Staads   (Eau Claire Memorial)
7.   Scott Sigmund   (D.C. Everest) Dec 5-0
8.  Matt Redepening   (Wisconsin Rapids)
9.   Trent McCormick   (Riverdale ) Major 11-0
10.  Kip Reynolds   (Shell Lake)
11.   Kyle Kallenbach   (La Crosse Central ) Major 13-4
12.  Brian Gaffney   (Portage )

125
1.   Dane Droessler   (Platteville) Major 12-3
2.  Mike Rohowetz   (River Valley )
3.   Nikk Leggett   (Wisconsin Rapids) Dec 4-2
4.  Tom Reamer   (D.C. Everest)
5.   Jose De Leon   (Fond du Lac) Fall 2:30
6.   Tony Owens   (Mauston)
7.   Ryan Ewers   (Richland Center ) Default 0-0
8.  Adam Jessie   (Sparta)
9.   Matt Radke   (West Salem/Bangor) Fall 1:53
10.   Jameson Smith   (Monroe )
11.   Aaron Duoss   (Milton) Major 12-4
12.  Clint Lambert   (Arcadia )

130
1.   John Wiegman   (Cuba City/Southwestern ) Major 16-8
2.  Nate Gilling   (D.C. Everest)
3.   Derek Coorough   (Hillsboro) Dec 2-1
4.  Lance Dilley   (North Crawford)
5.   Jordan Granum   (Holmen) Dec 7-3
6.  Jake Wagner   (Milton)
7.   Zach Iverson   (Sparta) Fall 3:49
8.   Bryan Simmons   (Monroe )
9.   Jake Coates   (Wisconsin Rapids) Fall 2:02
10.   Aaron Ewing   (Richland Center )
11.   Josh Cook   (Nekoosa/Port Edwards) Fall 2:20
12.   Joe Suda   (Loyal/Greenwood)

135
1.   Josh Wagner   (Milton) Fall 2:58
2.   Kyle Mueller   (River Valley )
3.   Justin Donar   (Cuba City/Southwestern ) Dec 2-1
4.  Kevin Nestingen   (Westby )
5.   Kevin Tritz   (Wisconsin Rapids) Default 0-0
6.  Steven Sprecher   (Baraboo)
7.   Mike Hart   (D.C. Everest) Dec 5-1
8.  Elliot Trubee   (Stratford)
9.   Sam Masmo   (Verona Area) Dec 5-1
10.  Zach Nickelatti   (De Soto)
11.   Tim Matzek   (Ellsworth) Dec 10-3
12.  Eric Wymer   (Richland Center )

140
1.   Matt Goodness   (Nekoosa/Port Edwards) Dec 6-1
2.  Jay Milz   (Loyal/Greenwood)
3.   Pat Senzig   (Mauston) Dec 5-3
4.  Nick Havlik   (Westby )
5.   Dan Gerow   (Arcadia ) Dec 4-3
6.  Dan Crook   (River Valley )
7.   Remi Michel   (Sparta) Dec 9-7
8.  Jason Callin   (Portage )
9.   Jerad Meuer   (Dodgeville) Dec 9-3
10.  Jordan Teasdale   (Baraboo)
11.   Zack Blasco   (Cuba City/Southwestern ) Dec 10-3
12.  Paul Medinger   (Holmen)

145
1.   Jake Donar   (Cuba City/Southwestern ) Dec 6-4
2.  Shawn Kitchner   (Stratford)
3.   Joe Sarbacker   (Verona Area) Dec 6-2
4.  Tim Johnson   (Milton)
5.   Jay Kraabel   (Westby ) Default 0-0
6.  Jake Akkerman   (Wisconsin Rapids)
7.   Adam Brager   (Mount Horeb) Fall 3:45
8.   Bronson Broer   (La Crosse Central )
9.   Kevin Nolan   (Portage ) Dec 5-0
10.  Chris Herlitz   (Hillsboro)
11.   Lance Olson   (Nekoosa/Port Edwards) Fall 2:44
12.   Ben Hines   (Ellsworth)

152
1.   Cal Jensen   (River Valley ) Tech Fall 25-10
2.  Dustin Fox   (Milton)
3.   Zach Menne   (Richland Center ) Fall 3:45
4.   Tyler Manci   (Wisconsin Rapids)
5.   Andy Altschwager   (D.C. Everest) Dec 5-3
6.  Adam Dion   (Arrowhead)
7.   Lance Wetter   (Boscobel) Dec 5-3
8.  Sean Heller   (La Crosse Central )
9.   Ryan Metcalf   (Eau Claire Memorial) Dec 9-6
10.  Ryan Arneson   (Mount Horeb)
11.   Ben Altman   (Auburndale) Dec 3-2
12.  Mike Shaw   (Lancaster)

160
1.   Brad Moore   (Lancaster) Dec 7-2
2.  David Bollig   (Verona Area)
3.   Darren Schedivy   (Westby ) Default 0-0
4.  Mitch Lisowski   (Arcadia )
5.   David Fisher   (Bloomington Kennedy) Dec 6-4
6.  Derek Wagner   (Sparta)
7.   Brandon Getchel   (Milton) Dec 9-2
8.  Kurt Bellman   (Cuba City/Southwestern )
9.   Peter Steffen   (Holmen) Dec 7-0
10.  Dustin Bauman   (Stratford)
11.   Rob Heller   (La Crosse Central ) Dec 3-2
12.  Josh Jackson   (New Lisbon)

171
1.   Max Askren   (Arrowhead) Dec 6-4
2.  Craig Bollig   (Verona Area)
3.   Matt Bright   (Milton) Dec 3-2 2OT
4.  Derrick Kaul   (River Valley )
5.   Trent Vanderhoof   (Shell Lake) Dec 4-1
6.  Chris Freiman   (Wisconsin Rapids)
7.   Ryan Smalley   (Westby ) Dec 8-7
8.  Josh Holferty   (Bloomington Kennedy)
9.   Andy Evensen   (Auburndale) Dec 6-3
10.  Apollo Switlick   (Athens)
11.   Adam Behrendt   (Fond du Lac) Dec 6-3
12.  Steve Sigmund   (D.C. Everest)

189
1.   Nick Wendt   (Milton) Dec 11-9
2.  Justin Delo   (Loyal/Greenwood)
3.   Cole Mueller   (Richland Center ) Dec 3-2
4.  Jonathan Hart   (Ellsworth)
5.   Matt Rassmussen   (Lancaster) Dec 5-2
6.  Tony Holinka   (Aquinas)
7.   Jesse Berlin   (Shell Lake) Dec 6-4 OT
8.  Andrew Colburn   (La Crosse Central )
9.   Dane Thompson   (Wisconsin Rapids) Dec 5-1
10.  Jesse Kauth   (Nekoosa/Port Edwards)
11.   Travis Ryan   (River Valley ) Dec 13-7
12.  Tyler Duerst   (Verona Area)

215
1.   Matt Bauman   (Stratford) Fall 4:17
2.   Kelly Anderson   (Wisconsin Rapids)
3.   Seth Jozwiak   (D.C. Everest) Dec 3-1
4.  Harrison Hundt   (West Salem/Bangor)
5.   Tyler Wilkinson   (Riverdale ) Dec 10-3
6.  Zack Cook   (Nekoosa/Port Edwards)
7.   Chase Thoms   (Milton) Fall 3:34
8.   Beau Blaha   (Hillsboro)
9.   Mitch Sustin   (Monroe ) Dec 5-3
10.  Jeremy Leverty   (New Richmond)
11.   Anthony Holen   (Westby ) Default 0-0
12.  Brad Betthauser   (Tomah)

275
1.   Kent Tengblad   (Mt Horeb/Barneveld) Dec 1-0
2.  Dan Duncan   (Lancaster)
3.   Mike Slattery   (Wisconsin Rapids) Dec 4-2 OT
4.  Gilbert Chavez   (Baraboo)
5.   Lance Erwin   (Stratford) Dec 7-5
6.  Mike Lenzendorf   (Prairie du Chien)
7.   Kevin Laack   (Mauston) Fall 4:16
8.   Wade Halverson   (La Crosse Logan)
9.   Nich Whalen   (Holmen) Fall 0:31
10.   Ryan Lee   (West Salem/Bangor)
11.   Cory Scanlan   (La Crosse Central ) Dec 12-10
12.  Tony Nicks   (Kickapoo/LaFarge )

2001 Back To Top

103
1.   Zack Bigboy   (Bloomington Kennedy) Dec 4-0
2.  Matt Redepening   (Wisconsin Rapids)
3.   Scott Sigmund   (D.C. Everest) Dec 6-5
4.  Jake Flett   (Ellsworth)
5.   Matt Tuttle   (Nekoosa/Port Edwards) Major 13-0
6.  BJ Olson   (Viroqua)
7.   Dan Holmes   (Monroe ) Dec 5-1
8.  Greg Lefever   (Aquinas)
9.   Chris Wiegman   (Cuba City/Southwestern ) Dec 8-2
10.  Kyle Kallenbach   (La Crosse Central )
11.   Sean McHenry   (Riverdale ) Dec 11-4
12.  Moe Malone   (Boscobel)

112
1.   Cory Henry   (Viroqua) Dec 8-2
2.  Mike Rohowetz   (River Valley )
3.   Dustin Steele   (North Crawford) Dec 6-4
4.  Corey Binger   (Monroe )
5.   Kelly Bires   (Mauston) Dec 10-5
6.  Travis Grawin   (Royall)
7.   Jayson Ness   (Bloomington Kennedy) Dec 6-3
8.  Brandon Tewalt   (Westby )
9.   Derek Coorough   (Hillsboro) Dec 10-8 OT
10.  Aaron Duoss   (Milton)
11.   Nikk Leggett   (Wisconsin Rapids) Dec 3-1
12.  Cody Seekamp   (Sparta)

119
1.   Clark Chan   (Bloomington Kennedy) Dec 16-14
2.  Dane Droessler   (Platteville)
3.   Josh Miller   (Arcadia ) Dec 2-0
4.  Jake Coates   (Wisconsin Rapids)
5.   Nate Gilling   (D.C. Everest) Default 0-0
6.  Joe Sarbacker   (Verona Area)
7.   Ned Bagniewski   (La Crosse Central ) Dec 4-1
8.  Jacob Wagner   (Milton)
9.   Derrick Hanson   (Cashton) Dec 3-1
10.  Nathan Birdsill   (Weston)
11.   Zach Nickelatti   (De Soto) Dec 5-2
12.  Steve Kemp   (Nekoosa/Port Edwards)

125
1.   Travis Tritz   (Wisconsin Rapids) Dec 8-5
2.  Nick Conklin   (Milton)
3.   Noah Planavsky   (Aquinas) Dec 5-1
4.  Kyle Jochimsen   (Stratford)
5.   Chris Abel   (Auburndale) Dec 9-2
6.  Steven Sprecher   (Baraboo)
7.   Tyler Danielson   (Ellsworth) Dec 1-0
8.  Nick Havlik   (Westby )
9.   Matt Radke   (West Salem/Bangor) Dec 9-7
10.  Brandon McCormick   (Riverdale )
11.   Peter Walker   (Arrowhead) Forfeit 0-0
12.  Unknown Unknown   (Unknown School)

130
1.   Scott Dorn   (Arcadia ) Dec 3-1
2.  Traenor Spencer   (Baraboo)
3.   Kody Ashbeck   (Wisconsin Rapids) Dec 4-3
4.  Kyle Mueller   (River Valley )
5.   Shane Trussoni   (Aquinas) Default 0-0
6.  Chris Thompson   (Independence)
7.   Jay Milz   (Loyal/Greenwood) Dec 11-7
8.  Sam Masino   (Verona Area)
9.   Justin Kruasse   (Boscobel) Dec 8-4
10.  John Wiegman   (Cuba City/Southwestern )
11.   Tim Bloom   (Tomah) Dec 6-0
12.  Tim Matzek   (Ellsworth)

135
1.   Shawn Kitchner   (Stratford) Fall 3:22
2.   Bonson Holen   (Westby )
3.   Mark Bahl   (Lancaster) Dec 7-2
4.  Jared Kast   (Sparta)
5.   Brent Hohmann   (Independence) n/a 0-0
6.  Ryan Birdsill   (Weston)
7.   Pat Senzig   (Mauston) Dec 5-1
8.  Kraig Squires   (Milton)
9.   Jerad Meuer   (Dodgeville) Dec 7-4
10.  Nick Nelson   (Ellsworth)
11.   Matt Rindfleisch   (Baraboo) Dec 5-3
12.  Lance Kopelke   (Wisconsin Rapids)

140
1.   Cole Wunnicke   (Ithaca) Dec 12-6
2.  Jake Donar   (Cuba City/Southwestern )
3.   Jared Erlandson   (Ellsworth) Dec 3-0
4.  Andy Altschwager   (D.C. Everest)
5.   Wes Hall   (Fond du Lac) Dec 2-1
6.  Mitch Collins   (Richland Center )
7.   Jay Kraabel   (Westby ) Major 13-1
8.  Jake Akkerman   (Wisconsin Rapids)
9.   Matt Goodness   (Nekoosa/Port Edwards) Dec 4-1
10.  Jay Gardner   (Loyal/Greenwood)
11.   Jeff Arendsee   (Baraboo) Dec 4-2
12.  Josh Brown   (Boscobel)

145
1.   Steve Weeden   (Richland Center ) Dec 4-3
2.  Mike Mueller   (La Crosse Central )
3.   Adam Dion   (Arrowhead) Fall 2:12
4.   Clark Hemker   (Ellsworth)
5.   Peter Steffen   (Holmen) Dec 8-7
6.  Tyler Manci   (Wisconsin Rapids)
7.   Brandon Getchel   (Milton) Dec 4-3
8.  Justin Donar   (Cuba City/Southwestern )
9.   Mike Pronschinske   (Independence) Fall 3:21
10.   Matt Harrison   (Aquinas)
11.   Levi Gee   (Portage ) Fall 4:37
12.   Nate Sobol   (New Richmond)

152
1.   Cal Jensen   (River Valley ) Dec 4-3
2.  Logan Chambers   (Mauston)
3.   Brad Moore   (Lancaster) Dec 3-2
4.  Craig Bollig   (Verona Area)
5.   Zach Menne   (Richland Center ) Dec 10-5
6.  Eric Misna   (Cashton)
7.   Dustin Fox   (Milton) Default 0-0
8.  Ryan Bowar   (Mount Horeb)
9.   David Fisher   (Bloomington Kennedy) Dec 5-3
10.  Paul Mooney   (Fond du Lac)
11.   Darren Schedivy   (Westby ) Dec 4-3
12.  Rob Heller   (La Crosse Central )

160
1.   Ben Askren   (Arrowhead) Tech Fall 16-1
2.  Zach Hampton   (Lancaster)
3.   Brett Barlass   (Milton) Dec 4-2
4.  Cole Mueller   (Richland Center )
5.   Kenneth Byl   (North Crawford) Dec 9-3
6.  Ryan Smalley   (Westby )
7.   Chris Freiman   (Wisconsin Rapids) Dec 7-2
8.  Jesse Stelzer   (Ellsworth)
9.   Nick Meinertz   (La Crosse Central ) Dec 6-5
10.  Mark Venner   (Aquinas)
11.   Scott Lee   (Mount Horeb) Dec 6-5
12.  Jeremy Glasbrenner   (Boscobel)

171
1.   Brandon Wanless   (Ithaca) Fall 1:21
2.   Brad Diestelmann   (North Crawford)
3.   Brandon Conley   (Westby ) Dec 7-4
4.  Colin Burns   (Monroe )
5.   Matt Bright   (Milton) Dec 2-2 OT
6.  Tim Haffner   (Richland Center )
7.   Jon Schmitz   (Lancaster) Dec 7-6
8.  Drew Lewis   (Dodgeville)
9.   Dan Kundinger   (Auburndale) Fall 2:13
10.   Bill Furlong   (Ellsworth)
11.   Hans Weigel   (Boscobel) Major 16-5
12.  Tom Considine   (Portage )

189
1.   Matt Bauman   (Stratford) Dec 7-2
2.  Nick Droessler   (Cuba City/Southwestern )
3.   Harrison Hundt   (West Salem/Bangor) Dec 4-3
4.  Nick Wendt   (Milton)
5.   Andrew Casper   (Westby ) Dec 7-3
6.  Kenny Hamm   (Mauston)
7.   Justin Delo   (Loyal/Greenwood) Tech Fall 15-0
8.  Kelly Anderson   (Wisconsin Rapids)
9.   Max Kleman   (Fond du Lac) Fall 3:25
10.   Ryan Saint   (Boscobel)
11.   Brad Betthauser   (Tomah) Major 9-1
12.  Jonathan Hart   (Ellsworth)

215
1.   Eric Hamerly   (D.C. Everest) Dec 8-3
2.  Chase Thoms   (Milton)
3.   Mike Slattery   (Wisconsin Rapids) Fall 1:40
4.   Mike Ronnfeldt   (North Crawford)
5.   Kevin Laack   (Mauston) Dec 10-5
6.  Eric Marr   (Westby )
7.   Tyler Wilkinson   (Riverdale ) Dec 3-0
8.  Josh Warpinski   (Lancaster)
9.   Dave Barbee   (Holmen) Fall 3:17
10.   Brady Hundt   (West Salem/Bangor)
11.   Chris Christiensen   (Ellsworth) Fall 4:34
12.   Matt Krische   (Eau Claire Memorial)

275
1.   Kent Anderson   (Wisconsin Rapids) Dec 2-0
2.  Randy Gyllin   (Mauston)
3.   Katon Bethay   (Milton) Fall 3:45
4.   Paul Manning   (Westby )
5.   Justin Blackburn   (Monroe ) Fall 1:53
6.   Clayton Schneider   (New Richmond)
7.   Seth Jozwiak   (D.C. Everest) Dec 2-0
8.  Gilbert Chavez   (Baraboo)
9.   Steve Stein   (Rhinelander) Dec 6-0
10.  Kent Tengblad   (Mount Horeb)
11.   Wade Halverson   (La Crosse Logan) Fall 2:03
12.   Brandon Benish   (Verona Area)

2000 Back To Top

103
1.   Joe Sarbacker   (Verona Area) Dec 7-2
2.  Cory Henry   (Viroqua)
3.   Mike Rohowetz   (River Valley ) Dec 7-2
4.  Kelly Bires   (Mauston)
5.   Aaron Duoss   (Milton) Dec 5-4
6.  Corey Binger   (Monroe )
7.   Nikk Leggett   (Wisconsin Rapids) Dec 2-1
8.  Sean McHenry   (Riverdale )
9.   Dominic Schomberg   (West Salem/Bangor) Fall 4:28
10.   Travis Grawin   (Royall)
11.   Steven Sprecher   (Baraboo) Fall 2:59
12.   Sean McHenry   (Riverdale )

112
1.   Josh Wagner   (Milton) Dec 4-0
2.  Josh Miller   (Arcadia )
3.   Jimmy Pierce   (Baraboo) Dec 8-1
4.  Dane Droessler   (Platteville)
5.   Josh Reigel   (Auburndale) Dec 5-4
6.  Chase Jayasekera   (Bloomington Kennedy)
7.   Noah Planavsky   (Aquinas) Dec 6-4
8.  Kody Seekamp   (Sparta)
9.   Tom Griener   (Portage ) Dec 8-2
10.  Brian Langkamp   (Lancaster)
11.   Ryan Aumann   (Loyal/Greenwood) Fall 4:04
12.   Kyle Jochimsen   (Stratford)

119
1.   Travis Tritz   (Wisconsin Rapids) Major 11-3
2.  Kyle Mueller   (River Valley )
3.   Nick Bottcher   (West Salem/Bangor) Dec 3-2
4.  Derek Jochimsen   (Stratford)
5.   Nick Conklin   (Milton) Dec 8-3
6.  Clark Chan   (Bloomington Kennedy)
7.   Ara Engeset   (Ellsworth) Dec 5-1 OT
8.  Tim Bloom   (Tomah)
9.   Mark Bahl   (Lancaster) Fall 4:08
10.   Chris Abel   (Auburndale)
11.   Nick Havlik   (Westby ) Default 0-0
12.  Brandon Stearns   (Baraboo)

125
1.   Jafari Vanier   (Bloomington Kennedy) Dec 5-1
2.  Shawn Kitchner   (Stratford)
3.   Traenor Spencer   (Baraboo) Major 9-0
4.  Shane Trussoni   (Aquinas)
5.   Adam Nachreiner   (River Valley ) Major 9-1
6.  Tim Miller   (Milton)
7.   Zach Menne   (Richland Center ) Dec 4-1
8.  Andy Altschwager   (D.C. Everest)
9.   Chris Johnson   (Independence) Dec 10-4
10.  Tyler Danielson   (Ellsworth)
11.   Jay Schreier   (Cashton) Dec 2-1
12.  John Wiegman   (Cuba City/Southwestern )

130
1.   Jacob Huempfner   (Fond du Lac) Tech Fall 16-0
2.  Paul Coates   (Wisconsin Rapids)
3.   Jake Donar   (Cuba City/Southwestern ) Fall 3:55
4.   Marlon Fleming   (Bloomington Kennedy)
5.   Tony Manriquez   (Arrowhead) Dec 9-3
6.  Tim Weibel   (Cashton)
7.   Bronson Holen   (Westby ) Dec 8-2
8.  Andy Neuman   (Baraboo)
9.   Jay Gardner   (Loyal/Greenwood) Dec 7-1
10.  Clark Hemker   (Ellsworth)
11.   Jon Gerow   (Arcadia ) Dec 3-1
12.  Kraig Squires   (Milton)

135
1.   Jamell Tidwell   (Bloomington Kennedy) Dec 4-3
2.  Cole Wunnicke   (Ithaca)
3.   Justin Lancaster   (Monroe ) Dec 3-2
4.  Jason Votis   (Crandon)
5.   Brad Moore   (Lancaster) Dec 5-3
6.  Brandon Anderson   (Holmen)
7.   Dan Pazurek   (Nekoosa/Port Edwards) Dec 5-0
8.  Adam Dion   (Arrowhead)
9.   Jacob Gee   (Portage ) Dec 5-2
10.  Lee Spies   (La Crosse Logan)
11.   Justin Donar   (Cuba City/Southwestern ) Dec 3-2
12.  Matt Douglas   (Milton)

140
1.   Cal Jensen   (River Valley ) Default 0-0
2.  Jared Erlandson   (Ellsworth)
3.   Jared Dion   (Arrowhead) Dec 5-3
4.  Corey Fritz   (Boscobel)
5.   Mike Mueller   (La Crosse Central ) Default 0-0
6.  Sam Rugg   (Westby )
7.   Aaron Jochimsen   (Stratford) Dec 4-1
8.  Kirk Jewell   (Richland Center )
9.   Adam Lesser   (East Troy) Dec 3-1 OT
10.  Eric Mlsna   (Cashton)
11.   Matt Vellance   (Bloomington Kennedy) Dec 5-2
12.  Zach Lanbert   (Arcadia )

145
1.   Alex Nelson   (Portage ) Dec 8-6
2.  Jason Hughes   (Dodgeville)
3.   Mitch Prell   (Royall) Dec 9-8
4.  Matt Skahen   (Bloomington Kennedy)
5.   Randy Tuquero   (Holmen) Dec 7-4
6.  Nick Bord   (Wisconsin Rapids)
7.   Troy Quade   (New Richmond) Dec 6-0
8.  Tony Dolan   (River Valley )
9.   Apollo Switlick   (Athens) Dec 9-2
10.  Mike Shaw   (Lancaster)
11.   Scott Lee   (Mount Horeb) Fall 4:39
12.   Jeremy Glasbrenner   (Boscobel)

152
1.   Marcus LeVesseur   (Bloomington Kennedy) Major 13-4
2.  Ben Askren   (Arrowhead)
3.   Mark Meyers   (West Salem/Bangor) Dec 11-4
4.  Zach Hampton   (Lancaster)
5.   Nick Meinertz   (La Crosse Central ) Default 0-0
6.  Logan Chambers   (Mauston)
7.   Lars Skolos   (Viroqua) Dec 4-2
8.  Jason Fry   (Ithaca)
9.   Ryan Smalley   (Westby ) Dec 6-5
10.  Dan Strey   (Loyal/Greenwood)
11.   Adam Matzek   (Ellsworth) Dec 10-5
12.  Brent Konop   (Shell Lake)

160
1.   Mark Wilcox   (Mauston) Dec 8-5
2.  Colin Burns   (Monroe )
3.   Brett Barlass   (Milton) Fall 2:39
4.   Jason Puttkamer   (Baraboo)
5.   Justin Kruse   (Onalaska) Dec 10-4
6.  Kenneth Byl   (North Crawford)
7.   Mitch Ziolkowski   (Wisconsin Rapids) Dec 4-2 OT
8.  Marshall Guy   (Bloomington Kennedy)
9.   Mike Pinney   (Nekoosa/Port Edwards) Fall 2:20
10.   Nick Droessler   (Cuba City/Southwestern )
11.   Mark Eberle   (River Valley ) Dec 8-7
12.  Josh Rice   (Holmen)

171
1.   Adam Olson   (Holmen) Dec 3-1
2.  Brandon Czys   (Mauston)
3.   Justin Seippel   (Lancaster) Dec 7-2
4.  Luke Lefever   (Aquinas)
5.   Will Stuart   (Stratford) Dec 4-2 OT
6.  Brandon Conley   (Westby )
7.   Augie Gerke   (Verona Area) Fall 4:08
8.   Drew Hamel   (Nekoosa/Port Edwards)
9.   Matt Bright   (Milton) Dec 6-1
10.  Brad Betthauser   (Tomah)
11.   Brad Diestleman   (North Crawford) Dec 3-1
12.  Hans Weigel   (Boscobel)

189
1.   Matt Bauman   (Stratford) Dec 6-5
2.  Mallan Schwantes   (Lancaster)
3.   Brandon Wanless   (Ithaca) Dec 9-7
4.  Kenny Hamm   (Mauston)
5.   Elliot LePoidevin   (Arrowhead) Major 19-7
6.  Adam Lovelace   (Nekoosa/Port Edwards)
7.   Jamie Olson   (Holmen) Dec 8-2
8.  Justin Delo   (Loyal/Greenwood)
9.   Harrison Hundt   (West Salem/Bangor) Dec 14-8
10.  Ryan Saint   (Boscobel)
11.   Ryan Haugen   (Cashton) Dec 6-1
12.  Nick Wendt   (Milton)

275
1.   Kent Anderson   (Wisconsin Rapids) Dec 4-2
2.  Phil Canales   (Portage )
3.   Devin Kraege   (D.C. Everest) Dec 9-4
4.  Tommy Gall   (Baraboo)
5.   Katon Bethay   (Milton) Major 12-3
6.  Matt Moore   (Royall)
7.   Randy Gyllin   (Mauston) Fall 2:43
8.   Paul Manning   (Westby )
9.   Brad Leonhard   (Fond du Lac) Dec 4-3
10.  Eric Drone   (Riverdale )
11.   Mark McCauley   (Richland Center ) Dec 8-4
12.  Matt Stackpole   (Monroe )

1999 Back To Top

103
1.   Josh Wagner   (Milton) Fall :46
2.   Dane Droessler   (Platteville)
3.   Josh Reigel   (Auburndale) Dec 12-6
4.  Brandon Stearns   (Baraboo)
5.   Dusty Steele   (North Crawford) Fall 1:52
6.   Noah Planavsky   (Aquinas)
7.   Mark Bahl   (Lancaster) Inj Def 0-0
8.  Dominic Schomberg   (West Salem/Bangor)
9.   Drew Johnson   (Owatonna) Dec 4-2
10.  Derek Jochimsen   (Stratford)
11.   Paul Hanson   (New Lisbon) Dec 5-2
12.  Zach Nickelatti   (De Soto)

112
1.   Travis Tritz   (Wisconsin Rapids) Dec 5-1
2.  Josh Miller   (Arcadia )
3.   Zach Menne   (Richland Center ) Dec 5-0
4.  Nick Conklin   (Milton)
5.   Lucas Schulz   (La Crosse Logan) Dec 5-2
6.  Andy Altschwager   (D.C. Everest)
7.   Ara Engeset   (Ellsworth) Fall 5:15
8.   Patrick Rodriguez   (Racine Horlick)
9.   Jimmy Pierce   (Baraboo) Dec 13-5
10.  Jeff Dummer   (Holmen)
11.   Kyle Mueller   (River Valley ) Dec 4-0
12.  Ned Bagniewski   (La Crosse Central )

119
1.   Adam Nachreiner   (River Valley ) Dec 8-6 (OT)
2.  Derek Johnson   (Owatonna)
3.   Jeremy Gunderson   (Ellsworth) Dec 2-1
4.  Traenor Spencer   (Baraboo)
5.   Shawn Kitchner   (Stratford) Dec 11-4
6.  Luke Salzman   (D.C. Everest)
7.   Mike Brueggen   (Cashton) Dec 3-1
8.  Jamey Bomkamp   (Riverdale )
9.   Gary Akkerman   (Wisconsin Rapids) Fall 2:30
10.   Marco Rodriguez   (Racine Horlick)
9.   Gary Akkerman   (Wisconsin Rapids) Fall 2:30
12.   Nick Bottcher   (West Salem/Bangor)

125
1.   Cole Wunnicke   (Ithaca) Dec 4-2
2.  Jacob Huempfner   (Fond du Lac)
3.   Mark Matzek   (Ellsworth) Dec 4-3
4.  Justin Lancaster   (Monroe )
5.   Sam Rugg   (Westby ) Dec 8-7
6.  Paul Coates   (Wisconsin Rapids)
7.   Tim Weibel   (Cashton) Fall 1:00
8.   Steve Mullarkey   (Richland Center )
9.   Mark Butler   (Owatonna) Dec 4-3
10.  Jay Gardner   (Loyal/Greenwood)
11.   Kai Rogers   (De Soto) Dec 9-8
12.  Corey Hamilton   (Riverdale )

130
1.   Trevor Spencer   (Baraboo) Fall 1:16
2.   Jeremy Armagost   (Wisconsin Rapids)
3.   Andy McGuire   (Riverdale ) Dec 9-1
4.  Chris Hillebrand   (Middleton )
5.   Jeremy Wilson   (Owatonna) Fall 1:00
6.   Sean Schaefer   (Fond du Lac)
7.   Matt Maxwell   (Richland Center ) Dec 8-5
8.  Josh Cady   (Ellsworth)
9.   Dan Pazurek   (Nekoosa/Port Edwards) Fall 1:40
10.   Tyler Olson   (Viroqua)
11.   Zach Lambert   (Arcadia ) Dec 5-4
12.  Ryan Eddy   (Sparta)

135
1.   Tyler Laudon   (Tomah) Dec 7-1
2.  Ben Askren   (Arrowhead)
3.   Martin Thunder   (Wisconsin Rapids) Dec 4-1
4.  Patrick Trayner   (Ellsworth)
5.   Wade Prestgard   (Owatonna) Dec 15-3
6.  Jason Hughes   (Dodgeville)
7.   Jeff Campbell   (Riverdale ) Fall 2:13
8.   Brandon Anderson   (Holmen)
9.   Mike Mueller   (La Crosse Central ) Dec 3-1
10.  Justin Scow   (Arcadia )
11.   Jared Kidder   (Shell Lake) Dec 6-0
12.  Nick Waldschmidt   (Fond du Lac)

140
1.   Matt Natzke   (Athens) Dec 10-8
2.  Josh Erlandson   (Ellsworth)
3.   Mark Shea   (Platteville) Dec 5-0
4.  Mike Stader   (Lancaster)
5.   Corey Fritz   (Boscobel) Dec 6-2
6.  Chris Flury   (West Salem)
7.   Casey Kaplan   (Owatonna) Dec 5-2
8.  Denny Varsho   (Stratford)
9.   Brandon Conley   (West Salem/Bangor) Dec 13-9
10.  Randy Tuquero   (Holmen)
11.   Like Knadle   (La Crosse Logan) Dec 6-4
12.  Nick Bord   (Wisconsin Rapids)

145
1.   Nick Ammerman   (Holmen) Dec 3-1
2.  Steve Weeden   (Richland Center )
3.   Logan Chambers   (Wisconsin Rapids) Dec 14-0
4.  Zach Hamilton   (Lancaster)
5.   Brett Barlass   (Milton) Dec 4-2
6.  Lee Miller   (North Crawford)
7.   Brandon Stron   (Arrowhead) Dec 2-1
8.  Bill Gleason   (Rhinelander)
9.   Brad Busho   (Owatonna) Dec 9-3
10.  Nick Meinertz   (La Crosse Central )
11.   Chris Johnson   (Ellsworth) Dec 4-1
12.  Shawn Kirsch   (Stratford)

152
1.   Mark Meyers   (West Salem/Bangor) Dec 0-0 OT Criteria
2.  Brad Casetta   (Fond du Lac)
3.   Cory Urban   (Owatonna) Dec 13-5
4.  Troy Steffes   (Boscobel)
5.   Seth Hoyer   (Ellsworth) Dec 3-1
6.  Mike Jensen   (Tomah)
7.   Colin Burns   (Monroe ) Fall 2:12
8.   Josh Kelley   (Loyal/Greenwood)
9.   Jeremy Seippel   (Lancaster) Inj Def 0-0
10.  Richard Showers   (Baraboo)
11.   Jon Bindl   (River Valley ) Fall 2:43
12.   Matt Gleason   (Rhinelander)

160
1.   Chad Steldt   (Riverdale ) Dec 4-2 (OT)
2.  Chris Borchardt   (Arrowhead)
3.   Don Hopp   (Wisconsin Rapids) Dec 3-1
4.  Ben Wilson   (Owatonna)
5.   Jon Baltus   (Auburndale) Inj Def 0-0
6.  Mike Pernat   (Milton)
7.   Jim Caulum   (Westby ) Dec 5-0
8.  Ken Byl   (North Crawford)
9.   Noah Luther   (River Valley ) Fall :11
10.   Jason Puttkamer   (Baraboo)
11.   Adam Olson   (Holmen) Dec 3-1
12.  Will Stuart   (Stratford)

171
1.   Matt Winterberg   (Richland Center ) Dec 5-1
2.  Justin Seippel   (Lancaster)
3.   Joe Butler   (Owatonna) Dec 11-5
4.  Brandon Wanless   (Ithaca)
5.   Neil Spies   (La Crosse Logan) Dec 3-1
6.  Jake Eigenbrodt   (Fond du Lac)
7.   Adam Frandrup   (Ellsworth) Dec 5-2
8.  Jordan Newmier   (Stratford)
9.   Drew Hamel   (Nekoosa/Port Edwards) Dec 10-6
10.  Barry Brinkman   (New Richmond)
11.   Wyatt Buhr   (Viroqua) Fall 3:47
12.   Jamie Olson   (Holmen)

189
1.   Luke Kolo   (Wisconsin Rapids) Dec 13-7
2.  Zac Elliott   (Richland Center )
3.   Tom Venner   (De Soto) Dec 6-3
4.  Eric King   (Onalaska)
5.   Mallan Schwantes   (Lancaster) Inj Def 0-0
6.  Clint Seykora   (Owatonna)
7.   Mike Waters   (Arcadia ) Inj Def 0-0
8.  Mike Droessler   (Cuba City)
9.   Eric Pizer   (River Valley ) Dec 4-2
10.  Mike Delo   (Loyal/Greenwood)
11.   Matt Bauman   (Stratford) Fall 2:03
12.   Ryan Haugan   (Cashton)

275
1.   Eli Ross   (Owatonna) Dec 12-4
2.  Josh Hart   (Ellsworth)
3.   Wayne Primmer   (Viroqua) Fall 3:46
4.   Clayont Neske   (Homestead)
5.   Devin Knaege   (D.C. Everest) Inj Def 0-0
6.  Katon Bethay   (Milton)
7.   Randy Gyllin   (Mauston) Dec 7-4
8.  Jason Moen   (Platteville)
9.   Kent Anderson   (Wisconsin Rapids) Fall 3:55
10.   Jesse Helin   (Aquinas)
11.   Matt Stackpole   (Monroe ) Dec 9-1
12.  Brad Heller   (Onalaska)

1998 Back To Top

103
1.   Josh Miller   (Arcadia ) Dec 4-2 OT
2.  Tye Gardner   (Loyal/Greenwood)
3.   Mark Butler   (Owatonna) Dec 5-1
4.  Travis Tritz   (Wisconsin Rapids)
5.   Ara Engeset   (Ellsworth) Dec 5-3 OT
6.  Nick Conklin   (Milton)
7.   Josh Reigel   (Auburndale) Tech Fall 19-4
8.  Domonic Schomberg   (West Salem/Bangor)
9.   Will Anderson   (Fond du Lac) Dec 7-1
10.  Noah Planavsky   (Aquinas)
11.   Tom Stadler   (Richland Center ) Dec 9-7
12.  Chad Mless   (Dodgeville)

112
1.   Derek Johnson   (Owatonna) Dec 3-0
2.  Todd Hoffmaster   (Mount Horeb)
3.   Mark Matzek   (Ellsworth) Dec 8-3
4.  Mike Brueggen   (Cashton)
5.   Paul Coates   (Wisconsin Rapids) Dec 2-1
6.  Aaron Goodman   (Monroe )
7.   Rick Yoose   (Lancaster) Dec 15-10
8.  Luke Salzman   (D.C. Everest)
9.   Tyler Olson   (Viroqua) Dec 6-2
10.  Dustin Steele   (North Crawford)
11.   Chris Abel   (Auburndale) Dec 9-4
12.  Brandon McCormick   (Riverdale )

119
1.   Cole Wunnicke   (Ithaca) Dec 3-2
2.  Jacob Huempfner   (Fond du Lac)
3.   Traenor Spencer   (Baraboo) Dec 3-2
4.  Jeremy Gonderson   (Ellsworth)
5.   Nick Bottcher   (West Salem/Bangor) Dec 4-1
6.  Dan Punke   (Athens)
7.   Jamey Bomkamp   (Riverdale ) Dec 6-4
8.  Casey Kaplan   (Owatonna)
9.   Justin Lancaster   (Monroe ) Dec 6-2
10.  Eric Bloom   (Tomah)
11.   Gary Akkerman   (Wisconsin Rapids) Dec 8-4
12.  Lee Spies   (La Crosse Logan)

125
1.   Trevor Spencer   (Baraboo) Major 8-0
2.  Ryan Tacked   (Stratford)
3.   Jeremy Amagost   (Wisconsin Rapids) Dec 9-4
4.  Chris Hillenbrand   (Middleton )
5.   Steve Weeden   (Richland Center ) Dec 3-1 OT
6.  Jared Erlandson   (Ellsworth)
7.   Kevin Blermelr   (Royall) Fall 3:51
8.   Chris Kingsley   (Milton)
9.   Jeff Campbell   (Riverdale ) Dec 3-1 OT
10.  Brad Busho   (Owatonna)
11.   Travis McCathie   (New Lisbon) Major 9-1
12.  Ben Lappen   (Rhinelander)

130
1.   Nathan Coates   (Wisconsin Rapids) Dec 7-3
2.  Josh Erlandson   (Ellsworth)
3.   B.J. Schmitz   (Sparta) Major 14-2
4.  Nick Schroeder   (Cashton)
5.   Justin Rybold   (Holmen) Dec 1-0
6.  Mike Mueller   (La Crosse Central )
7.   Shawn Verhulst   (Loyal/Greenwood) Dec 6-0
8.  Rob Welch   (Viroqua)
9.   Adam Weldellch   (New Richmond) Dec 7-6
10.  Wade Prestegard   (Owatonna)
11.   Todd Jewell   (Richland Center ) Default 0-0
12.  Tony Finch   (Tomah)

135
1.   Tyler Laudon   (Tomah) Dec 8-6 OT
2.  Matt Natzke   (Athens)
3.   Mike Campbell   (Riverdale ) Major 8-0
4.  Brian Flock   (Sparta)
5.   Patric Traynor   (Ellsworth) Dec 3-1
6.  Josh Sorenson   (Owatonna)
7.   Zach Hampton   (Lancaster) Dec 7-0
8.  Corey Fritz   (Boscobel)
9.   Martin Thunder   (Wisconsin Rapids) Dec 13-11
10.  Denny Varsho   (Stratford)
11.   Justin Scow   (Arcadia ) Major 16-5
12.  Jeff Steinhauer   (Mount Horeb)

140
1.   Nick Ammerman   (Holmen) Dec 2-1
2.  Josh Plawman   (Wisconsin Rapids)
3.   Troy Welgel   (Platteville) Dec 12-6
4.  John Radabaugh   (Platteville)
5.   Brent Brown   (Baraboo) Dec 6-3
6.  Curtis Kullg   (Independence)
7.   James Jilek   (Tomah) Dec 8-2
8.  Luke Knadle   (La Crosse Logan)
9.   Andy McGuire   (Riverdale ) Fall 4:30
10.   Mark Wilcox   (Mauston)
11.   Brett Barlass   (Milton) Dec 8-6
12.  Brandon Dahlstrom   (Shell Lake)

145
1.   Mark Myers   (West Salem/Bangor) Dec 9-7 OT
2.  Dave Prell   (Royall)
3.   Jacob Wetter   (Boscobel) Dec 5-3
4.  Jessie Abing   (Lancaster)
5.   Dan Zdanczewicz   (Riverdale ) Dec 3-1
6.  John Peterson   (Holmen)
7.   Logan Chambers   (Wisconsin Rapids) Dec 7-2
8.  Phil Brand   (Milton)
9.   Curt Lucas   (New Lisbon) Dec 3-3 OT critieria
10.  Mike Jensen   (Tomah)
11.   Josh Grassel   (Auburndale) Major 14-3
12.  Bronson Duhr   (Middleton )

152
1.   Chad Steldt   (Riverdale ) Dec 15-8
2.  Corey Day   (Boscobel)
3.   Mike Pernat   (Milton) Dec 5-3 OT
4.  Brad Casetta   (Fond du Lac)
5.   Don Hopp   (Wisconsin Rapids) Dec 3-2
6.  Ben Wilson   (Owatonna)
7.   Richard Showers   (Baraboo) Dec 12-5
8.  Jeremy Seippel   (Lancaster)
9.   Bill Gleason   (Rhinelander) Dec 8-1
10.  Seth Hoyer   (Ellsworth)
11.   Kenneth Byl   (North Crawford) Fall 4:32
12.   Joey Bertalan   (Middleton )

160
1.   Eric Trumm   (Baraboo) Dec 5-3
2.  James Brager   (Mount Horeb)
3.   Brent Lenorud   (Mauston) Dec 7-2
4.  Dustin Chamber   (Wisconsin Rapids)
5.   Matt Winterberg   (Richland Center ) Major 12-2
6.  Justin Seippel   (Lancaster)
7.   Aaron Mockler   (Tomah) Dec 4-2
8.  Neil Spies   (La Crosse Logan)
9.   Jordan Burfield   (Holmen) Dec 4-3
10.  Eric Hady   (North Crawford)
11.   Jeremiah Cleland   (Arcadia ) Dec 6-5
12.  Jon Baltus   (Auburndale)

171
1.   Jamie Droessler   (Cuba City/Southwestern ) Dec 5-3
2.  Tom Venner   (De Soto)
3.   Zac Elliott   (Richland Center ) Dec 10-5
4.  Dan Shaw   (Milton)
5.   Rob Wasley   (Holmen) Dec 9-2
6.  Tony Manske   (Westby )
7.   Dave Neuman   (La Crosse Central ) Major 9-1
8.  Tyler Weich   (Middleton )
9.   John Dorshorst   (Wisconsin Rapids) Fall 2:46
10.   Joe Butler   (Owatonna)
11.   Barry Brinkman   (New Richmond) Dec 8-4
12.  Kraig Knapp   (Lancaster)

189
1.   Nathan Ryan   (Cashton) Dec 7-5 OT
2.  Clint Seykora   (Owatonna)
3.   Mike Droessler   (La Crosse Central ) Dec 5-2
4.  Luke Kolo   (Wisconsin Rapids)
5.   Devon Kraege   (D.C. Everest) Dec 5-2
6.  Jon Ragatz   (Lancaster)
7.   Justin Nichols   (Sparta) Default 0-0
8.  Richard Heschke   (Ellsworth)
9.   Casey Bradley   (New Lisbon) Dec 10-5
10.  Dustin Byl   (North Crawford)
11.   Jon Kinney   (Riverdale ) Default 0-0
12.  Mike Delo   (Loyal/Greenwood)

275
1.   Josh Hart   (Ellsworth) Fall 1:47
2.   Mike Makris   (Rhinelander)
3.   Eli Ross   (Owatonna) Default 0-0
4.  Nathan Whitrock   (Wisconsin Rapids)
5.   Wayne Primmer   (Viroqua) Dec 4-3
6.  Deke Stanek   (Aquinas)
7.   Shawn Busch   (Cuba City/Southwestern ) Fall 2:52
8.   Cody Nelson   (Boscobel)
9.   Todd Senoraske   (D.C. Everest) Fall 1:39
10.   Josh Jerabek   (New Richmond)
11.   Katon Bethay   (Milton) Default 0-0
12.  Adam Miller   (Holmen)

1997 Back To Top

103
1.   Matt Maxwell   (Richland Center ) Dec 8-5
2.  Derek Johnson   (Owatonna)
3.   Todd Hoffmaster   (Mount Horeb) Dec 8-6
4.  Jamey Bonkamp   (Riverdale )
5.   Eric Bloom   (Tomah) Dec 4-2
6.  Tye Gardner   (Loyal/Greenwood)
7.   Nick Waldschmidt   (Fond du Lac) Dec 8-2
8.  David Jackson   (Baraboo)
9.   Mark Matzek   (Ellsworth) Dec 5-3
10.  Sam Rugg   (Westby )
11.   Jared Weinberger   (Holmen) Fall 1:36
12.   Gary Akkerman   (Wisconsin Rapids)

112
1.   Kevin Blermelr   (Royall) Dec 11-5
2.  John Seinbhauer   (Mount Horeb)
3.   Zach Audetat   (De Soto) Dec 8-6
4.  Pat Kroner   (Aquinas)
5.   Wade Prestegard   (Owatonna) Dec 10-8
6.  Theran Berceau   (Wisconsin Rapids)
7.   Jacob Huenpter   (Fond du Lac) Major 12-3
8.  Nick Bottcher   (West Salem/Bangor)
9.   Jeff Campbell   (Riverdale ) Dec 7-5 OT
10.  Rick Yoose   (Lancaster)
11.   Ton Kreger   (Milton) Default 0-0
12.  T.J. Schultz   (Richland Center )

119
1.   Dean Konter   (Independence) Dec 5-1
2.  Jay Heal   (D.C. Everest)
3.   Ivan Steele   (North Crawford) Dec 7-1
4.  Trevor Spencer   (Baraboo)
5.   Chad Phillippi   (Loyal/Greenwood) Dec 7-3
6.  Iran Radtke   (Rhinelander)
7.   Blake Halvorson   (Darlington) Dec 5-3
8.  Mike Campbell   (Riverdale )
9.   John Kelly   (Royall) Major 18-4
10.  Brett Honshel   (Cuba City/Benton)
11.   Matt Lecheler   (Aquinas) Fall 5:10
12.   Jeremy Armagost   (Wisconsin Rapids)

125
1.   Justin Tritz   (Wisconsin Rapids) Dec 3-1
2.  Matt Natzke   (Athens)
3.   Ikuhiro Yanagawa   (Fond du Lac) Dec 6-2
4.  Dan Yoose   (Lancaster)
5.   Shawn Verhulst   (Loyal/Greenwood) Major 8-0
6.  Nick Schroeder   (Cashton)
7.   Brad Knecht   (Plymouth) Dec 10-5
8.  Reggie Lund   (North Crawford)
9.   Patrick Traynor   (Ellsworth) Dec 7-4
10.  Corey Fritz   (Boscobel)
11.   Justin Rybold   (Viroqua) Major 9-0
12.  Jeve Bernardoni   (Darlington)

130
1.   Mark Natzke   (Athens) Major 17-8
2.  John Radabuagh   (Ellsworth)
3.   Scott Rugg   (Westby ) Dec 4-2
4.  Scott Gustin   (Fond du Lac)
5.   Nick Ammerman   (Holmen) Dec 3-1 OT
6.  Andy McGuire   (Riverdale )
7.   Dave Prell   (Royall) Fall 4:19
8.   Troy Weigel   (Platteville)
9.   Brent Brown   (Baraboo) Fall 1:45
10.   Matt Johnson   (New Lisbon)
11.   Tony Finch   (Tomah) Dec 3-2
12.  Matt Stayder   (Lancaster)

135
1.   Brian Pool   (Plymouth) Dec 12-9
2.  Danny Johnson   (Ellsworth)
3.   Tyler Laudon   (Tomah) Dec 4-1
4.  Todd Lund   (North Crawford)
5.   Pete Droessier   (Cuba City) Fall 2:19
6.   Todd Lund   (North Crawford)
7.   Jesse Abbing   (Lancaster) Dec 4-1
8.  Brandon Dull   (Shell Lake)
9.   Nathan Coates   (Wisconsin Rapids) Major 10-0
10.  Tom Parish   (Royall)
11.   Clint Berry   (Rhinelander) Dec 9-7
12.  Jason Semann   (Sparta)

140
1.   Luke Bailey   (Richland Center ) Major 13-5
2.  Jeremy Goodman   (Monroe )
3.   James Brager   (Mount Horeb) Fall 2:34
4.   Mark Meyers   (West Salem/Bangor)
5.   Dave Bone   (D.C. Everest) Dec 5-3
6.  Josh Plawman   (Wisconsin Rapids)
7.   Cory Urban   (Owatonna) Dec 3-1 OT
8.  Matt Henthorne   (Sparta)
9.   Jacob Wetter   (Boscobel) Dec 8-3
10.  Matt Skemp   (Aquinas)
11.   Bronson Duhr   (Middleton ) Forfeit 0-0
12.  Tim Dotter   (Rhinelander)

145
1.   Chad Steldt   (Riverdale ) Dec 5-4
2.  Mike Pernate   (Milton)
3.   Luke Arneson   (Mount Horeb) Dec 7-5
4.  Corey Day   (Boscobel)
5.   Eric Hady   (North Crawford) Dec 4-2
6.  Eric Wilhelm   (Viroqua)
7.   Nathan Dorhorst   (Wisconsin Rapids) Tech Fall 17-1
8.  Ben Wilson   (Owatonna)
9.   Curt Lucas   (New Lisbon) Dec 5-3
10.  John Syverson   (La Crosse Logan)
11.   Ryan Muller   (Westby ) Forfeit 0-0
12.  Brad Casetta   (Fond du Lac)

152
1.   Ben Conley   (Westby ) Fall 3:34
2.   Gabe Sallander   (Holmen)
3.   Eric Trumm   (Boscobel) Dec 6-4
4.  Steve Slattery   (Wisconsin Rapids)
5.   Jeremy Jirele   (Owatonna) Fall 2:03
6.   Adam Anderson   (Ellsworth)
7.   Mike Shristain   (Royall) Dec 6-5
8.  Ben Koss   (West Salem/Bangor)
9.   Nate Karras   (Milton) Major 19-8
10.  Gabe Leis   (Cashton)
11.   Justin Seippel   (Lancaster) Fall 3:51
12.   Jay Barrett   (New Lisbon)

160
1.   John Lorenz   (La Crosse Logan) Dec 7-6
2.  Paul Craig   (Aquinas)
3.   Adam Ballzer   (Owatonna) Major 12-3
4.  Rob Wasley   (Holmen)
5.   Josh Blake   (Athens) Dec 5-3
6.  Brent Lenorud   (Mauston)
7.   Jamie Droessler   (Cuba City) Major 13-5
8.  Ben Rockovick   (Loyal/Greenwood)
9.   Adam Mickelson   (North Crawford) Major 9-1
10.  Matt Winterberg   (Richland Center )
11.   Shawn Lancaster   (Platteville) Dec 8-2
12.  Kyle Volz   (Wisconsin Rapids)

171
1.   Adam Kolo   (Wisconsin Rapids) Dec 4-1
2.  Derek Kraege   (D.C. Everest)
3.   Jamie Schultz   (Loyal/Greenwood) Dec 3-0
4.  Brad Porter   (Baraboo)
5.   Paul Hnauska   (Milton) Fall 2:52
6.   Clint Seykora   (Owatonna)
7.   Nathan Ryan   (Cashton) Dec 5-3
8.  Wyatt Wlters   (West Salem/Bangor)
9.   Ryan Gann   (Sparta) Dec 5-3
10.  Dick Ohlric   (Fond du Lac)
11.   Jon Wayfle   (Mauston) Fall 3:38
12.   Steve Murray   (Aquinas)

189
1.   Jason Ott   (Royall) Tech Fall 19-3
2.  Jason Schubert   (Owatonna)
3.   Roy Forsyth   (Arcadia ) Dec 8-4
4.  Deke Stanek   (Aquinas)
5.   Zach LeClair   (La Crosse Logan) Dec 3-2
6.  Dave Merriam   (D.C. Everest)
7.   Luke Ludvig   (Milton) Dec 12-10
8.  Travis Hoyer   (Ellsworth)
9.   Josh Champion   (Cuba City/Benton) Fall 2:04
10.   Mike Delo   (Loyal/Greenwood)
11.   Kyle Berra   (De Soto/Seneca) Dec 5-2
12.  Doug Householder   (Mauston)

275
1.   Kevin Rasmussen   (Owatonna) Dec 4-3
2.  Ross Moline   (Aquinas)
3.   Pete Traynor   (Milton) Fall :59
4.   Josh Rakovec   (Loyal/Greenwood)
5.   Mike Makris   (Rhinelander) Dec 4-3
6.  Heath Novitzke   (D.C. Everest)
7.   Wayne Primmer   (Viroqua) Tech Fall 15-0
8.  Rob Richardson   (Cuba City/Benton)
9.   Kevin Anderson   (La Crosse Logan) Dec 6-4
10.  Isaac Johnson   (Mount Horeb)
11.   Josh Hart   (Ellsworth) Fall 3:45
12.   Kevin Ewing   (Tomah)

1996 Back To Top

103
1.   Brad Fry   (Royall) Dec 2-0
2.  Mike Campbell   (Riverdale )
3.   Zach Audetat   (De Soto) Dec 2-1
4.  Todd Jewel   (Richland Center )
5.   Matt Klaus   (D.C. Everest) Dec 5-2
6.  Ted Schanen   (Ozaukee)
7.   Joe Coates   (Wisconsin Rapids) Dec 6-0
8.  Todd Hoffmaster   (Mount Horeb)
9.   Jessie Mulder   (Dodgeville) Dec 9-6
10.  Jeff Naglosky   (Shell Lake)
11.   Travis McCarthie   (New Lisbon) n/a 0-0
12.  Jon Melde   (Aquinas)

112
1.   Scott Rugg   (Westby ) Dec 10-5
2.  Matt Natzke   (Athens)
3.   Chad Phillippi   (Loyal/Greenwood) Dec 5-2
4.  Ivan Steele   (North Crawford)
5.   Trevor Spencer   (Baraboo) Dec 6-4
6.  Brad Knecht   (Plymouth)
7.   Kevin Biermeier   (Royall) Dec 4-3
8.  Matt Fitzpatrick   (Holmen)
9.   Iran Radtke   (Rhinelander) Major 14-6
10.  John Steinhauer   (Mount Horeb)
11.   Pat Kroner   (Aquinas) Fall 3:59
12.   Theran Berceau   (Wisconsin Rapids)

119
1.   Kyle Hinrichs   (New Richmond) Dec 4-0
2.  Justin Tritz   (Wisconsin Rapids)
3.   Luke Bailey   (Richland Center ) Dec 2-1
4.  Trayton Spencer   (Baraboo)
5.   Jay Heal   (D.C. Everest) Major 10-1
6.  Andy Spraetz   (West Salem/Bangor)
7.   Ryan Tuquero   (Holmen) Dec 7-3
8.  Dave Brock   (Milton)
9.   Ikuhiro Yanagawa   (Fond du Lac) Forfeit 0-0
10.  Jason Semann   (Sparta)
11.   Shawn Verhulst   (Loyal/Greenwood) Dec 1-0
12.  Dean Konter   (Independence)

125
1.   Josh Habeck   (D.C. Everest) Major 12-3
2.  Dan Yoose   (Lancaster)
3.   Matt Chambers   (Arcadia ) Major 12-2
4.  John Radabaugh   (Ellsworth)
5.   Brad Hansen   (New Lisbon) Fall 4:32
6.   Justin Baker   (Fond du Lac)
7.   Pat Goodber   (Milton) Fall 2:48
8.   Keith Sterzinger   (Wisconsin Rapids)
9.   Andy Flint   (Mauston) Dec 5-3
10.  Brad Kratochwill   (Riverdale )
11.   Josh Isnesee   (Sparta) Dec 3-1
12.  Blake Halvorson   (Darlington)

130
1.   Mark Natzke   (Athens) Fall 2:44
2.   Scott Gustin   (Fond du Lac)
3.   Nathan Coates   (Wisconsin Rapids) Dec 3-1
4.  Bryan Clark   (North Crawford)
5.   Mike Pernat   (Milton) Dec 8-3
6.  Phil Bauer   (Ellsworth)
7.   Ryan Mueller   (Westby ) Major 10-2
8.  Matt Chappell   (Boscobel)
9.   Craig Brooker   (Baraboo) Dec 3-1 OT
10.  Troy Weigel   (Platteville)
11.   B.J. Schmitz   (Sparta) Dec 8-3
12.  Donny Varsho   (Stratford)

135
1.   Luke Arneson   (Mount Horeb) Dec 3-2
2.  Berrit Leverty   (New Richmond)
3.   Chad Steldt   (Riverdale ) Dec 9-7
4.  Nick Stoflet   (Auburndale)
5.   Aaron Stencil   (Athens) Dec 8-4
6.  Brian Pool   (Plymouth)
7.   John Yoose   (Lancaster) Dec 10-7
8.  Jeff Snider   (La Crosse Logan)
9.   Doug Matzek   (Ellsworth) Dec 5-2
10.  Scott Waletzko   (Independence)
11.   A.J. Kriha   (Wisconsin Rapids) Dec 9-7
12.  Paul Yahnke   (Sparta)

140
1.   Brandon McNab   (Fond du Lac) Dec 8-7
2.  Kevin Krings   (Auburndale)
3.   D.J. Fellows   (Plymouth) Dec 12-6
4.  Paul Casper   (Independence)
5.   James Brager   (Mount Horeb) Dec 7-2
6.  Kevin Koepke   (Ozaukee)
7.   Same Aegerter   (Milton) Dec 2-1
8.  Gabe Sallander   (Holmen)
9.   Nathan Dorshorst   (Wisconsin Rapids) Major 13-0
10.  Trent Thayer   (Mauston)
11.   Travis Oates   (Boscobel) Forfeit 0-0
12.  Curt Lucas   (New Lisbon)

145
1.   Ben Conley   (Westby ) Dec 5-0
2.  Eric Trumm   (Boscobel)
3.   Justin Giemza   (Arcadia ) Dec 7-5
4.  Kirk Stangel   (Fond du Lac)
5.   Adam Anderson   (Ellsworth) Dec 9-5
6.  Matt West   (La Crosse Central )
7.   Adam Anderson   (Royall) Fall 2:05
8.   Adam Switlick   (Athens)
9.   Ben Koss   (West Salem/Bangor) Dec 10-3
10.  Jim Soldner   (Aquinas)
11.   Forrest Vruwink   (Auburndale) Dec 10-8
12.  Steve Slattery   (Wisconsin Rapids)

152
1.   Paul Craig   (Aquinas) Fall 2:57
2.   Caleb Melton   (Shell Lake)
3.   Nick McCauley   (Richland Center ) Dec 6-0
4.  Dave Stangel   (Fond du Lac)
5.   Tade Kemnitz   (Watertown) Fall 2:34
6.   Corey Day   (Boscobel)
7.   Ted Schlimgen   (Mount Horeb) Major 9-1
8.  Chad Geurink   (D.C. Everest)
9.   Rob Wasley   (Holmen) Dec 5-4
10.  Jeff Hoskins   (Lancaster)
11.   Regan Brown   (New Richmond) Dec 9-4
12.  John Meyer   (Loyal/Greenwood)

160
1.   Adam Frost   (La Crosse Central ) Dec 3-1
2.  Russell Fuerst   (Plymouth)
3.   Chris Melby   (New Richmond) Dec 5-0
4.  Dustin Kraege   (D.C. Everest)
5.   Miah Rathe   (Westby ) Dec 6-3
6.  Kyle Volz   (Wisconsin Rapids)
7.   Ben Rakovec   (Loyal/Greenwood) Dec 4-0
8.  Michael Johnson   (Dodgeville)
9.   Adam Mickelson   (North Crawford) Dec 2-1
10.  Wyatt Walters   (West Salem/Bangor)
11.   Jamie Droessler   (Cuba City) Dec 4-3
12.  Ryan Gann   (Sparta)

171
1.   Tom Campbell   (Holmen) Fall 1:50
2.   Pete Arentz   (West Salem/Bangor)
3.   Zach LeClair   (La Crosse Logan) Dec 10-3
4.  Adam Kolo   (Wisconsin Rapids)
5.   Ross Moline   (Aquinas) Dec 10-5
6.  Don McGowan   (Darlington)
7.   Roy Forsyth   (Arcadia ) Fall 2:58
8.   Keather Novitzke   (D.C. Everest)
9.   Nathan Glasbrenner   (Boscobel) Major 10-2
10.  Nathan Ryan   (Cashton)
11.   Jamie Schultz   (Loyal/Greenwood) Dec 7-4
12.  Tad Wehner   (Fond du Lac)

189
1.   Erick Smith   (Holmen) Dec 7-1
2.  Josh Neumann   (New Richmond)
3.   Jason Ott   (Royall) Dec 14-9
4.  Steve Sonnenberg   (Wisconsin Rapids)
5.   Mark Knauer   (Milton) Dec 2-1
6.  Nick Koss   (West Salem/Bangor)
7.   Troy Grindle   (Mount Horeb) Fall 2:24
8.   Dave Merriam   (D.C. Everest)
9.   Davio Leu   (Darlington) Major 12-2
10.  Deke Stanek   (Aquinas)
11.   Jared Drexler   (Stratford) Fall 2:32
12.   Deke Stanek   (Aquinas)

275
1.   Joe Wang   (Platteville) Dec 7-2
2.  Jared Trosper   (Baraboo)
3.   Dale Merriam   (D.C. Everest) Major 13-4
4.  Johnn Bragger   (Independence)
5.   Cory Derkop   (Holmen) Major 12-2
6.  Phil Barber   (Homestead)
7.   Jared Ebert   (Sparta) Fall 1:25
8.   Adam Brown   (Cashton)
9.   Brian Mueller   (Plymouth) Dec 8-6 OT
10.  Pete Traynor   (Milton)
11.   Josh Rakovec   (Loyal/Greenwood) Fall 3:30
12.   Paul Ziegler   (Middleton )

1995 Back To Top

103
1.   Brian Olson   (D.C. Everest) Tech Fall 25-10
2.  Chad Phillippi   (Loyal/Greenwood)
3.   Tim Ratajski   (Holmen) Dec 2-1
4.  Brad Knecht   (Plymouth)
5.   Brad Fry   (Royall) Dec 3-2
6.  Mike Campbell   (Riverdale )
7.   Scott Rugg   (Westby ) Major 13-1
8.  Jason Semann   (Sparta)
9.   Nick Schroeder   (Cashton) Dec 9-7 OT
10.  Theran Berceau   (Wisconsin Rapids)
11.   Zach Audetat   (De Soto) Fall 3:47
12.   Mike Lorenz   (La Crosse Central )

112
1.   Brian Slater   (New Lisbon) Dec 4-1
2.  Luke Bailey   (Richland Center )
3.   Trayton Spencer   (Baraboo) Dec 5-3
4.  Brian Gustavson   (D.C. Everest)
5.   Chris Van Dyke   (New Richmond) Fall 2:54
6.   Mike Treleven   (Fond du Lac)
7.   Dean Konter   (Independence) Dec 11-7
8.  Damon Meyer   (Loyal/Greenwood)
9.   Shannon Droessler   (Platteville) Fall 4:52
10.   J.P. Radabaugh   (Ellsworth)
11.   Ryan Tackes   (Stratford) Dec 9-8
12.  Josh Isensee   (Sparta)

119
1.   Kyle Hinrichs   (New Richmond) Fall 4:33
2.   Josh Habeck   (D.C. Everest)
3.   Dominic Schamen   (Ozaukee) Default 0-0
4.  Eric Vold   (Milton)
5.   Justin Baker   (Fond du Lac) Fall 4:53
6.   Brad Hansen   (New Lisbon)
7.   Matt Chambers   (Arcadia ) Dec 6-2
8.  Dan Yoose   (Lancaster)
9.   Andy Spraetz   (West Salem/Bangor) Dec 11-9
10.  Bert Wenzel   (Stratford)
11.   Justin Tritz   (Wisconsin Rapids) Dec 4-2
12.  Luke Lindner   (Loyal/Greenwood)

125
1.   Matt Olson   (Cuba City) Dec 6-3
2.  Scott Hady   (North Crawford)
3.   Jeff Wasley   (Holmen) Dec 3-2
4.  Ray Poff   (La Crosse Logan)
5.   Joe Davis   (Milton) Major 12-4
6.  Carl Maly   (Middleton )
7.   Scott Gustin   (Fond du Lac) Fall :57
8.   Doug Matzek   (Ellsworth)
9.   Cory Lobner   (Auburndale) Dec 6-2
10.  Keith Sterzinger   (Wisconsin Rapids)
11.   Dan Rundahl   (Westby ) Forfeit 0-0
12.  Steve Bellock   (Mauston)

130
1.   John Giemza   (Arcadia ) Major 9-1
2.  Dylan Duhr   (Middleton )
3.   Mark Natzke   (Athens) Dec 1-0
4.  Chet Zdanczewiz   (Riverdale )
5.   Derek Rennhack   (Auburndale) Dec 5-2
6.  Chris Voelker   (Ellsworth)
7.   Dale Nimmeman   (Wisconsin Rapids) Fall :36
8.   Brandon Wiegman   (Cuba City)
9.   Jason Sader   (Holmen) Dec 9-3
10.  Ben Dowling   (Westby )
11.   Chris Kelly   (Loyal/Greenwood) Forfeit 0-0
12.  Trent Thayer   (Mauston)

135
1.   Tim Miller   (Riverdale ) Default 0-0
2.  Tyan Breninger   (Richland Center )
3.   Kyle Langer   (Ellsworth) Forfeit 0-0
4.  Jared Tritz   (Wisconsin Rapids)
5.   Jeremy Barthels   (Fond du Lac) Dec 7-4
6.  Scott Waletzko   (Independence)
7.   Nick Stoflet   (Auburndale) Default 0-0
8.  John Yoose   (Lancaster)
9.   Ben Conley   (Westby ) Fall 1:57
10.   Mike Dodge   (Baraboo)
11.   Aaron Malin   (De Soto) Tech Fall 20-5
12.  Mike Mook   (Boscobel)

140
1.   Brandon McNab   (Fond du Lac) Dec 6-4
2.  Kevin Krings   (Auburndale)
3.   Joey Martinez   (Turlock) Dec 5-1
4.  John Lorenz   (La Crosse Logan)
5.   Rob Lord   (Riverdale ) Default 0-0
6.  Justin Lambries   (Richland Center )
7.   Matt West   (La Crosse Central ) Fall 2:10
8.   Justin Giemza   (Arcadia )
9.   Casey Fritz   (Boscobel) Dec 7-3
10.  Jeremiah Beehken   (New Lisbon)
11.   Tade Kemnitz   (Watertown) Dec 11-6
12.  Jeremy Van Ert   (Wisconsin Rapids)

145
1.   Brian Brooks   (Sparta) Dec 6-4 OT
2.  Darin Geiger   (Loyal/Greenwood)
3.   Mike Roloff   (Fond du Lac) Major 8-0
4.  Chad Imhoff   (Riverdale )
5.   Leonard Leis   (Royall) Fall 4:32
6.   Caleb Melton   (Shell Lake)
7.   Chad Miemietz   (Independence) Default 0-0
8.  Mick McCauley   (Richland Center )
9.   Andy Skemp   (Aquinas) Major 13-3
10.  Adam Anderson   (Ellsworth)
11.   Duston Woodruff   (Mauston) Dec 11-5
12.  Dustin Kraege   (D.C. Everest)

152
1.   Troy Lietzau   (Sparta) Dec 4-0
2.  Josh Blake   (Athens)
3.   Doug Murphy   (Fond du Lac) Fall 2:23
4.   Wes Griesbach   (Stratford)
5.   Ian Porter   (Baraboo) Dec 6-5
6.  Chris Melby   (New Richmond)
7.   Bill Bust   (Middleton ) Dec 7-3
8.  Nick Koss   (West Salem/Bangor)
9.   Jason Miess   (Riverdale ) Dec 7-6
10.  Russel Fuerst   (Plymouth)
11.   Chad Geurink   (D.C. Everest) n/a 0-0
12.  Brian Paul   (Milton)

160
1.   Tait Johnson   (Rhinelander) Dec 13-9
2.  Steve Czys   (Mauston)
3.   Phil Mueller   (Ithaca) Dec 4-2
4.  Kurt Knapp   (Lancaster)
5.   Curt Verkler   (Homestead) Default 0-0
6.  Tom Campbell   (Holmen)
7.   Doug McGowan   (Darlington) Fall 2:14
8.   Ron Brueggen   (Cashton)
9.   Alan Walter   (Loyal/Greenwood) Dec 4-1
10.  Adam Mickelson   (North Crawford)
11.   Brandon Lutz   (Mount Horeb) Fall :52
12.   Adam Kolo   (Wisconsin Rapids)

171
1.   Pat Bremmer   (Middleton ) Fall 1:17
2.   Josh Neumann   (New Richmond)
3.   Leon Peters   (Wisconsin Rapids) Fall 1:45
4.   Chris St. Peter   (Fond du Lac)
5.   Brandon Hort   (Baraboo) Default 0-0
6.  Cory Duerkop   (Holmen)
7.   Andy Heldt   (Athens) Dec 10-3
8.  Pete Arentz   (West Salem/Bangor)
9.   Roy Forsyth   (Arcadia ) Dec 9-2
10.  Travis Crist   (Darlington)
11.   Mark Knauer   (Milton) Dec 8-6
12.  Kyle Meudt   (Dodgeville)

189
1.   Steve Sonnenberg   (Wisconsin Rapids) Dec 10-6
2.  Erick Smith   (Holmen)
3.   Derek Kalscheur   (Middleton ) Dec 2-1 OT
4.  Jim Dabelstein   (Arcadia )
5.   Jarrod Evert   (Sparta) Fall 2:30
6.   Jason Ott   (Royall)
7.   Heath Erlandson   (Westby ) Dec 12-8
8.  Paxton Moore   (Plymouth)
9.   Eric Kraus   (Milton) Dec 11-5
10.  Chris Avalos   (Turlock)
11.   Travis Weltter   (Boscobel) Dec 5-3
12.  Shannon Wolf   (Lancaster)

275
1.   Joe Wang   (Platteville) Default 0-0
2.  James Lunde   (Royall)
3.   Andy Eades   (Middleton ) Forfeit 0-0
4.  Jason Pernat   (Milton)
5.   Charles Jochimsen   (Wisconsin Rapids) Dec 6-0
6.  Adam Becker   (Loyal/Greenwood)
7.   Jeff Bloomquist   (Ellsworth) Fall 3:21
8.   Dean Dubiel   (Independence)
9.   Nick Kindred   (Turlock) Fall 1:44
10.   Curtis Martin   (Watertown)
11.   Adam Brown   (Cashton) Dec 6-5
12.  Jay Peterson   (New Richmond)

1994 Back To Top

103
1.   Rich Harvey   (Wisconsin Dells) Dec 11-7
2.  Justin Baker   (Fond du Lac)
3.   Justin Tritz   (Wisconsin Rapids) Dec 6-3
4.  Chad Phillippi   (Loyal/Greenwood)
5.   Steve Bottcher   (West Salem/Bangor) Dec 3-1
6.  Brad Hansen   (New Lisbon)
7.   Tim Ratajski   (Holmen) Dec 6-2
8.  Aaron Stencil   (Athens)
9.   Brian Gustavson   (D.C. Everest) Dec 6-4
10.  Josh Isensee   (Sparta)
11.   Scott Rugg   (Westby ) Fall 3:28
12.   Dean Konter   (Independence)

112
1.   Brian Slater   (New Lisbon) Dec 9-7
2.  Eric Vold   (Milton)
3.   Tim Fitzpatrick   (Holmen) Dec 9-3
4.  Trayton Spencer   (Baraboo)
5.   Frank Sterzinger   (Wisconsin Rapids) Fall 4:59
6.   Don Semann   (Sparta)
7.   Brian Olson   (D.C. Everest) Dec 7-6
8.  Tim Chitwood   (Riverdale )
9.   John Lorenz   (La Crosse Logan) Dec 7-2
10.  Dan Yoose   (Lancaster)
11.   Shannon Droessler   (Platteville) Dec 11-5
12.  Dan Rundahl   (Westby )

119
1.   Scott Hady   (North Crawford) Dec 5-1
2.  Dominic Schanen   (Ozaukee)
3.   Kyle Henrich   (New Richmond) Dec 10-3
4.  Cory Coogan   (Dodgeville)
5.   Ryan Frahm   (Athens) Major 12-4
6.  Chris Voelker   (Ellsworth)
7.   Josh Habeck   (D.C. Everest) Dec 7-0
8.  Craig Donar   (Cuba City)
9.   Dale Nimmeman   (Wisconsin Rapids) Dec 4-3
10.  Jason Sader   (Holmen)
11.   Den Dowling   (Westby ) Fall 2:29
12.   Eric Martin   (Riverdale )

125
1.   Matt Olson   (Cuba City) Dec 4-3
2.  Kraig Underwood   (Athens)
3.   Derek Rennhack   (Auburndale) Dec 7-0
4.  Dylan Duhr   (Middleton )
5.   Jeremy Young   (Loyal/Greenwood) Dec 4-3
6.  Jeff Wasley   (Holmen)
7.   Ray Poff   (La Crosse Logan) Dec 8-5
8.  Kyle Langer   (Ellsworth)
9.   Scott Gustin   (Fond du Lac) Dec 8-3
10.  Shawn Gallinger   (Lancaster)
11.   Scott Bomkamp   (Riverdale ) Major 14-1
12.  Devin Dutcher   (Milton)

130
1.   Brandon McNab   (Fond du Lac) Dec 4-3
2.  Jared Tritz   (Wisconsin Rapids)
3.   Joe Mlsna   (Mount Horeb) Dec 9-5
4.  Darin Geiger   (Loyal/Greenwood)
5.   Mark Natzke   (Athens) Dec 16-9
6.  Brandon Wiegman   (Cuba City)
7.   Jake Dodge   (Ellsworth) Dec 9-5
8.  Casey Johnson   (Auburndale)
9.   Aaron Malin   (De Soto) Dec 9-4
10.  Rob Lord   (Riverdale )
11.   Dave Korich   (La Crosse Logan) Dec 5-4
12.  Dan Jacobson   (Dodgeville)

135
1.   Tim Miller   (Riverdale ) Dec 13-8
2.  Adam Bremer   (Wisconsin Dells)
3.   Mike Roloff   (Fond du Lac) Dec 4-2
4.  Dyami Moon   (Boscobel)
5.   Jeff Janusheske   (Sparta) Dec 3-2
6.  Neal Stake   (Wisconsin Rapids)
7.   Jeremiah Beenken   (New Lisbon) Major 13-3
8.  Kevin Krings   (Auburndale)
9.   Josh Blake   (Athens) Fall :23
10.   Mike Dodge   (Baraboo)
11.   Ben Kidder   (Shell Lake) Dec 13-8
12.  Chris Sans Crante   (Aquinas)

140
1.   Glenn Pero   (Watertown) Fall 3:11
2.   Travis Sonsalla   (Independence)
3.   Scott Brock   (Wisconsin Rapids) Dec 4-2
4.  Kevin Stuttgen   (Athens)
5.   Jared Schwert   (Middleton ) Dec 4-2
6.  Chad Imhoff   (Riverdale )
7.   Chris Kelley   (Loyal/Greenwood) Default 0-0
8.  Carter Dettloff   (Arcadia )
9.   Tim Swenson   (Boscobel) Tech Fall 16-1
10.  Justin Krantz   (Mount Horeb)
11.   Zach LeClair   (La Crosse Logan) Major 10-1
12.  Luke Harris   (Westby )

145
1.   Pete Miller   (Rhinelander) Dec 3-2
2.  Troy Diethelm   (Athens)
3.   Dave Wolf   (Platteville) Dec 3-1
4.  Steve Hady   (North Crawford)
5.   Pat Pedretti   (Holmen) Dec 5-0
6.  Rich Elliott   (Riverdale )
7.   Brian Barlass   (Milton) Dec 3-1 OT
8.  Jason Schank   (Arcadia )
9.   Derek Braund   (New Lisbon) Dec 6-4
10.  Jay Winslow   (Darlington)
11.   Brian Brooks   (Sparta) Dec 5-2
12.  Jesse Rueth   (Loyal/Greenwood)

152
1.   Nathan Weidman   (Wisconsin Rapids) Dec 2-1
2.  Jason Chambers   (Mauston)
3.   Jeremiah Blake   (Athens) Dec 6-4
4.  Kurt Knapp   (Lancaster)
5.   Cory Mortenson   (Shell Lake) Major 13-2
6.  Phil Mueller   (Ithaca)
7.   Jeff Slaby   (Arcadia ) Major 12-2
8.  Troy Lietzau   (Sparta)
9.   Ian Porter   (Baraboo) Dec 5-4
10.  Aaron Egner   (Loyal/Greenwood)
11.   Chad Seberg   (Westby ) Major 17-6
12.  Chris Byl   (Darlington)

160
1.   Nate Weiler   (Auburndale) Dec 4-3
2.  Andrew Melton   (Shell Lake)
3.   Pat Bremmer   (Middleton ) Dec 6-4
4.  Greg Ellenbecker   (Athens)
5.   Roy Jepson   (Wisconsin Rapids) Dec 5-0
6.  Doug McGowan   (Darlington)
7.   Dan Solorzano   (Homestead) Dec 8-5
8.  Ron Brueggen   (Cashton)
9.   Matt Boyer   (Baraboo) Dec 12-9
10.  Tom Campbell   (Holmen)
11.   Alan Walter   (Loyal/Greenwood) Default 0-0
12.  Noah Slaby   (Arcadia )

171
1.   Brian Dupuis   (Wisconsin Rapids) Dec 5-1
2.  Ben Grimm   (Auburndale)
3.   Lance Erickson   (Sparta) Dec 7-1
4.  Andy McGowan   (Darlington)
5.   Andy Place   (Ellsworth) Dec 10-6
6.  Dan Lancaster   (Platteville)
7.   Erick Smith   (Holmen) Dec 6-2
8.  Jeremy Jeager   (Homestead)
9.   Derek Kalscheur   (Middleton ) Dec 2-1
10.  Jim Dabelstein   (Arcadia )
11.   Jason Heath   (D.C. Everest) Dec 7-0
12.  Jim Klonecki   (La Crosse Logan)

189
1.   Shawn Ange   (Athens) Fall 2:34
2.   Jason Pernat   (Milton)
3.   Eric Bowman   (Rhinelander) Dec 12-6
4.  Steve Sonnenberg   (Wisconsin Rapids)
5.   Andy Eades   (Middleton ) Major 11-1
6.  Dean Dubiel   (Independence)
7.   Paxton Moore   (Plymouth) Fall 3:04
8.   Jarrod Ebert   (Sparta)
9.   Heath Erlandson   (Westby ) Dec 2-1
10.  Joel Sallander   (Holmen)
11.   Dale Martin   (New Lisbon) Major 12-0
12.  Shannon Wolf   (Lancaster)

275
1.   Joe Wang   (Platteville) Fall 3:20
2.   Joel Widmann   (Stratford)
3.   Curtis Martin   (Watertown) Fall 1:38
4.   Curt Martin   (New Lisbon)
5.   Brian Kopan   (North Crawford) Dec 3-2
6.  Justin Hines   (Ellsworth)
7.   Jim Leonhard   (Fond du Lac) Dec 12-5
8.  Matt Lust   (Middleton )
9.   Matt Barreau   (Weston) Fall 4:22
10.   Tucker Gretebeck   (Westby )
11.   Eric Kraus   (Milton) Dec 3-2
12.  Chad Grindle   (Mount Horeb)

1993 Back To Top

103
1.   Brian Slater   (New Lisbon) Fall :59
2.   Trayton Spencer   (Baraboo)
3.   Jason Sader   (Holmen) Dec 4-3
4.  Frank Sterzinger   (Wisconsin Rapids)
5.   Rich Harvey   (Wisconsin Dells) Fall 1:52
6.   Dylan Duhr   (Middleton )
7.   Josh Habeck   (D.C. Everest) Dec 4-3
8.  Kevin Mumm   (Dodgeville)
9.   Nick Stoflet   (Auburndale) Major 11-0
10.  Steve Bottcher   (West Salem/Bangor)
11.   Chris Van Dyke   (New Richmond) Dec 5-0
12.  Phil Bauer   (Ellsworth)

112
1.   Scott Hady   (North Crawford) Fall 1:09
2.   Dominic Schanen   (Ozaukee)
5.   Chris Voelker   (Ellsworth) Default 0-0
6.  Ben Dowling   (Westby )
7.   Jared Tritz   (Wisconsin Rapids) Dec 7-4
8.  Scott Bomkamp   (Riverdale )
9.   Jeff Helminger   (Random Lake) Dec 4-2
10.  Carl Maly   (Middleton )
11.   Ray Poff   (La Crosse Logan) Forfeit 0-0
12.  Shawn Matzke   (New Lisbon)

119
1.   Luke Thorson   (North Crawford) Dec 3-2
2.  Josh Stelzer   (Baraboo)
3.   Nick Wiegman   (Cuba City) Fall 2:09
4.   Derek Rennhack   (Auburndale)
5.   Chet Zolanczewicz   (Riverdale ) Dec 6-2
6.  Corey Bauer   (Ellsworth)
7.   Jim Fitzpatrick   (Holmen) Dec 10-6
8.  Dale Nimmeman   (Wisconsin Rapids)
9.   Travis Holton   (New Lisbon) Default 0-0
10.  Ben Pierce   (Dodgeville)
11.   Quint Schaitel   (Sparta) Default 0-0
12.  Aaron Brooker   (Wisconsin Dells)

125
1.   Jerin Znder   (Mount Horeb) Dec 3-2
2.  Andy Reget   (Holmen)
3.   Rob Karl   (Auburndale) Dec 7-4
4.  Chuck Radcliff   (Mauston)
5.   Trent Spencer   (Baraboo) Tech Fall 17-2
6.  Troy Lietzau   (Sparta)
7.   Scott Brock   (Wisconsin Rapids) Dec 4-0
8.  Jeremy Young   ()
9.   Matt Olson   (Cuba City) Fall 4:02
10.   Scott Berger   (Melrose/Mindoro)
11.   Paul Feit   (D.C. Everest) Major 18-9
12.  Rob Lord   (Riverdale )

130
1.   Andy Matzek   (Ellsworth) Dec 3-2
2.  Jade Gribble   (Riverdale )
3.   Chris Ledden   (Auburndale) Dec 6-4
4.  Adam Bremer   (Wisconsin Dells)
5.   Sean McCoy   (Wisconsin Rapids) Major 10-2
6.  Nate Lang   (D.C. Everest)
7.   Toby Manson   (Darlington) Dec 4-3
8.  Doug Heisz   (North Crawford)
9.   Jeff Janusheske   (Sparta) Dec 9-3
10.  Todd Bartinshofski   (Rhinelander)
11.   Neil Swingen   (La Crosse Logan) Default 0-0
12.  Brad Hanzen   (Cuba City)

135
1.   Vince Farina   (Homestead) Major 13-2
2.  Pete Miller   (Rhinelander)
3.   Jim Miller   (Riverdale ) Dec 5-4
4.  Glenn Pero   (Watertown)
5.   Lance Meudt   (Dodgeville) Dec 2-0
6.  Brian Brooks   (Sparta)
7.   Jim Swenson   (Boscobel) Dec 7-0
8.  Jesse Rueth   ()
9.   Travis Sonsalla   (Independence) Dec 5-4
10.  Dan Habeck   (D.C. Everest)
11.   Jason Schank   (Arcadia ) Default 0-0
12.  Jason Schultz   (Cuba City)

140
1.   Jason Chambers   (Mauston) Dec 6-4 OT
2.  Dave Wolf   (Platteville)
3.   Kevin Dutton   (Sparta) Dec 5-3
4.  Aaron Lakey   (D.C. Everest)
5.   Dennis Helgeson   (Rhinelander) Dec 9-6
6.  Geoff Depies   (Random Lake)
7.   Rich Elliot   (Riverdale ) Dec 10-8
8.  Jason Lemke   (Watertown)
9.   J.C. Gillis   (New Richmond) Dec 4-0
10.  Chad Scheller   (Hillman)
11.   Eric Brueggen   (Cashton) Dec 14-9
12.  Benji Leonard   (West Salem/Bangor)

145
1.   Nathan Weidman   (Wisconsin Rapids) Dec 7-2
2.  Brad Loduha   (Rhinelander)
3.   Greg Schaitel   (Sparta) Dec 2-1
4.  Cory Mortenson   (Shell Lake)
5.   Zach Hillmen   (Homestead) Dec 1-0
6.  Mark Redfearn   (Cuba City)
7.   Eric Krivanek   (Baraboo) Dec 8-6 OT
8.  Sean Cudd   (New Richmond)
9.   Phil Mueller   (Ithaca) Dec 9-4
10.  Doug McGowan   (Darlington)
11.   Jason Rudrud   (Cashton) Fall 4:57
12.   Steve Czys   (Mauston)

152
1.   Brian Colburn   (La Crosse Central ) Dec 7-3
2.  John Bremmer   (Middleton )
3.   Andy McGowan   (Darlington) Dec 10-7
4.  Nate Weiler   (Auburndale)
5.   Andrew Melton   (Shell Lake) Dec 9-4
6.  Curt Guler   (Cuba City)
7.   Brad Sturm   (Rhinelander) Dec 8-6
8.  Greg Van Natta   (Lancaster)
9.   Aaron Carroll   (D.C. Everest) Fall 1:45
10.   Chad Hargar   (Wisconsin Rapids)
11.   Mike Schroder   (Watertown) Dec 6-5
12.  Justin Grafenauer   (Necedah)

160
1.   Mike Hoskins   (Lancaster) Dec 6-0
2.  Lance Erickson   (Sparta)
3.   Troy Fisher   (Melrose/Mindoro) Dec 5-4
4.  Heath Erlandson   (Westby )
5.   Erick Smith   (Holmen) Dec 8-7
6.  Derek Kalscheur   (Middleton )
7.   Chad Groebel   (Unknown School) Fall 4:05
8.   James Grogan   (New Lisbon)
9.   Corey Weigel   (Platteville) Dec 6-3
10.  Scott Piper   (Cuba City)
11.   Paul Robinson   (Plymouth) Dec 12-6
12.  Scott Ellingson   (Mount Horeb)

171
1.   Brian Dupuis   (Wisconsin Rapids) Dec 9-5
2.  Scott Upmann   (Dodgeville)
3.   Ben Grimm   (Auburndale) Fall 3:29
4.   Eric Bowman   (Rhinelander)
5.   Jason Heath   (D.C. Everest) Default 0-0
6.  Jim Dabelstein   (Arcadia )
7.   Jim Klonecki   (La Crosse Logan) Major 8-0
8.  Mike Mulder   (Plymouth)
9.   Mike DeCicco   (Aquinas) Dec 7-6
10.  Mike Reed   (Lancaster)
11.   Clay Henthorne   (Sparta) Default 0-0
12.  Dennis Kalscheur   (Middleton )

189
1.   Dale Martin   (New Lisbon) Fall 4:39
2.   Mike Conrad   (Independence)
3.   Jeff Peterson   (Ozaukee) Dec 6-4
4.  Brent Lau   (Platteville)
5.   Chad Kreblin   (Watertown) Fall 4:06
6.   Doug Nelson   (Rhinelander)
7.   Jeff Olson   (Cashton) Fall 4:02
8.   Brian Brandt   (Plymouth)
11.   Matt Caygill   (Dodgeville) Fall 3:54
12.   Shannon Olson   (Westby )

275
1.   Adam Erickson   (Shell Lake) Fall 3:23
2.   Andy McCauley   (Lancaster)
3.   Ethan Krueger   (D.C. Everest) Fall 2:29
4.   Brian Kopan   (North Crawford)
5.   Joe Wang   (Platteville) Default 0-0
6.  Bryon Hoehn   (Mauston)
7.   Shawn Benson   (Darlington) Fall 1:16
8.   Erik Penz   ()
9.   Matt Barreau   (Weston) Fall 2:07
10.   Joel Dudley   (Plymouth)
11.   Tucker Gretebeck   (Westby ) Fall 1:47
12.   Chris Bell   (Boscobel)

1992 Back To Top

103
1.   Brian Slater   (New Lisbon) Dec 7-4
2.  Tim Schultz   (Arcadia )
3.   Jeff Helminger   (Random Lake) Fall 5:38
4.   Kip Gardner   ()
5.   Craig Donar   (Cuba City) Dec 6-4
6.  Rich Harvey   (Wisconsin Dells)
7.   Ray Poff   (La Crosse Logan) Dec 4-2
8.  Jason Sader   (Holmen)
9.   Ben Lathrop   (North Crawford) Dec 6-2
10.  Brad Cunningham   (Weston)
11.   Ben Dowling   (Westby ) Fall 2:31
12.   Kirby Wehnke   (Platteville)

112
1.   Nick Wiegman   (Cuba City) Fall 6:47
2.   Dion Wanoriak   (Arcadia )
3.   Tim Fitzpatrick   (Holmen) Dec 7-3
4.  Phil Schanen   (Ozaukee)
5.   Casey Apfel   (Rhinelander) Dec 2-1
6.  Scott Bomkamp   (Riverdale )
7.   Corey Coogan   (Dodgeville) Fall 4:53
8.   Danny Burns   (Shell Lake)
9.   Jason Ives   (Wisconsin Rapids) Fall 4:06
10.   Derek Rehnhack   (Auburndale)
11.   Shawn Hatzke   (New Lisbon) Fall 5:10
12.   Jeff Jones   (La Crosse Central )

119
1.   Mark Premo   (West Salem) Dec 6-4
2.  Matt Olson   (Cuba City)
3.   Andy Reget   (Holmen) Dec 5-1
4.  Chuck Radcliff   (Mauston)
7.   Luke Thorson   (North Crawford) Dec 7-5
8.  Chris Ledden   (Auburndale)
9.   Dave Wolf   (Platteville) Dec 9-7
10.  Kevin Wilkinson   (Mount Horeb)
11.   Justin Koss   (Melrose/Mindoro) Forfeit 0-0
12.  Cory Herman   (Riverdale )

125
1.   Jerin Zander   (Mount Horeb) Dec 9-5
2.  Chad Knecht   (Plymouth)
3.   Jason Shultz   (Cuba City) Dec 5-3
4.  Matt Honshel   (Platteville)
5.   Rob Karl   (Auburndale) Major 9-1
6.  Jason Chambers   (Mauston)
7.   Ryan Lorenz   (La Crosse Central ) Fall 2:24
8.   Travis Sonsalla   (Independence)
9.   Jade Gribble   (Riverdale ) Dec 9-4
10.  Brian Lee   (Holmen)
11.   Ioby Monson   (Darlington) Dec 6-4
12.  Justin Davis   (West Salem)

130
1.   Eric Jetton   (La Crosse Central ) Dec 6-3
2.  Greg Schmidt   (D.C. Everest)
3.   Craig LaMere   (Lancaster) Fall 4:51
4.   Vince Farina   (Homestead)
5.   Dustin Holton   (New Lisbon) Dec 8-3
6.  Tim Miller   (Riverdale )
7.   Ty Hopke   (Shell Lake) Dec 11-6
8.  Dan Depies   (Random Lake)
9.   Pete Miller   (Rhinelander) Dec 4-3
10.  Neal Stake   (Wisconsin Rapids)
11.   Jay Winslow   (Darlington) Major 13-5
12.  Chris Warner   (Plymouth)

135
1.   Mike Errtheem   (Boscobel) Tech Fall 19-4
2.  Abe Bagniewski   (La Crosse Central )
3.   Jared Reuter   (Darlington) Dec 11-7
4.  Kevin Dutton   (Sparta)
5.   Dan Habeck   (D.C. Everest) Fall 4:25
6.   Andrew Melton   (Shell Lake)
7.   George Mayerhofer   (Mount Horeb) Fall 2:56
8.   Ben Mashake   (Cashton)
9.   Kevin Lord   (Riverdale ) Major 9-0
10.  Don Nichols   (Wisconsin Dells)
11.   Geoff Depies   (Random Lake) Default 0-0
12.  Benji Leonard   (West Salem)

140
1.   Jeremy Krings   (Auburndale) Dec 7-4
2.  Brian Colburn   (La Crosse Central )
3.   Jason Penzkover   (Mauston) Major 10-1
4.  Lance Meudt   (Dodgeville)
5.   Trevor Olson   (North Crawford) Dec 2-1
6.  Jeremy Szaflarske   (Sparta)
7.   Seth Born   (Plymouth) Fall 2:43
8.   Derek Stoner   (GET)
9.   Justin Graferauer   (Necedah) Dec 12-9
10.  Jeremy Mulder   (Mount Horeb)
11.   Marty Platt   (Wisconsin Dells) Dec 5-3
12.  J.C. Gillis   (New Richmond)

145
1.   Chris Bahr   (La Crosse Central ) Major 19-6
2.  Andy McGowan   (Darlington)
3.   Travis Olson   (Cuba City) Major 12-4
4.  Mike Haskins   (Lancaster)
5.   Jeron Quincy   (Dodgeville) Fall 1:44
6.   Jay Shroder   (Ithaca)
7.   Lucas Glasbrenner   (Boscobel) Major 11-0
8.  Troy Walmer   (Riverdale )
9.   Brad Loduha   (Rhinelander) Dec 6-1
10.  Greg Schaitel   (Sparta)
11.   Adam Pronschinske   (Arcadia ) Fall 2:10
12.   Dan Lancaster   (Platteville)

152
1.   Doug Chellevold   (Darlington) Dec 5-3
2.  Shane Dupuis   (Wisconsin Rapids)
5.   Jon Syverson   (Mauston) Fall :24
6.   Eric Bowman   (Rhinelander)
7.   Jeff Rickert   (Sparta) Dec 9-8
8.  Troy Fisher   (Melrose/Mindoro)
9.   Joseph Daube   (West Salem/Bangor) Default 0-0
10.  Curt Guler   (Cuba City)
11.   Lucas Steldt   (Riverdale ) Fall :37
12.   Heath Erlandson   (Westby )

160
1.   Dennis Wasley   (Holmen) Dec 10-3
2.  Brett Schambow   (Platteville)
3.   Kevin Page   (La Crosse Logan) Dec 5-3
4.  Lance Erickson   (Sparta)
5.   Chris Parchem   (Baraboo) Dec 3-1
6.  Scott Crass   (Ozaukee)
7.   Judd Lefeber   (North Crawford) Dec 10-3
8.  Jim Dabelstein   (Arcadia )
9.   James Grogan   (New Lisbon) Major 11-3
10.  Brandon Godfrey   (Dodgeville)
11.   Joe Adams   (West Salem/Bangor) Fall 1:28
12.   Jamie Back   (Independence)

171
1.   Andrew Stephenson   (Waunakee) Fall 1:35
2.   Mike Spah   (La Crosse Logan)
3.   Matt Cummings   (Baraboo) Dec 4-1
4.  Tony Fisher   (Melrose/Mindoro)
5.   Ken Ailport   (Shell Lake) Fall 3:40
6.   Terry Bores   (Auburndale)
7.   Aaron Trotzer   (D.C. Everest) Dec 5-3
8.  Mike Hendricks   (New Richmond)
9.   JR Coy   (Weston) Fall 2:46
10.   Mike Temp   (La Crosse Central )
11.   Scott Upman   (Dodgeville) Dec 9-7
12.  Anthony Miller   (Ozaukee)

189
1.   Colin Slaby   (Wisconsin Rapids) Dec 7-2
2.  Matt Tellock   ()
3.   Greg Anderson   (Riverdale ) Major 9-1
4.  Bill Boyle   (Mauston)
5.   Brian Zoromski   (D.C. Everest) Default 0-0
6.  A.J. Zinck   (Boscobel)
7.   Dale Martin   (New Lisbon) Dec 4-0
8.  Dan Gillis   (New Richmond)
9.   Mike Conrad   (Independence) Fall 1:45
10.   Brian Brandt   (Plymouth)
11.   Jamie Dutscheck   (Necedah) Fall 1:54
12.   Scott Eades   (Rhinelander)

275
1.   Dave Garritson   (Sparta) Dec 7-4
2.  Bill Sallander   (Holmen)
3.   Adam Erickson   (Shell Lake) Dec 10-4
4.  Jaso Quilan   (Plymouth)
5.   Ryan West   (La Crosse Central ) Dec 11-9
6.  Derek Green   (Homestead)
7.   David Webker   (Boscobel) Default 0-0
8.  Joel Dudley   (Plymouth)
9.   Brian Kopan   (North Crawford) Fall 2:19
10.   Steve Cibulka   (Onalaska)
11.   Bryan Hoehn   (Mauston) Fall 2:15
12.   Don Finch   (Rhinelander)

1991 Back To Top

103
1.   Josh Stelzer   (Baraboo) Dec 3-2
2.  Phil Schanen   (Ozaukee)
3.   Travis Holton   (New Lisbon) Dec 6-5
4.  Steve Naglosky   (Shell Lake)
5.   Nick Wiegman   (Cuba City) Dec 2-1
6.  Scott Brock   (Wisconsin Rapids)
7.   Russ Kuehn   (Holmen) Major 14-3
8.  Ryan McKittrick   (Tomah)
9.   Tim Schultz   (Arcadia ) Dec 7-6
10.  Kip Gardner   ()
11.   Jeff Helminger   (Random Lake) Dec 7-5
12.  Jeremy Johnston   (Weston)

112
1.   Rob Karl   (Auburndale) Dec 8-1
2.  Shane Sparby   (Waunakee)
3.   Justin Schroeder   (Sparta) Dec 4-2
4.  Grant Leverty   (New Richmond)
5.   Trent Spencer   (Baraboo) Major 14-4
6.  Casey Apfel   (Rhinelander)
7.   Dennis Klingemann   (Mauston) Dec 3-0
8.  Dion Wanoriak   (Arcadia )
9.   Luke Thorson   (North Crawford) Dec 3-1
10.  Dan Habeck   (D.C. Everest)
11.   Jamie Donar   (Cuba City) Fall 3:12
12.   Kevin Wilkinson   (Mount Horeb)

119
1.   Troy Spencer   (Baraboo) Dec 11-6
2.  Andy Reget   (Holmen)
3.   Curt Yoose   (Lancaster) Dec 2-1
4.  Tom Flick   (Wisconsin Rapids)
5.   Chris Donar   (Cuba City) Major 12-0
6.  Bob Bemis   (Tomah)
7.   Dan Dupres   (Random Lake) Fall 2:35
8.   Jeremy Krantz   (Mount Horeb)
9.   Brian Craig   (Riverdale ) Major 13-2
10.  Ryan Lorenz   (La Crosse Central )
11.   Greg Korpal   (Arcadia ) Major 19-6
12.  Paul Oettinger   (D.C. Everest)

125
1.   Eric Jetton   (La Crosse Central ) Dec 8-1
2.  Greg Schmidt   (D.C. Everest)
3.   Jerin Zander   (Mount Horeb) Dec 7-6
4.  Dustin Holton   (New Lisbon)
5.   Jeff Pedretti   (La Crosse Logan) Dec 8-3
6.  Matt Fehlen   (Osceola)
7.   Chad Knecht   (Plymouth) Default 0-0
8.  Josh Raab   (Auburndale)
9.   Jason Schultz   (Cuba City) Dec 9-7
10.  Jason Stelzer   (Baraboo)
11.   Jared Reuter   (Darlington) Dec 6-4
12.  Jason Finch   (Tomah)

130
1.   Mark Beebe   (Plymouth) Dec 6-0
2.  Harry Helen   (Dodgeville)
3.   Mike Robinson   (Mauston) Dec 8-6 OT
4.  Jesse Schultz   (Mount Horeb)
5.   Matt Cherney   (Auburndale) Dec 3-2
6.  Nathan Weidman   (Wisconsin Rapids)
7.   Ryan Westphal   (Holmen) Dec 2-0
8.  Lucas Blasbrenner   (Boscobel)
9.   Kevin Dutton   (Sparta) Dec 7-6
10.  Ton Kettleson   (Onalaska)
11.   Scott Bemis   (Tomah) Dec 16-11
12.  Aaron Lakey   (D.C. Everest)

135
1.   Mike Errtheem   (Boscobel) Dec 3-1
2.  Jeremy Krings   (Auburndale)
3.   Brian Colburn   (La Crosse Central ) Dec 8-3
4.  Mike Polzer   (Mondovi)
5.   Trevor Olson   (North Crawford) Dec 3-1
6.  Derrick Olson   (Holmen)
7.   Kris Hehnhardt   (Ozaukee) Dec 7-4
8.  Jeff Langkamp   (D.C. Everest)
9.   Kurt Southworth   (New Lisbon) Dec 5-0
10.  Jeremy Szaflarske   (Sparta)
11.   Shawn Lanser   (Plymouth) Dec 10-3
12.  Rich Elliott   (Riverdale )

140
1.   Dale Martin   (Riverdale ) Dec 3-1
2.  Jason Lockington   (Arcadia )
3.   Chris Bahr   (La Crosse Central ) Dec 4-3
4.  Mark Running   (La Crosse Logan)
5.   Ryan Peterson   (New Richmond) Dec 9-3
6.  Dan Burmesch   (Ozaukee)
9.   Brian Edl   (Dodgeville) Dec 13-9
10.  Jeff Rickert   (Sparta)
11.   Trevor Hauser   (Onalaska) Dec 10-4
12.  Jeremy Amundson   (Cashton)

145
3.   Doug Chellevold   (Darlington) Dec 5-3 OT
4.  Jeff Muench   (Boscobel)
5.   Jeron Quincy   (Dodgeville) Dec 13-10
6.  Cory Maxey   (Ithaca)
7.   Tom Pechan   (Riverdale ) Dec 7-0
8.  Jason Denton   (Mauston)
9.   Steve Schank   (Arcadia ) Fall :39
10.   Paul Gehrke   (Auburndale)
11.   Mike Hoskins   (Lancaster) Forfeit 0-0
12.  Jason Grundahl   (Mount Horeb)

152
1.   Shane Dupuis   (Wisconsin Rapids) Dec 8-5
2.  Art Errthumn   (Boscobel)
3.   Ben Baker   (Lancaster) Dec 7-2
4.  Jamie Young   ()
5.   Dennis Wasley   (Holmen) Dec 5-2
6.  Jennings Kettleson   (Onalaska)
7.   Trent Koboski   (Tomah) Dec 2-0 OT
8.  Tom Rothering   (Arcadia )
9.   Mark Pool   (Plymouth) Dec 8-3
10.  Brooke Anderson   (Melrose/Mindoro)
11.   Dale Brueggen   (Cashton) Dec 2-0
12.  Jake Rohne   (Riverdale )

160
1.   Kevin Wilmot   (Rhinelander) Dec 4-2
2.  Steve Payne   (Baraboo)
3.   Travis Olson   (Cuba City) Dec 10-6
4.  Rick Schermerhorn   (La Crosse Central )
7.   Ken Allport   (Shell Lake) Dec 5-3
8.  Scott Wedig   (Darlington)
9.   Travis Blackbourn   (Lancaster) Dec 3-2
10.  Jeremy Fritzgerald   (Boscobel)
11.   Matt Fargen   (Ithaca) Fall 4:32
12.   Corey Furst   (D.C. Everest)

171
1.   Judd Sturm   (Rhinelander) Fall 3:01
2.   Brian Sitts   (Lancaster)
3.   Mike Lorenz   (Boscobel) Major 9-0
4.  Matt Cummings   (Baraboo)
5.   Greg Anderson   (Riverdale ) Major 10-1
6.  Andy Kidder   (Shell Lake)
7.   Andrew Stephenson   (Waunakee) Dec 7-5 OT
8.  Jim Jenkis   (Osceola)
9.   Brian Luebke   (Ozaukee) Dec 4-0
10.  Adam Elsen   (Aquinas)
11.   Chris Olson   (Darlington) Fall 2:52
12.   Dave Delaney   (Tomah)

189
1.   Tim Pedretti   (Holmen) Dec 10-8 OT
2.  Canin Olson   (Dodgeville)
3.   Colin Slaby   (Wisconsin Rapids) Dec 2-0
4.  Sam Statz   (Waunakee)
5.   Matt Brown   (Aquinas) Dec 10-5
6.  Sherman Anderson   (New Lisbon)
7.   Scott Spraugue   (Riverdale ) Fall 1:56
8.   Matt Tellock   ()
9.   Travis Mockler   (Tomah) Fall 4:08
10.   Mike Conrad   (Independence)
11.   Jamie Leuzinger   (Mount Horeb) Fall 2:54
12.   Jerry Finney   (Westby )

275
1.   Jerry Vesperman   (Lancaster) Dec 6-2
2.  Bill Bonlender   (Ozaukee)
5.   Matt Prochnow   (Shell Lake) Fall 5:46
6.   Bill Sallander   (Holmen)
7.   Shawn Benson   (Darlington) Fall 1:56
8.   Ryan Carlson   (La Crosse Logan)
9.   Andy Leisson   (Cashton) Fall 2:58
10.   Bob Mukka   (New Richmond)
11.   Ethan Krueger   (D.C. Everest) Forfeit 0-0
12.  Jason Brady   (GET)

1990 Back To Top

103
1.   Bob Bemis   (Tomah) Dec 9-5
2.  Corey Ruff   (Arcadia )
3.   Trent Spencer   (Baraboo) Dec 4-3 OT
4.  Justin Schroeder   (Sparta)
5.   Russ Kuehn   (Holmen) Fall 3:36
6.   Shane Sparby   (Waunakee)
7.   Luke Thorson   (North Crawford) Dec 8-6
8.  Rob Karl   (Auburndale)
9.   Kevin Wilkinson   (Mount Horeb) Dec 2-0 OT
10.  Scott Bush   ()
11.   Travis Holton   (New Lisbon) Default 0-0
12.  Chuck Radcliff   (Mauston)

112
1.   Troy Spencer   (Baraboo) Dec 7-3
2.  Scott Mathison   (Holmen)
3.   Eric Jetton   (La Crosse Central ) Dec 4-0
4.  Dallas Finch   (Melrose/Mindoro)
5.   Curt Yoose   (Lancaster) Dec 10-4
6.  Shawn Lanser   (Plymouth)
7.   Jason Finch   (Tomah) Dec 4-3
8.  Greg Schmidt   (D.C. Everest)
9.   Matt Cherney   (Auburndale) Major 9-0
10.  Tom Ashley   (Portage )
11.   Bob Minard   (Mauston) Dec 8-7
12.  Greg Korpal   (Arcadia )

119
1.   Travis Spencer   (Baraboo) Dec 5-4
2.  Jon Low   (Aquinas)
3.   Paul Stroede   (Rhinelander) Dec 2-1
4.  Jeff Pedretti   (La Crosse Logan)
5.   Jim Blaskowski   (D.C. Everest) Dec 6-2
6.  Josh Blair   (Boscobel)
7.   Kevin Burkhalter   (Tomah) Dec 3-0
8.  Josh Raab   (Auburndale)
9.   Ty Hopke   (Shell Lake) Dec 7-4
10.  Chad Knecht   (Plymouth)
11.   Dustin Holton   (New Lisbon) Dec 10-3
12.  Mike Polzer   (Mondovi)

125
1.   Jason White   (Wisconsin Rapids) Major 8-0
2.  Mark Beebe   (Plymouth)
3.   Tom Miller   (Mauston) Dec 8-4 OT
4.  Bob Lambert   (Arcadia )
5.   Jeff Erickson   (Sparta) Fall :27
6.   Chad Asher   (Mondovi)
7.   Robert Porteus   (Ozaukee) Dec 6-5
8.  Jerin Zander   (Mount Horeb)
9.   Jeremy Krings   (Auburndale) Dec 8-4
10.  Abe Bagniewski   (La Crosse Central )
11.   Mike Hoskins   (Lancaster) Default 0-0
12.  Todd Hackett   (Riverdale )

130
1.   Corey Georgeson   (Riverdale ) Dec 9-9 OT Criteria
2.  Trevor Pulizzano   (La Crosse Central )
3.   Brent Davenport   (Waunakee) Dec 4-3
4.  Mike Errtheem   (Boscobel)
5.   Shawn Brehm   (Wisconsin Rapids) Dec 10-4
6.  Josh Clary   (Ithaca)
7.   Eric Rebhahn   (Arcadia ) Dec 7-1
8.  Trevor Olson   (North Crawford)
9.   Al Spors   (Melrose/Mindoro) Fall :59
10.   Kevin Thicke   (Aquinas)
11.   Jesse Schult   (Mount Horeb) Major 10-0
12.  Horb Brian Lobner   (Auburndale)

135
1.   Jere Hamel   (Wisconsin Rapids) Fall 3:01
2.   Dale Martin   (Riverdale )
3.   Jason Lockington   (Arcadia ) Dec 5-3
4.  Chris Bahr   (La Crosse Central )
5.   Joe Simonson   (Westby ) Major 13-3
6.  Mark Johansen   (Baraboo)
7.   Kurt Southworth   (New Lisbon) Dec 6-5
8.  Jeff Muench   (Boscobel)
9.   Harry Hellen   (Dodgeville) Major 9-1
10.  Eric Larson   (La Crosse Logan)
11.   Ryan Cox   (Lancaster) Default 0-0
12.  Mike Buhr   (Wisconsin Dells)

140
1.   Greg Landon   (Lancaster) Dec 6-2
2.  Kevin Engelien   (Wisconsin Rapids)
5.   Ryan Peterson   (New Richmond) Dec 11-10 OT
6.  Chad Boardman   (Baraboo)
7.   Jeff Martin   (Richmond) Dec 8-3
8.  Dale Brueggen   (Cashton)
9.   Trent Koboski   (Tomah) Dec 1-0
10.  Cory Maxey   (Ithaca)
11.   Mark Running   (La Crosse Logan) Fall 4:35
12.   Steve Chrisman   (Holmen)

145
1.   Greg Bisch   (Baraboo) Dec 7-6
2.  Dan Enz   (Rhinelander)
3.   Andy Jungwirth   (Wisconsin Rapids) Dec 3-0
4.  Jamie Young   ()
5.   Jason Atkinson   (Holmen) Dec 5-3
6.  Keith Backhaus   (Plymouth)
7.   Doug Chellevold   (Darlington) Dec 6-5 OT
8.  Jed Biever   (Random Lake)
9.   Travis Blackbourn   (Lancaster) Dec 4-3
10.  Tom Rothering   (Arcadia )
11.   Ashley Barbian   (Waunakee) Forfeit 0-0
12.  Dana Stoner   (GET)

152
1.   Rob Kimpel   (Sparta) Dec 5-4
2.  Kevin Wilmot   (Rhinelander)
3.   Rick Schermerhorn   (La Crosse Central ) Fall 3:44
4.   Mike Moll   (Mount Horeb)
5.   Jeremy Bonifas   (Portage ) Fall 1:07
6.   Jesse Finney   (Westby )
7.   Scott Wedig   (Darlington) Dec 11-7
8.  Sean Case   (Richmond)
9.   Mark Barreau   (Weston) Dec 6-5
10.  Tim Dowty   (D.C. Everest)
11.   Mark Pool   (Plymouth) DBD 0-0
12.  Andrew Stephenson   (Waunakee)

160
1.   Chad Chellevold   (Darlington) Fall 3:03
2.   Brad Nichols   (GET)
5.   Tracy Rysewyk   (Rhinelander) Dec 10-3
6.  Jason Kimball   (Wisconsin Dells)
7.   Ryan Langan   (La Crosse Central ) Dec 3-2
8.  Nathaniel Melton   (Shell Lake)
9.   John Rundahl   (Westby ) Dec 5-2
10.  Todd Bell   (Boscobel)
11.   Matt Kuehl   (D.C. Everest) Dec 8-3
12.  Benito Cerda-Reyes   (Sparta)

171
1.   Larry Green   (Darlington) Dec 7-0
2.  Jason Wenzel   (Portage )
3.   Brandon Penzkover   (Mauston) Dec 6-3
4.  Garrett Depies   (Random Lake)
5.   Brian Sitts   (Lancaster) Fall 2:06
6.   Andy Kidder   (Shell Lake)
7.   Robin Reeson   (Dodgeville) Dec 9-8 OT
8.  Tim Pedretti   (Holmen)
9.   Jamie Nutter   (North Crawford) Major 9-1
10.  Judd Sturm   (Rhinelander)
11.   Colin Slaby   (Wisconsin Rapids) Dec 13-8
12.  Greg Anderson   (Riverdale )

189
1.   Ryan Fitzgerald   (Boscobel) Fall 2:06
2.   Charlie Schwabenbauer   (Holmen)
5.   Tim Miller   (Ozaukee) Dec 7-5
6.  Sherman Anderson   (New Lisbon)
7.   Stacy Lafferty   (Rhinelander) Fall 2:05
8.   Tim Wollmer   (Mauston)
9.   Scott Sprague   (Richmond) Dec 8-1
10.  Travis Zupanc   ()
11.   Mitch Redcloud   (Wisconsin Rapids) Fall 4:09
12.   Rich Mason   (North Crawford)

275
1.   Jason Maniecki   (Wisconsin Dells) Fall 3:27
2.   Mike Brueggen   (Cashton)
3.   Ed Youngs   (Tomah) Major 8-0
4.  Bill Bonlender   (Ozaukee)
5.   Paul Habeck   (Random Lake) Dec 5-3
6.  Todd Halbur   (Wisconsin Rapids)
7.   Scott Hartung   (Melrose/Mindoro) Dec 6-4
8.  Kyle Kaalele   (New Lisbon)
9.   Randy Gasser   (Baraboo) Dec 13-6
10.  Jerry Vesperman   (Lancaster)
11.   Matt Prochnow   (Shell Lake) Dec 6-0
12.  Tim Shoenherr   (Stratford)

1989 Back To Top

103
1.   Troy Spencer   (Baraboo) Dec 7-2
2.  Dallas Finch   (Melrose/Mindoro)
3.   Eric Jetton   (La Crosse Central ) Fall 2:39
4.   Mike Polzer   (Mondovi)
5.   Greg Schmidt   (D.C. Everest) Dec 6-2
6.  Carl Mattke   (Portage )
7.   Grant Leverty   (New Richmond) Dec 6-3
8.  Justin Schroeder   (Sparta)
9.   Corey Ruff   (Arcadia ) Major 12-4
10.  John Langeberg   (Assumption)
11.   Russ Kuehn   (Holmen) Dec 8-6
12.  Rob Nechkash   (Riverdale )

112
1.   Greg Gibbons   (Arcadia ) Major 10-1
2.  Mike Edl   (Dodgeville)
3.   Jon Low   (Aquinas) Dec 1-0
4.  Paul Stroede   (Rhinelander)
5.   Jason White   (Wisconsin Rapids) Dec 3-0 OT
6.  Scott Mathison   (Holmen)
7.   Jessie Kellogg   (Boscobel) Dec 7-2
8.  Jeff Pedretti   (La Crosse Logan)
9.   Rick Colby   (Adams-Friendship) Dec 6-1
10.  Ted Akina   (Mondovi)
11.   Robert Porteus   (Ozaukee) Major 14-4
12.  Kevin Burhalter   (Tomah)

119
1.   Dave Marsolek   (Independence) Dec 12-8
2.  Scott Wirkus   (Edgar)
3.   Paul Kreutzer   (Wisconsin Rapids) Default 0-0
4.  Travis Spencer   (Baraboo)
7.   Brent Davenport   (Waunakee) Dec 7-6
8.  Leon Bass   (Portage )
9.   Chad Asher   (Mondovi) Dec 5-2
10.  Josh Blair   (Boscobel)
11.   Bob Lambert   (Arcadia ) Major 16-2
12.  Rick Bailey   (La Crosse Central )

125
1.   Dave Gause   (Wisconsin Rapids) Fall :45
2.   Brad Dews   (D.C. Everest)
3.   Grady Blaschko   (Arcadia ) Default 0-0
4.  John Finch   (Melrose/Mindoro)
5.   Jeff Erickson   (Sparta) Dec 4-3
6.  Chris Bahr   (La Crosse Central )
7.   Mike Errtheem   (Boscobel) Dec 6-5
8.  Tracy Tobin   (Holmen)
9.   Jim Halvorsen   (Darlington) Dec 8-4
10.  Craig Twinde   (La Crosse Logan)
11.   Dale Lund   (North Crawford) Default 0-0
12.  Unknown Unknown   (Unknown School)

130
1.   Jere Hamel   (Wisconsin Rapids) Fall 2:45
2.   Trevor Pulizzano   (La Crosse Central )
3.   Corey Georgeson   (Riverdale ) Dec 10-8
4.  Jason Lockington   (Arcadia )
5.   Ray Kirchoff   (North Crawford) Default 0-0
6.  Brian Thielmann   (Ithaca)
7.   Tim Kaufman   (Holmen) Dec 9-4
8.  Kevin Wilmot   (Rhinelander)
9.   James Schanen   (Ozaukee) Major 8-0
10.  Mike Hutchens   (Mauston)
11.   Al Spors   (Melrose/Mindoro) Default 0-0
12.  Unknown Unknown   (Unknown School)

135
1.   Jeff Bertram   (Aquinas) Dec 17-10
2.  Greg Landon   (Lancaster)
3.   Dale Martin   (Riverdale ) Dec 5-4
4.  Jeff Foss   (Tomah)
7.   John Morgan   (Random Lake) Dec 4-3
8.  Kevin Engelien   (Wisconsin Rapids)
9.   Mark Rielly   (Darlington) Dec 7-4
10.  Dan Enz   (Rhinelander)
11.   Mark Pokes   (La Crosse Central ) Fall 3:28
12.   Mark Johansen   (Baraboo)

140
1.   Ron Schimberg   (Ozaukee) Dec 13-7
2.  Jeff Martin   (Riverdale )
3.   Matt Wermund   (Weston) Dec 7-3
4.  Jason Van Galder   (D.C. Everest)
5.   Roy Riehle   (Edgar) Dec 6-3
6.  Dana Stoner   (GET)
7.   Scott Kyser   (Melrose/Mindoro) Dec 5-0
8.  Jesse Finney   (Westby )
9.   Roger Smith   (Holmen) Major 12-3
10.  Jason Back   (Independence)

145
1.   Travis Mahutga   (GET) Dec 10-3
2.  Garren Gribble   (Riverdale )
3.   Dean Grisar   (Rhinelander) Dec 6-4
4.  Martin Hagen   (Mauston)
5.   Mike McQuillan   (Boscobel) Major 10-0
6.  Jed Biever   (Random Lake)
7.   Mark Barreau   (Weston) Dec 4-1
8.  Brent Swanson   (New Richmond)
9.   Greg Bisch   (Baraboo) Dec 6-5
10.  Jason Atkinson   (Holmen)
11.   Chad Van Tassel   (Adams-Friendship) Dec 7-4
12.  Scott Wedig   (Darlington)

152
1.   Ryan Lord   (Ithaca) Dec 5-4 OT
2.  Dan Pieper   ()
3.   Chad Chellevold   (Darlington) Major 15-6
4.  Gary Depies   (Random Lake)
5.   Phil Wolf   (Lancaster) Default 0-0
6.  Jeremy Bonifas   (Portage )
7.   Rob Kimpel   (Sparta) Fall 2:52
8.   Eric Errtheem   (Boscobel)
9.   Ken Imhoff   (Edgar) Dec 5-4 OT
10.  Bob Chitwood   (Riverdale )
11.   Rick Schermerhorn   (La Crosse Central ) Dec 5-3
12.  Ashley Barbian   (Waunakee)

160
1.   Bob Elsen   (Wisconsin Rapids) Default 0-0
2.  Davis Fahm   (Edgar)
3.   Brett Scarborough   (Baraboo) Fall 3:14
4.   Peter Schroeder   (Mauston)
5.   Scott Shaver   (La Crosse Logan) Tech Fall 15-0
6.  David Halverson   (GET)
7.   Tony Jones   (Random Lake) Dec 7-5
8.  Robin Reeson   (Darlington)
9.   Joe Schiling   (Darlington) Fall 2:24
10.   Tracy Rysewyk   (Rhinelander)
11.   Jason Windsor   (Melrose/Mindoro) Dec 6-4
12.  Chad Anderson   (Holmen)

171
1.   Joey Heil   (Edgar) Dec 4-1
2.  Duane Dubiel   (Independence)
3.   Dan Durst   (Ithaca) Dec 6-2
4.  Larry Green   (Darlington)
5.   Brian Weaver   (La Crosse Central ) Dec 4-1
6.  Chris Flint   (Mauston)
7.   Jarrett Depies   (Rhinelander) Dec 6-3
8.  Jarrett Lettner   (Arcadia )
9.   Brian Sitts   (Lancaster) Major 8-0
10.  Les Harsch   (Mondovi)
11.   Chris Johnson   (Rushford) Dec 6-2
12.  Mike Lorenz   (Boscobel)

189
1.   Colin Green   (Westby ) Dec 11-9
2.  Scott Weaver   (La Crosse Central )
3.   John Troxel   (Riverdale ) Dec 11-4
4.  Troy Rusewyk   (Rhinelander)
5.   Darrel Toller   (D.C. Everest) Fall 2:04
6.   Scott Holt   (Baraboo)
7.   Ryan Fitzgerald   (Boscobel) Fall 4:34
8.   Tim Miller   (Ozaukee)
9.   Matt Hirsch-Johnson   (Aquinas) Dec 5-2
10.  Hannibal Bray   (Mauston)
11.   Bret Everson   (Mondovi) Dec 5-4
12.  Greg Miller   ()

275
1.   Ben Hoffman   (Edgar) Fall 1:38
2.   Dan Ehrenberger   (La Crosse Central )
3.   Jaysen Schaller   (Riverdale ) Dec 10-4
4.  Harold Mathews   (Aquinas)
5.   Todd Caber   (Rhinelander) Default 0-0
6.  Mark Denk   (Mondovi)
7.   Paul Stephens   (North Crawford) Fall 2:29
8.   Randy Gasser   (Baraboo)
9.   Dale Borreson   (Holmen) Fall 4:40
10.   Ed Youngs   (Tomah)
11.   Josh Biser   (Ithaca) Fall 1:45
12.   Scott Hartung   (Melrose/Mindoro)

1988 Back To Top

103
1.   Mike Edl   (Dodgeville) Fall 2:42
2.   Greg Gibbons   (Arcadia )
3.   Jon Low   (Aquinas) Dec 6-3
4.  Jim Blaskowski   (D.C. Everest)
5.   Rick Colby   (Adams-Friendship) Major 10-0
6.  Kurt Mallot   (Dodgeville)
7.   Paul Stroede   (Rhinelander) Dec 4-3
8.  Wes Gardner   ()
9.   Eric Vesperman   (Lancaster) Dec 14-7
10.  Kevin Dawson   (New Lisbon)
11.   Kevin Burkhalter   (Tomah) Dec 6-5
12.  Robert Porteus   (Ozaukee)

112
1.   Tom Konter   (Independence) Major 10-1
2.  Brad Drews   (D.C. Everest)
5.   Scott Mathison   (Holmen) Dec 11-8
6.  Scott Wirkus   (Edgerton)
7.   Gary Ward   (Boscobel) Fall 3:15
8.   Peter Hurth   (Random Lake)
9.   Ted Akina   (Mondovi) Dec 8-2
10.  Troy Anderson   (Onalaska)
11.   Dave Furno   (Lancaster) Default 0-0
12.  Unknown Unknown   (Unknown School)

119
1.   Joe Becker   (Mondovi) Dec 14-7
2.  Kurt Rule   (Dodgeville)
3.   Brady Blaschko   (Arcadia ) Fall 3:53
4.   Jon Elliott   (Rhinelander)
5.   Trevor Pulizzano   (La Crosse Central ) Dec 6-1
6.  Joe Koch   (Ithaca)
7.   Jon Finch   (Melrose/Mindoro) Dec 5-3
8.  Jim Halverson   (Darlington)
9.   Dave Masolek   (Independence) Major 13-4
10.  Dale Lund   (North Crawford)
11.   Brian Crapp   (Lancaster) Dec 11-5
12.  James Schanen   (Ozaukee)

125
1.   Adam Patros   (Holmen) Dec 5-2
2.  Jeff Bertram   (Aquinas)
3.   Joel Dutton   (Sparta) Dec 10-4
4.  Heath Shawley   (Melrose/Mindoro)
5.   Corey Georgeson   (Riverdale ) Dec 8-6
6.  Greg Landon   (Lancaster)
7.   Wayne Wasley   (Dodgeville) Major 9-1
8.  Jason Back   (Independence)
9.   Doug Nelson   (Ithaca) Dec 1-0
10.  Shane Buros   (Westby )
11.   Jason Lockington   (Arcadia ) Dec 5-2
12.  Joe Schultz   (Adams-Friendship)

130
1.   Mike Hady   (North Crawford) Dec 7-0
2.  Jeff Foss   (Tomah)
5.   Bill Guza   (Independence) Dec 2-0
6.  Mike McQuillan   (Boscobel)
7.   Doug Timmens   (Dodgeville) Dec 6-3
8.  Al Spors   (Melrose/Mindoro)
9.   Jay Benson   (Random Lake) Major 9-1
10.  Jesse Finney   (Westby )
11.   Tim Kaufman   (Holmen) Fall 3:12
12.   Jeff Erickson   (Sparta)

135
1.   Jim Wolf   (Lancaster) Major 16-8
2.  Donovan Nalepinski   (Riverdale )
3.   Tim Skroch   (Independence) Dec 7-3
4.  Jeff Grundahl   (Mount Horeb)
7.   Mike Linahan   (Tomah) Fall 5:43
8.   Mark Rielly   (Darlington)
9.   Jason Van Galder   (D.C. Everest) Tech Fall 15-0
10.  Dominic Ablebinger   (Mondovi)
11.   Scott Fernholz   (Arcadia ) Fall 4:40
12.   John Morgan   (Random Lake)

140
1.   Todd English   (Aquinas) Dec 1-0
2.  Paul Blaskowski   (D.C. Everest)
3.   Ron Schimberg   (Ozaukee) Dec 6-4
4.  Dan Schiller   ()
5.   Scott Sonsalla   (Independence) Fall 7:31 OT
6.   Ashley Barbarian   (Waunakee)
7.   Greg Zielke   (Holmen) Dec 3-1
8.  Garren Gribble   (Riverdale )
9.   Dean Grisa   (Rhinelander) Dec 10-7
10.  Mike West   (Dodgeville)
11.   Eric Errtheem   (Boscobel) Dec 5-1
12.  Steve Payne   (Baraboo)

145
1.   Craig Rieber   (Holmen) Dec 4-1
2.  Phil Wolf   (Lancaster)
3.   Ryan Lord   (Ithaca) Dec 3-2
4.  Mike Lietke   (La Crosse Central )
7.   Chad Chellevold   (Darlington) Dec 8-2
8.  Matt Johnson   (Waunakee)
9.   Rob Kimpel   (Sparta) Dec 7-5
10.  Chad Scott   (Tomah)
11.   Jeff Martin   (Riverdale ) Dec 17-11
12.  Chris Novinska   (La Crosse Logan)

152
1.   Lance Schmitt   (Aquinas) Dec 3-2
2.  Chris Buckley   (Sparta)
3.   Shawn Updike   (Boscobel) Major 12-0
4.  Chris Olson   (Lancaster)
5.   Dave Burbie   (Rhinelander) Dec 6-1
6.  Brad Staats   (Baraboo)
7.   Greg Powers   (New Richmond) Dec 8-3
8.  Chris Wehrenburg   (La Crosse Logan)
9.   Ken Imhoff   (Edgar) Dec 7-2
10.  Pete Zapuchlak   (Wisconsin Dells)
11.   Jeff Acker   (Waunakee) Dec 10-4
12.  Joe Langeberg   (Assumption)

160
1.   Kevin Colburn   (Aquinas) Dec 3-2
2.  Paul Sullivan   (Holmen)
3.   Gary Depies   (Random Lake) Dec 13-7
4.  Tyler Blackbourn   (Lancaster)
5.   Nick Brickl   (Riverdale ) Dec 12-8
6.  Brett Roszell   (Mondovi)
7.   Larry Greene   (Darlington) Major 10-2
8.  Travis Upshall   (Mount Horeb)
9.   Travis Holt   (Baraboo) Dec 12-6
10.  Eugene Rotering   (Independence)
11.   David Frahm   (Edgar) Default 0-0
12.  Joel Refsnider   (New Richmond)

171
1.   Duane Dubiel   (Independence) Dec 9-6
2.  John Troxel   (Riverdale )
3.   Rick Dobbs   (Melrose/Mindoro) Dec 7-0
4.  Dan Durst   (Ithaca)
5.   Randy Roth   (Boscobel) Default 0-0
6.  Joey Heil   (Edgar)
7.   Brian Weaver   (La Crosse Central ) Dec 12-5
8.  Eric Nockels   (Sparta)
9.   Bob Wirth   (New Richmond) Major 11-1
10.  Rich Sandberg   (Rhinelander)
11.   Darren Springborn   (Holmen) Default 0-0
12.  Tony Jones   (Random Lake)

189
1.   Paul Elsen   (Assumption) Major 16-3
2.  Troy Rysewyk   (Rhinelander)
3.   Colin Green   (Westby ) Dec 8-6
4.  Doug Clary   (Mount Horeb)
5.   Andy Bonlender   (Ozaukee) Fall 4:18
6.   Dennis Parmenter   (Melrose/Mindoro)
7.   Brian Leuck   (Aquinas) Dec 4-1
8.  Jay Laumb   (Rushford)
9.   John Borth   (D.C. Everest) Dec 10-8
10.  Scott Weaver   (La Crosse Central )
11.   John Easterly   (Adams-Friendship) Major 16-6
12.  Brent Everson   (Mondovi)

275
1.   Terry Smith   (Sparta) Dec 3-2
2.  Ben Hoffman   (Edgar)
3.   Cory Brye   (Westby ) Default 0-0
4.  Harold Mathews   (Aquinas)
5.   Tony Lamb   (Assumption) Fall 2:53
6.   Bob Mechum   (Waunakee)
7.   Todd Gaber   (Rhinelander) Dec 4-0
8.  Dan Bautch   (Melrose/Mindoro)
9.   Walter Weise   (Adams-Friendship) Dec 9-4
10.  Mark Denk   (Mondovi)
11.   Jason Greener   (Riverdale ) Fall 1:26
12.   Jeremy Fisher   (La Crosse Central )

1987 Back To Top

105
3.   John Herman   (Riverdale ) Fall 2:58
4.   Tom Konter   (Independence)
5.   Jere Hammel   (Wisconsin Rapids) Dec 3-2
6.  Derrick Meyer   ()
7.   Aaron Rassmunsen   (La Crosse Central ) Fall 2:40
8.   Mike Wilson   (La Crosse Logan)
9.   Jon Finch   (Melrose/Mindoro) Fall 4:18
10.   Kurt Malott   (Darlington)
11.   Pat Kelley   (New Lisbon) Fall 4:09
12.   Troy Pellowski   (Arcadia )

112
1.   Dan Miller   (Mauston) Dec 8-4
2.  Jeff Bertram   (Aquinas)
5.   John Young   (Baraboo) Dec 8-2
6.  Jim Halverson   (Darlington)
7.   Kurt Rule   (Dodgeville) Dec 8-5
8.  Robbie Benson   (New Lisbon)
9.   Brian Thielmann   (Ithaca) Major 14-5
10.  Jason Melby   (La Crosse Logan)
11.   Joe Becker   (Mondovi) Forfeit 0-0
12.  Joe Schultz   (Adams-Friendship)

119
1.   Jeff Bubolz   (Wisconsin Rapids) Major 9-1
2.  Joel Dutton   (Sparta)
3.   Scott Glass   (Riverdale ) Dec 6-3
4.  Jamie Dunse   (Baraboo)
5.   Jeff Wirnsberger   (La Crosse Central ) Dec 4-1 OT
6.  Cory Besl   (La Crosse Logan)
7.   Bill Tylee   (New Richmond) Dec 7-4
8.  Adam Patros   (Holmen)
11.   Greg Landon   (Lancaster) Fall 1:55
12.   Pat Wagner   (Onalaska)

126
1.   Marty Becker   (Melrose/Mindoro) Dec 6-2 OT
2.  Tom Kreuzer   (Westby )
3.   Jim Wolf   (Lancaster) Fall 3:53
4.   Dave Becker   (New Richmond)
5.   Randy Scott   (Tomah) Fall 1:49
6.   Todd Pelot   (Wisconsin Rapids)
7.   Hertz Skaer   (Mauston) Major 13-0
8.  Doug Timmens   (Dodgeville)
9.   Bill Guza   (Independence) Fall 2:47
10.   Dean Schiller   ()
11.   Vance Breckenridge   (Carrollton) Dec 6-1
12.  Jason Van Galder   (D.C. Everest)

132
1.   Todd English   (Aquinas) Major 10-0
2.  Cory Andre   (Arcadia )
3.   Paul Blaskowski   (D.C. Everest) Dec 1-0 OT
4.  Scott Springer   (Wisconsin Rapids)
5.   Steve Shie   (Tomah) Major 13-3
6.  Reggie Reeson   (Dodgeville)
7.   Steve Kautz   (Darlington) Major 8-0
8.  Jay Kaemmerling   (New Richmond)
9.   Donovan Nalepinski   (Riverdale ) Dec 6-4
10.  Greg Zielke   (Holmen)
11.   John Webb   (Wisconsin Rapids) Default 0-0
12.  Todd Dolata   (Adams-Friendship)

138
1.   Dave Pope   (New Richmond) Dec 7-6
2.  Lance Schmitt   (Aquinas)
3.   Mike Manderfeld   (Carrollton) Dec 3-0
4.  Ryan Lord   (Ithaca)
5.   Garren Gribble   (Riverdale ) Default 0-0
6.  Phil Wolf   (Lancaster)
7.   Craig Rieber   (Holmen) Dec 6-4
8.  Carl Peterson   (Melrose/Mindoro)
9.   Steve Schoenholz   (Wisconsin Rapids) Dec 6-0
10.  Paul Rodack   (Adams-Friendship)
11.   Kurt Erickson   (Sparta) Dec 2-0
12.  Jeff Wakefield   (Wisconsin Dells)

145
1.   Mike Shumaker   (New Richmond) Major 16-5
2.  Travis Clary   (Ithaca)
3.   Steve Kimpel   (Sparta) Major 16-3
4.  Joby Blaken   (Melrose/Mindoro)
5.   Heath Graves   (La Crosse Logan) Default 0-0
6.  Kevin Carlisle   (Aquinas)
7.   Rory Kujak   (Arcadia ) Dec 4-1
8.  Pat Boyle   (Darlington)
11.   Mike Lietke   (La Crosse Central ) Default 0-0
12.  Pete Jungwirth   (Wisconsin Rapids)

155
1.   Jamie Heise   (Schofield) Dec 9-6
2.  Paul Sullivan   (Holmen)
3.   Mike Harper   (Darlington) Fall :45
4.   Tim Pierce   (Tomah)
5.   Kevin Colburn   (Aquinas) Default 0-0
6.  Rob Schimberg   (Ozaukee)
9.   Todd Reigard   (Mauston) Dec 5-2
10.  Chris Buckley   (Sparta)
11.   Carl Sendelbach   (Arcadia ) Dec 6-3
12.  Steve Berger   (Melrose/Mindoro)

167
1.   Troy Hauser   (Holmen) Dec 7-2
2.  Rick Rueth   ()
3.   Larry Lawinger   (Dodgeville) Dec 2-1
4.  Tim Fish   (Wisconsin Dells)
5.   Jerrod Braund   (Onalaska) Default 0-0
6.  Bart Bosman   (D.C. Everest)
7.   Jay Szelagowski   (Wisconsin Rapids) Fall 2:23
8.   Dwayne Dubiel   (Independence)
9.   Bob Wirth   (New Richmond) Dec 6-5
10.  Keith Rielly   (Darlington)
11.   Brian Stanley   (Adams-Friendship) Fall 2:48
12.   Steve Maxwell   (Baraboo)

185
1.   T.D. Biegel   (Wisconsin Rapids) Major 14-5
2.  Chris Zielke   (Holmen)
3.   Iver Rondestvedt   (La Crosse Central ) Dec 4-1
4.  Rob Fox   (D.C. Everest)
5.   Shawn Anderson   (New Lisbon) Dec 11-4
6.  Doug Roehl   ()
7.   Mike Subjek   (Aquinas) Major 24-13
8.  Dave Refsnider   (New Richmond)
9.   Kyle Brownell   (La Crosse Logan) Dec 8-6
10.  John Easterly   (Adams-Friendship)
11.   Eric Sundby   (Mondovi) Default 0-0
12.  Andy Palhamus   (Sparta)

275
1.   Rocky Biegel   (Wisconsin Rapids) Fall 3:59
2.   Terry Smith   (Sparta)
3.   Pat McGettigan   (Darlington) Dec 7-6
4.  Kurt Hines   (Arcadia )
5.   Mark Jones   (Riverdale ) Fall 2:24
6.   Eric Payne   (Holmen)
7.   Cory Brye   (Westby ) Dec 4-1
8.  John Massey   (D.C. Everest)
9.   Todd Valentine   (La Crosse Logan) Fall 1:34
10.   Al Brown   (La Crosse Central )
11.   Harold Matthews   (Aquinas) Dec 13-6
12.  Josh Opperman   (Baraboo)

98
1.   Greg Gibbons   (Arcadia ) Dec 5-2
2.  Jason White   (Wisconsin Rapids)
3.   Joe Koch   (Ithaca) Dec 4-3
4.  Bob Pratt   (La Crosse Central )
5.   Bret Dow   (Adams-Friendship) Dec 7-6
6.  Dave Marsolek   (Independence)
7.   Mike Dell   (Dodgeville) Fall 1:26
8.   Kevin Burhalter   (Tomah)
9.   Brad Drews   (D.C. Everest) Dec 4-2
10.  Wes Gardner   ()

1986 Back To Top

105
1.   Tim Anderson   (Rushford) Major 11-0
2.  Dave Gause   (Wisconsin Rapids)
3.   Joel Dutton   (Sparta) Major 8-0
4.  Heath Shawley   (Melrose/Mindoro)
5.   John Herman   (Riverdale ) Default 0-0
6.  Steve Woodard   (Mauston)
7.   Wayne Wasley   (Dodgeville) Dec 7-5
8.  Jeff Foss   (Tomah)
9.   John Young   (Baraboo) Dec 2-1
10.  Adam Patros   (Holmen)
11.   Brad Kampa   (Arcadia ) Fall 2:58
12.   Doug Nelson   (Ithaca)

112
1.   Nike Nockels   (Aquinas) Dec 2-1 OT
2.  Jon Gause   (Wisconsin Rapids)
3.   Dale Pehler   (Arcadia ) Major 8-0
4.  Jon Nelson   (Prairie du Chien)
5.   Dan Miller   (Mauston) Fall :47
6.   Mike Stemper   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
7.   Kirk Zempel   (Mount Horeb) Dec 10-5
8.  Bill Guza   (Independence)
9.   Scott Glass   (Riverdale ) Fall 2:57
10.   Cory Besl   (La Crosse Logan)
11.   Rob Darragh   (D.C. Everest) Dec 7-5
12.  Chris Ladwig   (De Soto)

119
1.   Jeff Bubolz   (Wisconsin Rapids) Dec 10-3
2.  Bill Polzer   (Mondovi)
3.   Jeff Colling   (Aquinas) Dec 7-2
4.  Mark McQuade   (Boscobel)
5.   Jeff Wakefield   (Wisconsin Dells) Dec 11-4
6.  Phil Wolf   (Lancaster)
7.   Hertz Skaer   (Mauston) Dec 11-8
8.  Dave Rule   (Dodgeville)
9.   Don Elliot   (Riverdale ) Major 9-0
10.  Steve Shie   (Tomah)
11.   Todd Langhehr   (Bangor) Dec 8-3
12.  Scott Sonsalla   (Independence)

126
1.   Mike Centanni   (Baraboo) Dec 3-0
2.  Todd English   (Aquinas)
3.   Randy Scott   (Tomah) Default 0-0
4.  Dan Woychlk   (Arcadia )
5.   Todd Kuehnhold   (Wisconsin Rapids) Dec 3-1
6.  Tom Kruezer   (Westby )
7.   Ron Miller   (D.C. Everest) Default 0-0
8.  Darin Miller   (Dodgeville)
9.   Marty Becker   (Melrose/Mindoro) Major 12-2
10.  Dave Becker   (New Richmond)
11.   Ryan Lord   (Ithaca) Dec 4-2
12.  Brian LaFleur   (Unknown School)

132
1.   Scott Salek   (Melrose/Mindoro) Major 11-1
2.  Steve Shoeholtz   (Wisconsin Rapids)
3.   Travis Clary   (Ithaca) Dec 11-7
4.  Bill Lalk   (Mauston)
5.   Garren Gribble   (Riverdale ) Dec 4-3
6.  Damon Cronce   (D.C. Everest)
7.   Lance Schmitt   (Aquinas) Dec 6-2 OT
8.  Tony Klaseus   (Chaska)
9.   Dave Yoose   (Lancaster) Dec 3-2
10.  Dave Pope   (New Richmond)
11.   Sean Updike   (Dodgeville) Dec 10-3
12.  Rich Clark   (Boscobel)

138
1.   Tracy Nelson   (Wisconsin Dells) Dec 5-4
2.  Ken Anderson   (Ithaca)
3.   Mike Schultz   (Chaska) Dec 2-0
4.  Kevin Carlisle   (Aquinas)
5.   Mike Bance   (Mauston) Fall 3:53
6.   Carl Peterson   (Melrose/Mindoro)
7.   Eric Reukauf   (Dodgeville) Fall 4:57
8.   Paul Pieron   (Ozaukee)
9.   Jason Sobotta   (Arcadia ) Major 9-0
10.  Carl Siegenthaler   (Darlington)
11.   Ryan Schmitz   (Caledonia/Houston/Spring Grove) Dec 10-3
12.  John Donskey   (Sparta)

145
1.   Jamie Heise   (D.C. Everest) Dec 8-3
2.  Scott Kimpel   (Sparta)
3.   Tim Fish   (Wisconsin Dells) Dec 2-0
4.  Scott Borcherding   (Dodgeville)
5.   Terry Dobbs   (Ithaca) Dec 7-1
6.  Paul Sullivan   (Holmen)
7.   Todd Brehn   (Wisconsin Rapids) Dec 4-3
8.  Gregg Korn   (Westby )
9.   Levi Heffner   (Riverdale ) Dec 4-0
10.  Roy Kujak   (Arcadia )
11.   Ryan Schmitz   (Caledonia/Houston/Spring Grove) Dec 7-0
12.  Heath Graves   (La Crosse Logan)

155
1.   John Harms   (Baraboo) Dec 9-7
2.  Troy Hauser   (Holmen)
3.   Bart Bosman   (D.C. Everest) Dec 3-1
4.  Mark Lubek   (Wisconsin Rapids)
5.   Troy Clary   (Ithaca) Dec 7-2
6.  Craig Fortun   (Westby )
7.   Mike Matcher   (Independence) Major 9-0
8.  Lance Kinney   (Mount Horeb)
9.   Jeff Webb   (Wisconsin Dells) Dec 4-0
10.  Jeff Skemp   (Aquinas)
11.   Joe Cleminski   (Arcadia ) Dec 5-4
12.  Todd Reigard   (Mauston)

167
1.   Heath Meyer   (Westby ) Dec 10-4
2.  T.D. Biegel   (Wisconsin Rapids)
3.   Joe Tomaloff   (Mauston) Dec 7-3
4.  Matt Stemper   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
5.   Sean Korte   (Aquinas) Default 0-0
6.  Bruce Hoesley   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
7.   Jerrod Braund   (Onalaska) Major 12-4
8.  Rob Fox   (D.C. Everest)
9.   Jerry Krueger   (Baraboo) Major 9-0
10.  John Venner   (De Soto)
11.   Andy Polhamus   (Sparta) Dec 8-2
12.  Larry Lawinger   (Dodgeville)

185
1.   Steve Hougum   (Westby ) Fall 5:18
2.   Kelly Schissel   (Prairie du Chien)
3.   Pat McGettigan   (Darlington) Dec 6-5
4.  Bob Logan   (Wisconsin Dells)
5.   Daron King   (Dodgeville) Major 8-0
6.  Tim Holasek   (Chaska)
7.   Chris Zelke   (Holmen) Tech Fall 17-2
8.  Tim Disrud   (Mount Horeb)
9.   Clint Rau   (Ozaukee) Default 0-0
10.  Brad Nelson   (Arcadia )
11.   Chris Cooley   (Boscobel) Major 16-3
12.  Don Tessman   (D.C. Everest)

275
1.   Rocky Biegel   (Wisconsin Rapids) Default 0-0
2.  Terry Smith   (Sparta)
3.   Glen Woychik   (Independence) Fall 4:46
4.   Corey Brye   (Westby )
5.   Stephan Jordahl   (Rushford) n/a 0-0
6.  Dave Steinberg   (Prairie du Chien)
7.   Craig Oertel   (D.C. Everest) Major 11-0
8.  Todd Valentine   (La Crosse Logan)
9.   Bryan Schultz   (Tomah) Fall 2:13
10.   Toby Denstad   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
11.   Eric Payne   (Holmen) Dec 7-5
12.  Mike Cox   (Lancaster)

98
1.   Tom Konter   (Independence) Fall 5:19
2.   Jeff Bertram   (Aquinas)
3.   Shane Brown   (D.C. Everest) Dec 6-4
4.  Joe Rumsey   (Wisconsin Rapids)
5.   Gary Ward   (Boscobel) Fall 3:15
6.   Kurt Mallot   (Darlington)
7.   Jim Fritz   (Chaska) Fall 3:51
8.   Greg Gibbons   (Arcadia )
9.   Mike Martin   (Riverdale ) Dec 5-1
10.  John Finch   (Melrose/Mindoro)
11.   Mike Edl   (Dodgeville) Fall 2:44
12.   Joe Koch   (Ithaca)

1985 Back To Top

105
1.   Jerrod Haag   (Holmen) Dec 1-0
2.  Jay Kaemmerling   (New Richmond)
3.   Bill Polzer   (Mondovi) Fall 4:37
4.   Jason Janusheske   (Sparta)
5.   Cory Besl   (La Crosse Logan) Dec 3-1
6.  Rob Darragh   (D.C. Everest)
7.   Chris Ladwig   (De Soto) Dec 8-6
8.  David Deimore   (Wisconsin Dells)

112
1.   Scott Vatland   (Westby ) Dec 9-4
2.  Jim Wolf   (Lancaster)
3.   Paul De Carlo   (D.C. Everest) Major 15-5
4.  Tom Wuensch   (La Crosse Logan)
5.   Marty Becker   (Melrose/Mindoro) Fall 3:35
6.   Bill Tylee   (New Richmond)
7.   Jon Nelson   (Prairie du Chien) Major 18-4
8.  Steve Louis   (Ithaca)

119
1.   Dale Gray   (Wisconsin Dells) Dec 6-1
2.  Mike Centanni   (Baraboo)
3.   Todd Guilluame   (Caledonia/Houston/Spring Grove) Dec 11-7
4.  Dominic Anderson   (Ithaca)
5.   Steve Polzer   (Mondovi) Dec 17-10
6.  Ron Miller   (D.C. Everest)
7.   Shane Drew   (Lancaster) Dec 4-0
8.  Tom Kreuzer   (Westby )

126
1.   John Lepsch   (La Crosse Logan) Dec 2-0
2.  Damon Cronce   (D.C. Everest)
3.   Scott Salek   (Melrose/Mindoro) Major 15-6
4.  Craig Schmitz   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
5.   Dave Yoose   (Lancaster) Major 12-2
6.  Scott Thalacker   (Wisconsin Dells)
7.   Travis Clary   (Ithaca) Major 12-4
8.  Dave Pope   (New Richmond)

132
1.   Ken Anderson   (Ithaca) Dec 11-4
2.  Mark Bubon   (Wisconsin Dells)
3.   Mike Cook   (La Crosse Logan) Fall 2:37
4.   Kevin Ketterer   (Boscobel)
5.   Kelly Brown   (New Richmond) Dec 4-2
6.  Paul Sullivan   (Holmen)
7.   Kurt Hintz   (D.C. Everest) n/a 0-0
8.  Bryan Kelly   (Prairie du Chien)

138
1.   Tracy Nelson   (Wisconsin Dells) Dec 3-2
2.  Jeff Krueger   (Bangor)
3.   Jay Schillinger   (D.C. Everest) Dec 10-4
4.  Troy Clary   (Ithaca)
5.   Mark Hertzfeidt   (Melrose/Mindoro) Dec 8-7
6.  Randy Besl   (La Crosse Logan)
7.   Lam Chu   (Sparta) Major 9-0
8.  Brian Schmitz   (Caledonia/Houston/Spring Grove)

145
1.   Eric Mikkelson   (Westby ) Dec 3-2 OT
2.  Terry Dobbs   (Ithaca)
3.   Tim Hoffland   (D.C. Everest) Major 8-0
4.  Al Powers   (New Richmond)
5.   Steve Kimpel   (Sparta) Fall 1:59
6.   Troy Ryan   (Wisconsin Dells)
7.   Joby Blaken   (Melrose/Mindoro) Dec 4-2
8.  Chris Zielke   (Holmen)

155
1.   John Harms   (Baraboo) Fall 3:18
2.   Ed Hanson   (New Richmond)
3.   Curt Fossum   (Holmen) Dec 5-4
4.  Dan Luebker   (Boscobel)
5.   Gary Schultz   (D.C. Everest) Dec 10-5
6.  Craig Fortun   (Westby )
7.   Dale Hudok   (Wisconsin Dells) Dec 7-5
8.  Sean Campbell   (Prairie du Chien)

167
1.   Fritz Lehrke   (D.C. Everest) Dec 6-0
2.  Kurt Olson   (Holmen)
3.   John Fitzgerald   (Boscobel) Default 0-0
4.  John Venner   (De Soto)
5.   Chad McTaggert   (Sparta) Fall 5:30
6.   Dan Dregner   (Mondovi)
7.   Rich Voight   (Wisconsin Dells) Dec 7-1
8.  Randy Cook   (Baraboo)

185
1.   Eric Wolf   (Lancaster) Fall :45
2.   Bob Logan   (La Crosse Logan)
3.   Al Barton   (Bangor) Major 13-1
4.  Craig Oertel   (D.C. Everest)
5.   Steve Hougum   (Westby ) Major 16-7
6.  Cory Gaeth   (La Crosse Logan)
7.   Mark Hunt   (Baraboo) Fall 4:57
8.   Bob Hagland   (New Richmond)

275
1.   Pat McKeeth   (Holmen) Dec 12-5
2.  Jay Woycik   (D.C. Everest)
3.   Murphy McGinnis   (De Soto) Dec 2-0
4.  Brian Beard   (Wisconsin Dells)
5.   Toby Denstand   (Caledonia/Houston/Spring Grove) Fall 5:30
6.   Kelly Schissel   (Prairie du Chien)
7.   Bob Calloway   (Melrose/Mindoro) Default 0-0
8.  Chris Cooley   (Boscobel)

98
1.   Mike Stemper   (Caledonia/Houston/Spring Grove) Tech Fall 15-0
2.  Greg Zielke   (Holmen)
3.   Mike Webster   (La Crosse Logan) Dec 4-0
4.  Adam Patros   (Bangor)
5.   Joel Dutton   (Sparta) Default 0-0
6.  Shane Brown   (D.C. Everest)
7.   John Young   (Baraboo) Dec 5-2
8.  Matt Heath   (De Soto)

1984 Back To Top

105
1.   Randy Springborn   (Holmen) Dec 8-6
2.  Paul De Carlo   (D.C. Everest)
3.   Tom Wuensch   (La Crosse Logan) Dec 9-5
4.  Shane Drew   (Lancaster)
5.   Jon Nelson   (Prairie du Chien) Dec 8-5
6.  Tom Kruezer   (Westby )
7.   Dan Strasser   (De Soto) Dec 7-0
8.  Unknown Unknown   (Unknown School)

112
1.   Todd Guilluame   (Caledonia/Houston/Spring Grove) Dec 6-3
2.  Scott Salek   (Melrose/Mindoro)
3.   Scott Vatland   (Westby ) Dec 11-4
4.  Mike Centanni   (Baraboo)
5.   Ron Miller   (D.C. Everest) Default 0-0
6.  Todd Langrehr   (Bangor)
7.   Dominic Anderson   (Ithaca) Fall 1:50
8.   Unknown Unknown   (Unknown School)

119
1.   Al Zimmerman   (Wisconsin Dells) Major 15-3
2.  Greg Ross   (De Soto)
3.   Brian Schmitz   (Caledonia/Houston/Spring Grove) Dec 9-4
4.  Tom Daniels   (Westby )
5.   Travis Clary   (Ithaca) Dec 6-4
6.  Scott Niedfeldt   (Bangor)
7.   Carl Peterson   (Melrose/Mindoro) Fall 3:18
8.   Unknown Unknown   (Unknown School)

126
1.   Lonnie Burkhardt   (La Crosse Logan) Dec 8-7
2.  Jay Schillinger   (D.C. Everest)
3.   Doug Abledinger   (Mondovi) Dec 6-5
4.  Ken Anderson   (Ithaca)
5.   Craig Schitz   (Caledonia/Houston/Spring Grove) Major 9-0
6.  Mark Hertzfeldt   (Melrose/Mindoro)
7.   Lam Chu   (Sparta) Fall 2:22
8.   Unknown Unknown   (Unknown School)

132
1.   Pat Schillinger   (D.C. Everest) Fall 3:31
2.   Mike Cook   (La Crosse Logan)
3.   Steve Kimpel   (Sparta) Dec 13-6
4.  Dave Bubbers   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
5.   Dan Dittman   (New Richmond) Dec 10-8
6.  Jeff Krueger   (Bangor)
7.   Gregg Korn   (Westby ) Dec 9-5
8.  Unknown Unknown   (Unknown School)

138
1.   Tim Hanson   (Bangor) Dec 4-2
2.  Tim Walch   (Wisconsin Dells)
3.   Dan Stemper   (Caledonia/Houston/Spring Grove) Fall 2:59
4.   Kevin Larson   (Mondovi)
5.   Terry Dobbs   (Ithaca) Fall 4:51
6.   Al Powers   (New Richmond)
7.   Doug Flock   (Sparta) Fall 1:19
8.   Unknown Unknown   (Unknown School)

145
1.   Chuck Heise   (D.C. Everest) Dec 6-5
2.  Terry Anthony   (Bangor)
3.   Steve Nickelotti   (De Soto) Major 9-0
4.  Mike Buttel   (Caledonia/Houston/Spring Grove)
5.   Tom Bode   (Baraboo) n/a 0-0
6.  Troy Clary   (Ithaca)
7.   Steve Schumaker   (New Richmond) Dec 6-2
8.  Unknown Unknown   (Unknown School)

155
1.   Steve Wacker   (Boscobel) Dec 7-4
2.  John Harms   (Baraboo)
3.   Fritz Lehrke   (D.C. Everest) Dec 5-3
4.  Ross Olson   (Holmen)
5.   Bill Nickelotti   (De Soto) Fall 3:04
6.   Dave Swan   (La Crosse Logan)
7.   Doug Servais   (Bangor) Fall 5:33
8.   Unknown Unknown   (Unknown School)

167
1.   Trevor Simon   (Caledonia/Houston/Spring Grove) Major 14-1
2.  Don Habeck   (D.C. Everest)
3.   Glen Bonham   (Baraboo) Dec 9-3
4.  Jay Fitzgerald   (Boscobel)
5.   Chip Clahoun   (Wisconsin Dells) Dec 5-3
6.  Todd Hanson   (Holmen)
7.   Dave Lopez   (Mondovi) Dec 9-5
8.  Unknown Unknown   (Unknown School)

185
1.   Jeff Winjum   (Caledonia/Houston/Spring Grove) Fall 5:28
2.   Arlyn Frank   (New Richmond)
3.   Troy Kissel   (Holmen) Fall 3:30
4.   Mark Van Galder   (D.C. Everest)
5.   Knute O'Brye   (Westby ) Default 0-0
6.  Tom Rowe   (Sparta)
7.   John Maxwell   (Baraboo) Fall 3:25
8.   Unknown Unknown   (Unknown School)

98
1.   Bill Polzer   (Mondovi) Default 0-0
2.  Eric Hanson   (Baraboo)
3.   Jerrod Haag   (Holmen) Dec 5-2
4.  Jason Janusheske   (Sparta)
5.   Marty Becker   (Melrose/Mindoro) Dec 3-2
6.  Mike Nickelatti   (De Soto)
7.   Steve Louis   (Ithaca) Tech Fall 23-2
8.  Unknown Unknown   (Unknown School)

HWT
1.   Ron Gramling   (Holmen) Major 12-3
2.  Tim Labeotts   (Baraboo)
3.   Jeff Buckmaster   (Westby ) Dec 8-1
4.  Jim Cox   (Lancaster)
5.   Jay Woycik   (D.C. Everest) Fall :16
6.   Jim Wulf   (Mondovi)
7.   Richard Swenson   (Bangor) Fall 2:43
8.   Unknown Unknown   (Unknown School)

1983 Back To Top
3.   Paul McConville   (New Richmond) n/a 0-0
4.  Dave Lisowski   (Melrose/Mindoro)